شورای ششم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعتبار تخصیص دهد

شورای ششم برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی اعتبار تخصیص دهد

معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران با اشاره به معضلات زیست محیطی شهر تهران بر ضرورت تخصیص اعتبارات نوسازی و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و توسعه سامانه حمل و نقل عمومی بمنظور کاهش استفاده ازسوخت های فسیلی و در نتیجه کاهش آلودگی هوا توسط شورای ششم تاکید نمود.زهره عبادتی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به این که شورای ششم باید اقدامات جدی در جهت کاهش آلودگی هوا در سطح شهر تهران، مدیریت پسماند و مساله آب انجام دهد، اظهار نمود: یکی از اصلی ترین مسائل با اهمیت دراین زمینه این است که شورای ششم تخصیص اعتبارات سالیانه و برنامه های خودرا برمبنای محیط زیست و توسعه پایدار قرار دهد.

وی افزود: حالا در شهر تهران با معضلاتی چون ترافیک و آلودگی هوا مواجه هستیم که ناشی از تردد بیش از اندازه خودرو های شخصی و غیر استاندارد بودن ناوگان حمل و نقل عمومی خصوصاً اتوبوس ها است. بدین جهت لازم است شورای ششم در جهت نوسازی و بهسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی و نصب فیلترهای دوده روی اتوبوس ها اقدام نماید.

عبادتی ضمن بیان این که توسعه مترو اهمیت بسیار زیادی دارد، اشاره کرد: حرکت به سمت استفاده از تکنولوژیهای جدید و توسعه سامانه حمل و نقل برقی می تواند کمک شایانی به کاهش استفاده از سوخت های فسیلی و آلودگی هوا کند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با اشاره به وجود معضل پسماند در شهر و استان تهران اظهار نمود: مشکلات پسماند شهر تهران امروزه شهرستان های اطراف خصوصاً شهر ری را نیز تحت تاثیر قرار داده و لازم است برنامه ای برای مدیریت معضل پسماند در نظر گرفته شود. طرح جامع مدیریت پسماند لازم است بطور کامل اجرائی شود و مرکز دفع و پردازش آرادکوه بصورت ویژه ساماندهی گردد همین طور راه اندازی زباله سوزهای جدید همچون برنامه ها و اقدامات در جهت توسعه پایدار می باشد که باید مورد توجه شهرداری و شورای شهر ششم قرار گیرد.

وی افزود: ساماندهی صنوف مزاحم نیز از مواردی است که باید در برنامه های شورای ششم مورد توجه قرار گیرد و شورای آینده باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشد که برای بهبود وضعیت زیست محیطی شهر تهران این مشکلات را به شهرستان های همجوار تحمیل نکند.

عبادتی در آخر اظهار داشت: اگر شورای ششم کمیته های محیط زیستی خودرا فعال کند و از دیدگاه های کارشناسان محیط زیست و مدیران ادارات حفاظت محیط زیست استان تهران در تدوین برنامه ها، تخصیص اعتبارات و سایر اقدامات موثر در زمینه مسائل زیست محیطی استفاده نماید می تواند در کاهش معضلات زیست محیطی شهر تهران اثرگذار باشد. همسو شدن شورای شهر آینده با سازمان حفاظت محیط زیست و اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران می تواند هم در حفظ محیط زیست و هم در بهبود برنامه های مدیریت شهری تاثیر زیادی داشته باشد.
1400/03/27
11:19:54
0.0 / 5
281
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن