مركز آمار ایران اعلام كرد؛

افزایش ۵۸ درصدی تورم تولیدكننده مرغداری های صنعتی در سال ۹۹

افزایش ۵۸ درصدی تورم تولیدكننده مرغداری های صنعتی در سال ۹۹

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در تمامی فصول سال 99 نسبت به فصل مشابه سال ماقبل با افزایش روبه رو بوده است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مرکز آمار ایران، شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ به عدد ۳۱۱، ۲۵ رسیده است که نسبت به سال قبل ۵۸.۱۰ درصد افزایش داشته است.
شاخص قیمت تولیدکننده مرغداری های صنعتی کشور نسبت به فصل قبل نیز برای تمام فصول سال ۱۳۹۹ با افزایش روبه رو بوده است بطوریکه بیشترین افزایش در فصل تابستان با ۴۱، ۴۵ درصد و کمترین افزایش مربوط به فصل بهار با ۱.۸۲ درصد بوده است.
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور در سال ۱۳۹۹ نسبت به سال ۱۳۹۸ در همه استانها با افزایش رو به رو بوده است؛ بطوریکه بیشترین افزایش شاخص (نرخ تورم) را استان خراسان رضوی با ۸۱، ۵۰ درصد و کمترین افزایش را استان سیستان و بلوچستان با ۱۳.۸۱ درصد به خود اختصاص داده اند.
در فصل بهار سال ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۲۰۱، ۲۷ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۱.۸۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۴.۲۸ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل مربوط به گروه تخم مرغ (۸.۸۶ درصد) و بیشترین کاهش مربوط به گروه مرغ (۱.۷۰- درصد) بوده است.
در فصل تابستان سال ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۲۸۴، ۶۹ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۴۱.۴۵ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۴۴.۶۹ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل مربوط به گروه مرغ (۴۸.۰۵ درصد) و کمترین افزایش مربوط به کود (۱۴.۳۶ درصد) بوده است.
در فصل پاییز ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۳۷۰، ۱۵ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۳۰.۰۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۷۰.۶۲ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل مربوط به کود (۵۳.۴۹ درصد) و کمترین افزایش شاخص مربوط به گروه تخم مرغ (۱۸.۴۴ درصد) بوده است.
در فصل زمستان سال ۱۳۹۹ شاخص قیمت تولیدکننده محصولات مرغداری های صنعتی کشور به عدد ۳۸۸، ۸۸ رسیده است که نسبت به فصل قبل ۵.۰۶ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۹۶.۷۳ درصد افزایش داشته است. در این فصل بیشترین افزایش شاخص نسبت به فصل قبل مربوط به کود (۲۰.۷۷ درصد) و کمترین افزایش شاخص مربوط به گروه مرغ (۲.۹۷ درصد) بوده است.

1400/03/15
12:39:52
0.0 / 5
350
تگهای خبر: تولید , صنعت , محصول
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن