اعضای لیست جبهه اصلاحات شورای شهر ششم تهران مطرح كردند

از تقاضابرای حضور تهرانی ها در انتخابات تا درخواست از مدیران شهری دوره قبل برای پاسخگویی

از تقاضابرای حضور تهرانی ها در انتخابات تا درخواست از مدیران شهری دوره قبل برای پاسخگویی

به گزارش تاکسی مدرن نشست خبری ۲۱ نامزد عضو فهرست جبهه اصلاحات برای شورای شهر تهران که به لیستˮ جمهورˮ نامگذاری شده برگزار و نامزدهای این فهرست به بررسی اولویت ها و بیان دغدغه ها و برنامه های خود برای شهر تهران پرداختند.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، چکیده اظهارات و برنامه های ۲۱ عضو فهرست جمهور که ظهر امروز در نشست خبری در مرکز همایش های رایزن برگزار شد، به شرح زیر آمده است:
"رضا امیدوارتجریشی از جوانان عضو فهرست که سابقه شورایاری و فعالیت در بخش صنعتی و خصوصی را در کارنامه دارد در این جلسه سخنانش را با گرامی داشتن یاد آیت الله طالقانی بعنوان بنیان گذار شوراها شروع کرد و اظهار داشت: جای کسانی که خدمات زیادی در شورای شهر پنجم عرضه کرده و حالا صلاحیت شان تأیید نشده بسیار خالی است و امیدوارم که ما بتوانیم روند مثبتی را که با رأی مردم در شورای شهر شروع شده ادامه دهیم و پیشرفت های بیشتری را هم حاصل نماییم.
امیدوار تجریشی افزود: پیگیری لایحه جامع مدیریت شهری و افزایش نقش آفرینی شورایاری ها در اداره شهر همچون مهم ترین اولویت های بنده برای شورای شهر است. علاوه بر آن به بحث اقتصاد شهری بعنوان یک لزوم برای شهر تهران تمرکز خواهم کرد و مدیریت محله محور را هم ارتقاء خواهیم داد.
این نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر تهران همینطور در پاسخ به پرسشی درباره مشکلات اقتصادی شهر تهران اظهار نمود: ما امروز در شرایط تحریم ها، انتشار کرونا و مشکلات اقتصادی بسیاری قرار داریم که همین مبحث سبب کاهش درآمدهای مدیریت شهری شده است.
تهران را به کارگاه ساخت و ساز تبدیل نمی کنیم
امیدوارتجریشی با اشاره به اینکه در دوره ششم مدیریت شهری رویکرد اصلاح طلبان استفاده از نظر و مشارکت مردم در تأمین بودجه است، اظهار داشت: ما تهران را به کارگاه ساخت و ساز تبدیل نخواهیم کرد و به جای پروژه های بزرگ و بدون فایده که بیشتر جنبه نمایشی دارد منابع شهر را صرف ساخت و ساز محله محور و رفع نیاز شهروندان خواهیم کرد و به دنبال ایجاد درآمد پایدار برای شهر خواهیم بود.
وی ادامه داد: مردم در این شهر عوارض نوسازی و مالیات می دهند. ازاین رو حق دارند که رأی و نظرشان در اداره شهر و تصویب بودجه شهرداری اعمال شود. ما هم بطور قطع تلاش خواهیم کرد تا پیش از هر گونه فعالیت عمرانی نظر و مطالبات مردم را احصا کرده و پروژه ها و اقدامات برپایه خواست و نیاز مردم باشد.
وی توسعه سامانه های هوشمند و حرکت تهران به سمت شهری هوشمند را از دیگر اولویت ها برشمرد و اظهار داشت: بخشی از درآمدهای شهری باید صرف تأمین زیرساخت ها برای کاهش آلودگی هوا و کاهش ترافیک بعنوان دو اولویت اول مردم شهر تهران شود. ازاین رو تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی و توسعه مترو هم در دستور کار قرار خواهد گرفت.
بدون حضور مردم امکان تغییر وجود ندارد
زهرا بهروزآذر نامزد دیگر مورد حمایت لیست" جمهور" که جزو جوانان فهرست هم محسوب شده و سابقه مدیریت در معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران را هم در اختیار دارد، اظهار داشت: چهار سال پیش مردم تهران با رأی میلیونی خود تصمیم گرفتند که هویت و سیاست گذاری های شهری تغییر کند. همین رویکرد هم بر سر کار آمده و طی چهار سال باوجود تمامی مشکلات و کمبود منابع که تحریم ها و انتشار کرونا همچون آن است سیاست گذاری ها و ریل گذاری شهر برای تغییر تدوین شد و ما مسیری را آغاز کردیم تا مردم به چیزی که لایق آن هستند برسند. حالا در ادامه این مسیر بدون حضور مردم امکان این تغییر وجود نخواهد داشت. ازاین رو از مردم می خواهم که به لیست" جمهور" که ادامه فهرست امید است رأی دهند تا شهر ما به شهر دوست داشتنی تر و بهتری بدل شود.
این نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات درباره برنامه و اولویت های خود برای زنان در شهر هم اظهار داشت: ما در همین دوره بحث از بین بردن فضاهای بی دفاع شهری و نقاط ناامین برای زنان را در دستور کار خود قرار داده ایم و طرح های ویژه ای را برای زنان سرپرست خانوار اجرایی کردیم.
وی ادامه داد: همینطور طبق ماده ۱۶ بهبود کسب و کار هم شهرداری وظیفه دارد تا فضایی را برای عرضه محصولات تولیدکنندگان خرد فراهم آورد که ما این موارد را در مدیریت شهری بعدی به شکل جدی ادامه خواهیم داد.
وی با اشاره به اینکه فراکسیون زنان شورای شهر ششم را هم تشکیل خواهیم داد، اظهار داشت: از راه این فراکسیون می توانیم خیلی از مشکلات و مسائل در ارتباط با زنان را با انسجام و به صورت ویژه حل و فصل نماییم.
بهروزآذر افزود: در این دوره از مدیریت شهری با عنایت به مصوبه به کارگیری زنان و جوانان در پست های مدیریتی شهرداری که شهرداری را طی یک برنامه پنج ساله ملزم به اجرای آن کرده است توانستیم طی دو سال هشت درصد از مدیریت های ارشد و ۱۷ درصد از مدیریت های میانی را به زنان اختصاص دهیم که امیدوارم در ادامه هم این روند تا سهمیه ۳۰ درصدی که در قانون مشخص شده ادامه داشته باشد.
بهروزآذر درباره این که آیا از میان زنان هم گزینه ای را بعنوان شهردار بعدی تهران در نظر دارند یا خیر؟ اظهار داشت: در فهرست ها در مورد گزینه های مختلف شهرداری بطور قطع بحث هایی وجود دارد و ما هم در مورد زنان و گزینه های جوان نقطه نظراتی را داریم. هر چند که کنار گذاشتن جناب آقای حناچی با اقدامات خوبی که در شهر انجام داده اند راحت نیست اما بطور قطع جزو گزینه هایی که در صورت نبود آقای حناچی مطرح خواهد شد زنان توانمند هم حضور دارند.
به نقل از ایشان، خوشبختانه در بین زنان گزینه های بسیاری وجود دارد که قابلیت و شایستگی تصدی شهرداری تهران را دارند.
علی اعطا عضو فعلی شورای شهر تهران هم در این جلسه اظهار داشت: هر کسی که وارد عرصه انتخابات شود پس از آنکه رأی مردم را کسب کند نماینده همه مردم شهر تهران است و باید شهر را با کمک مخالفین و استفاده از نظرات منتقدان هم اداره کنند.
احسان بیسادی نامزد دیگر مورد حمایت فهرست "جمهور" که سابقه حضور در مترو را هم در کارنامه دارد، اظهار داشت: ترجمان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی در شورای شهر بعنوان یک نهاد مدنی، آزاد و مستقل نمود پیدا کرده است. ما می خواهیم تا شهر تهران به شهری به منظور زندگی تبدیل گردد و قول می دهیم که با حضور در شورا، آرمان های شهیدان و مطالبات مردم را پیگیری نماییم.
بیسادی همینطور در پاسخ به پرسشی درباره معضلات شهر تهران، آلودگی هوا را بعنوان معضل اول شهر تهران اعلام نمود و اظهار داشت: برای حل این مورد منابع شهر تهران کاملا محدود است و ما نیاز داریم تا نسبت به جلب مشارکت دستگاه ها و بخصوص دولت اقدام نماییم.
در مقابل یک جریان شهروند ستیز و شهرفروش ایستاده ایم
سیدمجتبی تقوی نژاد نامزد دیگر لیست" جمهور" که سابقه حضور در شهرداری را هم داشته و جزو جوانان فهرست اظهار داشت: ما ادامه راهی را که از سال ۹۶ در شهر تهران شروع شد خواهیم رفت و در مقابل یک جریان شهروند ستیز شهرفروش قرار داریم. امروز فهرست جمهور ادامه فهرست امید است و ادامه مسیری است که با فهرست امید ادامه خواهد داشت.
تقوی نژاد راه اندازی خط ۱۰ متروی تهران و تکمیل دیگر خطوط را جزو اولویت های اصلی خود برای شهر تهران توصیف کرد.
خدیجه جدا عضو دیگر فهرست "جمهور" در ششمین انتخابات شورای شهر هم در این جلسه خبری با اشاره به اینکه در کمیته شفاف و شهر هوشمند شورای شهر حضور خواهم داشت، اظهار داشت: اقداماتی در این حوزه انجام شده و من معتقدم که باید در دوره ششم این مسیر را تکمیل نماییم.
وی افزود: چالش دوستان ما در شورای پنجم نبود تعریف جامع و مشخص از شهر هوشمند بود ازاین رو من حرکت به سمت اکوسیستم شهر هوشمند و همینطور پشتیبانی از استارت آپ را جزو برنامه های خود می دانم و در تلاش خواهم بود تا از این طریق به سمت اقتصاد پایدار شهر حرکت نماییم.
مصرف انرژی در تهران باید کاهش بیابد
ژما جواهری پور از زنان دیگر مورد حمایت فهرست "جمهور" که سابقه فعالیت محیط زیستی و اجتماعی را دارد اظهار داشت: امیدوارم که در صورت انتخاب از جانب مردم مجری خوبی برای اجرای دستورات مردم باشیم و بتوانیم شهر را مطابق میل و اراده آنان اداره نماییم.
وی کاهش آلودگی هوا در شهر تهران و کاهش مصرف انرژی در شهر را جزو برنامه های آینده خود در صورت حضور در شورای ششم برشمرد.
وی با اشاره به اینکه آسمان آبی حق مردم شهر تهران است، اظهار داشت: استفاده از اتوبوس های برقی و استفاده خطوط مترو همچون مواردی است که شهرداری ها باید در کلان شهر ها و بخصوص تهران در جهت کاهش آلودگی هوا به کار بگیرند.
جواهری پور تبدیل تهران به یک مقصد گردشگری و اجرای مدیریت یکپارچه شهری را از دیگر اولویت های خود برای پایتخت عنوان نمود.
افشین حبیب زاده عضو شورای شهر پنجم و نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر هم اظهار داشت: ما در شورای پنجم تغییر رویکرد مدیریت شهری را مد نظر قرار دادیم که خوشبختانه مورد استقبال مردم هم قرار گرفته و این امر به وقوع پیوست.
وی با اشاره به اینکه عموم مردم شاهد این تغییر رویکرد بودند، اظهار داشت: مبارزه با فساد و شفافیت دو دستاورد شورای پنجم بود و ما به این سمت پیش رفتیم. در جهت شفافیت تمام اسناد و مدارک و معاملات را به مردم اعلام نموده و تمام جلسات شورا را هم علنی برگزار کردیم.
وی با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل عمومی تاکید ما حمل و نقل عمومی با محوریت مترو است، اظهار داشت: پیگیری مطالبات کارگری در بدنه شهرداری هم از دیگر اولویت های ما برای شورای شهر ششم است.
حبیب زاده درباره گزینه های پیشنهادی خود برای شهرداری تهران نیزگفت: آقایان حناچی، محسن هاشمی، اسحاق جهانگیری، عباس آخوندی و... گزینه های خوبی هستند که می شود آنها را بررسی کرد، اما در مورد این که چه کسی شهردار خواهد شد باید مبحث بررسی شده، گزینه ها مطرح شوند و در نهایت به یک جمع بندی کلی برسیم تا آنرا اعلام نماییم.
نامزد مورد حمایت فهرست جمهور به اولویت های حوزه کارگری هم اشاره نمود و اظهار داشت: ما مطالبات جامعه کارگری را در دوره ششم هم ادامه خواهیم داد و بخصوص برای کارکنان شهرداری اقدامات ویژه ای را انجام می دهیم.
حبیب زاده حوزه های محیط زیست، آلودگی هوا، ترافیک و... را جزو اولویت های مردم واولویت های خود در شورای شهر ششم برشمرد و اظهار داشت: با توسعه حمل و نقل عمومی میتوان به این سمت حرکت کرد. البته باید تمام دستگاه ها هم در این خصوص مشارکت کرده و سهم خویش را بپردازند.
وی با اشاره به اینکه در بدو ورود به شورای شهر پنجم سه پیشنهاد را مطرح کردم اظهار داشت: لغو مجوز برج باغ ها نخستین پیشنهاد بود که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت و از تخریب باغات جلوگیری شد.
وی با اشاره به اینکه برابر ماده ۵۵ قانون شهرداری ها شهربانان، معبربانان و حریم بانان نباید کارگر پیمانکار شهرداری باشند، اظهار داشت: این افراد پلیس شهر هستند و باید وضعیت قراردادی خوبی داشته باشند. ازاین رو پیشنهاد دیگر من تبدیل وضعیت این افراد است که در شورای ششم هم آنرا پیگیری خواهم کرد. در شورای پنجم هم بعضی از این مطالبات را اجرایی کردم.
ضرورت توجه به معیشت آتش نشانان
الهام فخاری در پاسخ به پرسش ایسنا پیرامون برنامه شورای ششم برای ایمنی شهر تهران هم اظهار داشت: ما در شورای پنجم دو اقدام برای ارتقای تجهیزات آتش نشانی و ارتقای ایمنی را در دستور کار قرار دادیم. بطوریکه امروزه آتش نشانی تهران یکی از مجهزترین آتش نشانی هاست. در شورای ششم هم باید این رویه را مورد توجه قرار داده و علاوه بر آن به معیشت آتش نشانان هم توجه ویژه شود.
فخاری اضافه کرد: در حوزه صدمه های اجتماعی ما باید مسئولیت پذیری سازمانی را مورد توجه قرار داده و علاوه بر آن باید از راه هوشمندسازی خدمات اجتماعی برای گروه های صدمه پذیر به دنبال کاهش صدمه های اجتماعی در شهر باشیم.
فخاری درباره تبدیل تهران به شهری زیست پذیر هم اظهار داشت: زیست پذیری یک طیف است که اینطور نیست که بگوییم یک هدف نقطه ای بوده و ما به آن نقطه رسیدیم. برنامه فهرست "جمهور "و تمام ۲۱ عضو آن تبدیل تهران به شهری به منظور زندگی است و در این راستا هم به حوزه های مختلف توجه شده است. همچون به اقشار صدمه پذیر، معلولان، کودکان، سالمندان و زنان.
فخاری افزود: زنان نقش فعالی در شهر زیست پذیر دارند. در شهر زیست پذیر شاخصهای محیط زیستی هم باید در وضعیت مناسبی قرار گیرد. وقتی از شهر زیست پذیر صحبت می نماییم منظورمان این نیست که فقط برای انسان ها مناسب باشد، بلکه باید برای تمام موجودات زنده از گیاهان و درختان گرفته تا حیوانات شهر مناسبی داشته باشیم و حقوق حیوانات در این شهر رعایت شود.
نماینده دهه هفتادی ها در شورای شهر
زهیر خیری جوانترین عضو فهرست جمهوریت که سابقه حضور در ستاد مدیریت محله و مدیرعاملی یکی از شرکتهای زیرمجموعه شهرداری تهران را هم در کارنامه دارد، اظهار داشت: بیشتر از ۸۰ درصد مشکلات تمام کلانشهرها با یکدیگر مشترک است. متاسفانه ما در حوزه مشارکت اجتماعی با شعار مواجه هستیم. در واقع شعار مشارکت می دهیم، اما عملی در جهت تحقق مشارکت انجام نمی دهیم و همین فهم نادرست از مفهوم مشارکت سبب شده تا شهرداری ها وظایف شان را بر دوش مردم انداخته و نامش را مشارکت بگذارند. مشارکت باید در ابعاد کلان باشد نه این که از مردم بپرسیم سطل آشغال را این ور خیابان بگذاریم یا آن سوی خیابان، بلکه باید در پروژه های بزرگ ماننده پل صدر، هزینه کرد بودجه و نظایر آن از مشارکت مردم استفاده نماییم.
رویکرد نظامی خلاقیت را در مدیریت شهری نابود می کند
خیری با اشاره به اینکه شورای شهر باید در جهت اصلاح مشکلات فعالیت کند، اظهار داشت: متاسفانه ۱۲ سال مدیریت نظامی در شهر تهران حاکم بود و ما می بینیم که حالا هم افراد نظامی را بعنوان فهرست شاخص خود معرفی کرده اند.
نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات در انتخابات شورای شهر تهران افزود: رویکرد نظامی در مدیریت شهری خلاقیت ها را از بین می برد و سبب می شود تا امکان مشارکت مشورت بدنه فراهم نباشد. ازاین رو ما به دنبال آن هستیم تا در مدیریت شهری کاری نماییم کارمندان شهرداری را از خود بدانند.
برای تبدیل تهران به شهری به منظور زندگی رای دهیم
فائزه دولتی از دیگر نامزدهای مورد حمایت فهرست "جمهور" که سابقه فعالیت در شورای شهر چهارم بعنوان کارشناس و حضور در شهرداری منطقه ۷ را در کارنامه دارد، اظهار داشت: دوره پنجم مدیریت شهری مقابل شهر فروشی ایستاد. هزینه های اضافی و برنامه های بی اثر برای شهر را لغو نمود و حالا تهران در ریلی قرار گرفته که باید پیش برود. ما برای تبدیل شدن تهران به شهری به منظور زندگی به همه مردم و مشارکت آنان نیاز داریم. ازاین رو از مردم می خواهم که برای تحقق این امر رای دهند.
دولتی بازبینی در مصوبات شورای شهر و کوشش برای ایجاد مدیریت کارآمد شهری را دو اولویت خود برای تهران برشمرد و اظهار داشت: ما به دنبال آن هستیم تا شهرداری را از یک نهاد خدماتی به نهاد اجتماعی بدل نماییم و در این راه قرار داریم.
ورود اتوبوس های برقی به پایتخت
محمد علیخانی عضو شورای شهر فعلی در این جلسه اظهار داشت: در دوره ما تکمیل پروژه های ناتمام قبل، در دستور کار قرار گرفت. علاوه بر آن ۴۰ کیلومتر از خطوط مترو را به بهره برداری رسانده و ۳۲ استگاه جدید هم راه اندازی شد که این در شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی یک رکورد است.
وی درباره گزینه های شورای شهر برای شهرداری تهران هم اظهار داشت: در زمینه شهردار بنا نیست کار انفرادی انجام دهیم. بلکه باید ببینیم چند نفر از این فهرست انتخاب شده و سپس مبحث را بررسی نماییم. انتخاب شهردار حق شوراست.
علیخانی درباره اولویت هایش برای تهران هم اظهار داشت: توسعه و گسترش مراکز معاینه فنی، ساماندهی موتورسیکلت ها، توسعه خودرو های برقی همچون اولویت های شورای شهر ششم است. البته ما این مسیر را هم اکنون هم آغاز کردیم و ۵۰ دستگاه اتوبوس برقی در خط جمهوری طی یکی دو ماه آینده وارد خط می شود.
شهر را به عیسی شریفی ها ندهید
محمدحسین مهرزاد روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب هم در این جلسه اظهار داشت: اگر امروز تمام کشور شامل اصولگرایان و اصلاح طلبان دور هم جمع شده و به فکر انتخابات شوراها هستند باید بدانیم که این انتخابات را مدیون ایستادگی و توانمندی سید محمد خاتمی در اجرای قانون اساسی هستیم. در این دوره بود که نخستین دوره شوراها برگزار شد.
مهرزاد با اشاره به اینکه کلیات برنامه فهرست "جمهور" حدودا مشترک است، اظهار داشت: من یک سوال می پرسم و این که اگر در انتخابات شورای شهر رای ندهیم چه می شود. اغلب ما در مورد انتخابات ریاست جمهوری هم نظریم و اتفاق عجیبی که رخ داد منجر به این شد تا جبهه اصلاحات از تمام نامزدهای خود محروم بماند اما در شورای شهر با وجود رد صلاحیت ها همچنان لیستی وجود دارد. ازاین رو از مردم می خواهم که در انتخابات شرکت نمایند.
مهرزاد با اشاره به اینکه یاس برای مردم شهر تهران یادآور عطر گل یاس نیست، اظهار داشت: یاس یادآور فسادی است که در دوره قبلی مدیریت شهری رخ داد، اظهار داشت: اگر امروز مردم با عدم مشارکت خود شرایط را بگونه ای دیگر فراهم نمایند، مطمئن باشید که دیگر با یک عیسی شریفی روبرو نخواهیم بود؛بلکه با چندین عیسی شریفی رو به رو خواهیم بود.
مهرزاد خطر انتخاب شهرداری نظامی برای شورای شهر را هم خاطرنشان کرد و اظهار داشت: این افراد در لیست های رنگارنگشان گزینه های نظامی را برای شورا معرفی می کنند در صورتی که ما می گوییم تهران باید شهری به منظور زندگی باشد.
نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات در انتخابات شورای شهر تهران درباره نحوه اعلام دستاوردهای مدیریت شهری به مردم هم اظهار داشت: من منکر عملکرد خوب شورای شهر نیستم اما اتفاقاتی رخ داده که مردم ما خشمگین شده اند. وقتی جامعه ما به چنین سمتی برود دیگر عرضه گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده سخت خواهد بود. ما شاهدیم که در مورد دولت هم چنین اتفاقی افتاده است. ازاین رو به نظرم در شرایط یاس و دل زدگی عرضه گزارش عملکرد بسیار دشوار است اما اگر در شورا حضور داشته باشم یا حتی امکان حضور در شورا برایم فراهم نشود حتما تلاش می کنم تا دستاوردهای خوب شورا را به اطلاع مردم برسانم.
ساخت مسجد برای اهل سنت
مهرزاد همینطور به اهل سنت ساکن تهران وعده داد که در صورت انتخاب حتما ساخت مسجدی را برای انجام عبادت اهل سنت پیگیری خواهد نمود تا این عزیزان هم بتوانند مناسک خویش را به جا بیاورند.
از کالبد نرم افزاری شهر غافل نشوید
منیر شجاعی یکی دیگر از ۲۱ عضو مورد حمایت جبهه اصلاحات در انتخابات شورای شهر هم در این جلسه اظهار داشت: امروز کالبد سخت افزاری شهر ساخته شد اما از کالبد نرم افزاری آن غفلت کرده ایم. از ظرفیت و توانی که در سراهای محلات وجود دارد نباید غافل شویم. متاسفانه امروز مردم مشارکتی در امور محلی خود ندارند. ازاین رو برنامه من توسعه مشارکت مردم در امور محلی، تقویت شورایاری ها و پشتیبانی از تشکل ها و سازمان های مردم نهاد است.
شجاعی درباره انتشار دستاوردهای مدیریت شهری در رسانه ها هم اظهار داشت: باید با ایجاد ارتباطی دو سویه میان مدیران کانال ها و شبکه های محلی اخبار و عملکرد شورای شهر را به اطلاع مردم برسانیم.
آذین شرفخانی نامزد مورد حمایت فهرست جمهور که سابقه شورایاری را در کارنامه داشته و تحصیلاتش جامعه شناسی است، اضافه کرد: در تجربه های شهری موفق دنیا مردم به این نتیجه رسیدند که جلب مشارکت از راه سازمان های مردم نهاد شدنی است.
وی با اشاره به اینکه شورای شهر ششم در شرایط انتشار کرونا شروع می شود اظهار داشت: ما باید در این حوزه هم برنامه ریزی داشته باشیم و ما برنامه ریزی هایی را در این خصوص انجام داده ایم.
وی ضمن اشاره به عدم مشارکت مردم در انتخابات شورای شهر اظهار داشت: مردم ولی نعمت ما هستند اما برخی خوشحالند که با کاهش مشارکت مردم احتمال رای آوری نامزد مورد نظر خودشان بیشتر شده است. در مورد شورای شهر این مساله قابل بخشایش نیست و عدم مشارکت مردم مشکلات زیادی را در شهر ایجاد خواهد نمود.
مردم اعتراض شان به رد صلاحیت ریاست جمهوری را با رای ندادن در انتخابات شورای شهر نشان دهند
سید محمدرضا شریفی دیگر داوطلب انتخابات شوراها از فهرست "جمهور" اظهار داشت: متاسفانه با انبوه سازی و لوکس سازی در تهران طبقه جدیدی شکل گرفته است. در صورتی که این شهر باید برای همه باشد. ما به دنبال این هستیم تا منابع شهر را به نفع همه مردم تغییر دهیم.
شریفی ضمن اشاره به همزمانی انتخابات شورای شهر تهران و ریاست جمهوری اظهار داشت: متاسفانه فضای جامعه یک فضای اعتراضی است و رد صلاحیت ها هم این فضا را سردتر کرد. اما می خواهم به مردم تهران یک پیشنهاد دهم، این که اعتراض شان به رد صلاحیت ها را در روز ۲۸ خرداد با رای قاطع و مشارکتی بالا در انتخابات شورای شهر نشان دهند و اجازه دهند تا همگان ببینند که اختلافی معنادار بین تعداد آرای کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر وجود دارد.
وی افزایش نظارت عمومی در حوزه شهری را از دیگر برنامه ها و اولویت های خود برای حضور در شورای شهر ششم توصیف کرد و اظهار داشت: همه مردم باید بتوانند بر عملکرد شهرداری و شورا نظارت کرده و آنرا اعلام کنند و ما از این قضیه حمایت می نماییم.
برای نخستین بار صحنه های گسلی را روی طرح تفصیلی نشاندیم
محمدسالاری با اشاره به اینکه دوره پنجم مدیریت شهری یک رونسانس در شهر بود، اظهار داشت: ما در حوزه معماری و شهرسازی مقررات خوبی را تصویب کردیم که اجرایی شد. اما متاسفانه همچنان با ساختمان هایی چالش داریم که به طور عمده در مرکز شهر بوده و طی صد سال قبل ساخته شده است مانند ساختمان پلاسکو.
سالاری اضافه کرد: در مورد ساختمان پلاسکو و دیگر ساختمان ها تنها اختیار شهرداری ماده ۵۵ قانون شهرداری هاست که آن هم در ارتباط با چندین دهه قبل است اما با این وجود ما از راه گفتمان سازی پویش ایمن سازی شهر را آغاز کردیم و برخی از ساختمان های بزرگ ایمن سازی شدند. این دستاورد شورای شهر پنجم است که البته قابلیت نمایش ندارد اما ما جان مردم برایمان مهمتر بود. پس بنابراین ۳۳ هزار ساختمان ناامن را ایمن سازی کردیم.
وی افزود: ما همینطور اطلاعات ساختمان های ناامن را در سامانه شفافیت منتشر کردیم که یکسری از نهادهای امنیتی دغدغه هایی را مطرح نمودند و ما این اطلاعات را برداشتیم.
سالاری با اشاره به اینکه در حوزه مقاوم سازی بافت فرسوده هم تسهیل گری شهرداری تهران از ۴۰ درصد در سال ۹۶ به ۴۶ درصد رسید، اظهار داشت: ما رویکرد بازآفرینی را جایگزین درجاسازی کردیم.
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه برای نخستین بار در کشور صحنه های گسلی و حریم گسل ها را استخراج و تدوین کردیم، اظهار داشت: ما این حریم ها را روی طرح تفصیلی نشاندیم و بعد از مشخص شدن دیگر اجازه ندادیم تا هیچ ساختمان مهمی نظیر پاساژ، بیمارستان، وزارت خانه، پمپ بنزین و... روی گسل ساخته شود، در حالیکه پیش از این چنین اقداماتی انجام شده بود. ما حتی اجازه ندادیم دیگر ساختمان ها هم بدون رعایت ضوابط در پهنه های گسلی ساخته شود.
آینده تهران را قربانی امروز کردند
مجید صالحی فیروزآبادی نامزد دیگر جبهه اصلاحات انتخابات شورای شهر تهران در این جلسه اظهار داشت: سه مشکل در شهر تهران وجود دارد. یکی سرمایه و هدایت آن به سمت فعالیتهای بی اثر، دوم عدم استفاده از ظرفیت و پتانسیل بالای شهروندان و سوم نبود مدیریت یکپارچه شهری. این سه عامل سبب شده تا مشکلات زیادی در شهر تهران ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه تهران هیچ وقت مدیریت واحد شهری نداشته است، اظهار داشت: متاسفانه سه مشکلی که به آن اشاره کردم سبب شده تا مدیران دوره قبل شهرداری تهران که ۱۴ سال در قدرت بودند آینده تهران را فدای امروز آن کنند و با پیشخور منابع و فروش شهر آنرا صرف درآمد و حقوق کردند. من برای مقابله با این رویه برنامه ریزی کرده ام.
صالحی در ادامه سخنان خود به دوره ۱۴ ساله مدیریت اصولگرایان در شهر تهران یعنی شهرداری احمدی نژاد و قالیباف پرداخت و اظهار داشت: آقای چمران امروز باید پاسخگوی مسئولیتش باشد نه این که در جایگاه مدعی قرار بگیرد. آقای چمران و دوستانش دو شهردار را به این شهر تحمیل کردند که هر دو سودای ریاست جمهوری داشتند. یکی رئیس جمهور شد و دیگری بارها و بارها برای رئیس جمهور شدن کوشش کرد که البته موفق نشد. اما باید ایشان توضیح دهند که چرا در این ۱۴ سال این وضعیت را بر سر این شهر آوردند.
وی با اشاره به اینکه بطور قطع هر دوره ای باید صدمه شناسی شود، اظهار داشت: در دوره پنجم هم گرچه رویه های غلط قبلی اصلاح شده اما اگر نقطه ضعفی وجود دارد باید صدمه شناسی و رفع گردد. ما حتما در شورای شهر ششم به دنبال شهر زیست پذیر خواهیم بود. یعنی شهری که بتوانیم در آن نفس بکشیم و راه برویم.
نامزد ششمین دوره انتخابات شورای شهر ضمن اشاره به اجرای طرح خیابان کامل اظهار داشت: تا یکی دو ماه آینده ۲۴ خیابان کامل در تهران اجرا خواهد شد. وقتی می گوییم پروژه محله محور باشد یعنی همین که تمام مردم بتوانند از آن استفاده کنند نه این که با آن هزینه گزاف پل صدر بسازیم. برنامه من برای دوره ششم مدیریت شهری این است که در هر محله یک خیابان کامل داشته باشیم.
صالحی همینطور خطاب به مردم شهر تهران اظهار داشت: اگر می خواهید تهران به سبک دوره های قبل اداره شده و شهردارانش به جای دیگری چشم داشته باشند و منابع شهر از بین برود پای صندوق نیایید.
علی محمد مصلحی دیگر نامزد مورد حمایت جبهه اصلاحات اظهار داشت: تهران را باید بگونه ای مدیریت نماییم که یک الگو برای تمام کشور باشد.
وی" فهرست جمهور" را ادامه دهنده فهرست امید دانست و اظهار داشت: ریل گذاری های ارزشمندی در این دوره انجام شده که باید آنرا ادامه دهیم.
به نقل از ایشان، مدیریت شهر تهران باید بر اساس گفتگو با شهروندان صورت گرفته و پارلمان شهر ری و تهران به پارلمانی موثر و تصمیم گیر بدل شود.
سیدحسن موسوی یکی دیگر از ۲۱ عضو فهرست جمهور هم اظهار داشت: جایگاه شورا در قانون اساسی بسیار وسیع است. متاسفانه ما شاهد آن هستیم که شورای شهر به شورای شهرداری بدل شده بود در حالیکه ما باید مانع از این رویکرد شویم تا شهرداری تابع سیاست های شورا باشد.
وی با اشاره به اینکه رسانه های اصولگرا فعالیتهای ۱۲ ساله را با دوره چهار ساله مقایسه می کنند، اظهار داشت: در حالیکه این قیاس به هیچ عنوان درست نیست.
موسوی با اشاره به اینکه زیست پذیر کردن شهر تهران از راه پیگیری با ارکان مختلف دنبال خواهد شد، اظهار داشت: امیدوارم همه مردم برای پیگیری احقاق حق خود پای صندوق رای بیایند.
1400/03/24
23:04:17
0.0 / 5
231
تگهای خبر: آلودگی , باغ , ترافیك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن