وزیر اقتصاد تشریح كرد؛

ایران چگونه فشار تحریم ها را كنترل كرد؟

ایران چگونه فشار تحریم ها را كنترل كرد؟

وزیر امور اقتصادی و دارایی مقاومت پذیری اقتصاد ایران و اتکاء به تولیدات و بازار داخلی، در کنار همکاری با کشورهای مستقل را عامل کنترل فشار تحریم ها مقابل ایران عنوان نمود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرهاد دژپسند در نشست مجازی «تحریم، جهانی شدن و تجارت بین الملل» در دانشگاه آراسموس هلند، ضمن تبیین شرایط اقتصاد جهانی و همین طور اعمال تحریم های اقتصادی مقابل ایران در بخش های مختلف اقتصادی، جایگاه و ظرفیت های اقتصادی کشورمان را برای حاضران در این جلسه تشریح نمود.
وی با اشاره به تحریم های آمریکا مقابل ایران، اظهار داشت: با وجود این که دو کشور، تقریباً روابط تجاری با هم ندارند، تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده، سبب شده سایر کشورها همچون کشورهای اروپایی نتوانند از مزایای تجارت با اقتصاد ایران بهره مند شوند و این یک نکته کلیدی در روابط اقتصادی ما و کشورهای اروپایی است.
وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به سیاست فشار حداکثری دولت ترامپ، اضافه کرد: هدف دولت ترامپ، قطع درآمدهای نفتی، مختل کردن سامانه کشتیرانی و بندری، تضعیف بانک مرکزی و فشار مضاعف بر بانکهای تجاری ایران بود. لیکن به رغم کوشش های همه جانبه آمریکا مبادلات مالی بین المللی ایران هر چند با محدودیت مواجه گردید اما هیچ گاه به اهداف خود دست نیافت.
وی اشاره کرد: خوشبختانه مقاومت پذیری اقتصاد ایران و اتکاء به تولیدات و بازار داخلی در کنار همکاری با کشورهای مستقل سبب شده فشار تحریم ها کنترل شده و در عین حال جریان تجارت، تولید و اشتغال ادامه پیدا کند.
دژپسند با تاکید بر مغایرت تحریم های غیرقانونی آمریکا مقابل ایران با اهداف تجارت و جهانی‏ شدن، گفت: این تحریم ها ضمن لطمه به منافع ایران، سایر کشورها را نیز متأثر می سازد و بعنوان مثال خیلی از کشورها یا شرکت های اروپایی همانند توتال، رنو، پژو، مرسک، جنرال الکتریک، ریلاینس، داور کورپوریشن، زیمنس، ایرباس و بوئینگ و غیره از این محل متضرر شده اند.
وی اضافه کرد: اعمال محدودیت های مختلف بر ایران سبب شده است، ایران از زمره کشورهای تامین کننده انرژی اروپا بیرون رود که این مساله، ضمن برهم زدن فضای رقابت جهانی، امنیت انرژی را نیز به مخاطره انداخته است.
گفتنی است، نشست مذکور به دعوت دانشگاه آراسموس هلند و با شرکت بیش از ۵۰۰ دانشجوی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرا شد. در همین سلسه نشست ها، قبلاً وزیر تجارت بین الملل هلند و همین طور شخصیت های علمی و بین المللی دیگری نیز سخنرانی داشته اند.

1400/03/01
21:10:53
0.0 / 5
492
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن