وزیر اقتصاد اعلام كرد؛

100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی

100 هزار میلیارد تومان از دارایی دولت آماده واگذاری به بخش خصوصی

تاکسی مدرن: وزیر امور اقتصادی و دارایی از آمادگی دولت برای واگذاری 100 هزار میلیارد تومان از دارایی های دولت به بخش خصوصی در 6 ماهه اول سال آگاهی داد.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از خانه ملت، فرهاد دژپسند در حاشیه جلسه با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی از عملکرد وزارت اقتصاد در حوزه های مختلف که مربوط به اجرای سیاست های کلی اصلی ۴۴ قانون اساسی درباب بهبود فضای کسب وکار و مقررات زدایی بود ارائه شد. همین طور برنامه هایی که امسال در امتداد تحقق شعار سال، تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها در دستور کار داشته ایم را ارائه کردیم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: در سال قبل توانستیم گام های بلندی در جهت بهبود فضای کسب وکار برداریم، عمدتا در این عرصه نتیجه کار ما به بخش خصوصی مربوط می شود، اخیراً سه اتاق تجاری، تعاونی و اصناف طی نامه ای از عملکرد سال قبل وزارت اقتصاد ابراز رضایت کردند. گام های بزرگی با همکاری بخش خصوصی و دستگاه های اجرائی برداشته شد.
دژپسند افزود: یکی از راهکارهایی که در این راه به ما کمک کرد، اصلاح ماده یک و ۷ اصل ۴۴ قانون اساسی بود چونکه ضمانت اجرائی به هیأت مقررات زدایی برای انجام این کار داده شد.
وی اظهار نمود: قسمتی از برنامه ما برای تسهیل کسب وکار در دست اجرا و بخشی دیگر، مربوط به ستاندن مجوزهای قانونی از مراجع قانونی همانند دولت، شورای هماهنگی اقتصادی و هیأت مقررات زدایی است که تعدادی از آنها را در حوزه گمرک و مالیات گرفتیم و قسمتی از آن در دستور کار شورای هماهنگی اقتصادی بوده و در حال انجام می باشد.
دژپسند افزود: وزارت اقتصاد و دارایی، ۲۷ هزار میلیارد تومان آگهی فروش در مرحله عرضه شرکت های دولتی مشمول واگذاری به بخش خصوصی در اختیار دارد که باید مشتری و تقاضا برای آن وجود داشته باشد، بدین سبب برنامه ما این است که برای ۶ ماه اول سال، به ارزش ۱۰۰ هزار میلیارد تومان سهام شرکت های دولتی که در لیست واگذاری قرار دارند، آماده ارائه شود.


منبع:

1400/03/04
22:10:13
0.0 / 5
534
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن