استاندار تهران خبر داد

تشكیل كمیته واكسیناسیون در سطح استان تهران

تشكیل كمیته واكسیناسیون در سطح استان تهران

به گزارش تاکسی مدرن استاندار تهران از تشکیل کمیته واکسیناسیون در ستاد مقابله با کرونا استان تهران و همینطور شهرستان های این استان برای انجام سریع تر واکسیناسیون در سطح استان تهران اطلاع داد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران اظهار داشت: اقدامات خوبی در پیک چهارم انتشار کرونا در سطح استان تهران انجام شد که همچون آن میتوان به افزایش تخت های بیمارستانی اشاره نمود که باعث شد هیچ بیماری پشت درهای بیمارستان معطل نماند.
وی ادامه داد: در این راستا بالغ بر ۱۰ هزار تخت بیمارستانی برای اختصاص به بیماران کرونایی افزایش پیدا کرد تا در این عرصه گرفتار چالش و بحران نشویم. اقدام دیگر فعال سازی مراکز ۱۶ ساعته و ۲۴ ساعته بود که باعث کاهش بار رفتن به بیمارستان ها شد.
محسنی بندپی افزود: راه اندازی خط تلفنی ۶۰۷۰ اقدام دیگری بود که به ابتکار ستاد مقابله با کرونای تهران انجام شد و باعث شد که بیماران از سردرگمی بیرون بروند و راهنمایی و پاسخگویی مناسبی توسط این خط تلفنی دریافت نمایند.
وی تاکید کرد: تهران با ۱۴ میلیون جمعیت و خصوصیت های خاص همچون تراکم جمعیتی با همکاری اصناف، نیروی انتظامی و دانشگاه های علوم پزشکی توانست در حوزه رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اقدامات موثری را انجام دهد که جای تقدیر از همکاری اصناف وجود دارد. هم اکنون متوسط رعایت پروتکلهای بهداشتی در تهران به بالای ۷۰ درصد رسیده که در این میان باید از شهرداری تهران هم به علت لغو تحریم ترافیک و کمک به افزایش فاصله گذاری اجتماعی قدردانی کرد؛ اما بدون شک در ادامه این مسیر نباید هیچ وقت از مراقبت و جدیت خود کم نماییم. کماکان در حالت پیک رجوع قرار داریم و هنوز فوتی های قطعی و غیرقطعی ۱۵۰ نفر است و بستری ها زیاد هستند.
استاندار تهران ضمن اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ به علت افزایش تجربه و ارتقای کیفیت مراقبت در کادر درمان و همینطور اثربخشی داروها شاهد بهبود شرایط هستیم، اضافه کرد: امسال ۴.۵ درصد بستری ها منجر به فوت می شود در حالیکه پارسال حدود ۱۱ درصد بستری ها فوت می کردند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت تاکید کرد و اضافه کرد: بطور قطع ورود نیروهای جدید به بدنه زمان بر خواهد بود بنابراین درخواست ما با عنایت به حجم سختی کار در دانشگاه های علوم پزشکی تمدید بازنشستگی نیروهای کادر درمان و بهداشت است. باید تمام نیروهای کادر درمان و بهداشت در سرتاسر کشور و بخصوص استان تهران بازنشستگی آنها تمدید شود.
محسنی بندپی در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت آمادگی برای واکسیناسیون در استان تهران تاکید کرد و اضافه کرد: ذیل کمیته امنیتی ستاد مقابله با کرونا استان تهران باید کمیته واکسیناسیون شکل بگیرد تا مکان های مورد نیاز برای انجام واکسیناسیون تأمین شود. فرمانداران در سرتاسر شهرستان های استان تهران هم موظف می باشند این کمیته متناظر را در سطح شهرستان خود تشکیل دهند. در استان تهران یک و نیم میلیون نفر جمعیت بالای ۶۰ سال داریم که تزریق واکسن برای آنها باید در دو دُز صورت گیرد بنابراین می طلبد که تمهیدات ویژه ای در سطح استان تهران از راه کمیته واکسیناسیون برای در نظر گرفتن مکان های تزریق واکسن اتخاذ شود.
استاندار تهران افزود: هم اکنون ۵۰ درصد ظرفیت تخت های بیمارستان های دولتی برای بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرده که این به معنای کاهش چشم گیر درآمد آن هاست بنابراین لازم است در ارتباط با پرداخت نقدی توسط بیمه ها اقدام موثری صورت بگیرد.
وی در مورد پیشنهاد فعالیت اصناف هم اظهار داشت: با مشورت خود اصناف پیشنهادی عرضه شد که با کاهش ساعت کاری و تشکیل کمیته ای نسبت به افزایش رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بازگشایی اصناف اقدام گردد. در واقع اصنافی که فعالیت آن خللی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی وارد نمی کند بتوانند فعالیت خویش را از سر بگیرند.
منبع:

1400/02/14
13:52:51
0.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن