مقام مسئول بانكی:

متوسط زمان تراكنش بانكی در اروپا ۸ و در ایران ۵ ثانیه است

متوسط زمان تراكنش بانكی در اروپا ۸ و در ایران ۵ ثانیه است

تاکسی مدرن: مدیرعامل یک بانک شبه دولتی اظهار داشت: متوسط زمان انجام تراکنش بانکی در اروپا هشت و در نظام بانکی ایران پنج ثانیه است.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، هادی قوامی طی سخنانی در نشست هم اندیشی مدیران پارلمانی سازمان های تابعه وزارت اقتصاد به میزبانی یکی از بانکهای شبه دولتی اظهار داشت: در تلاش هستیم، با هم افزایی و ارائه پاسخ درست و بموقع به نمایندگان مجلس بتوانیم تعامل بهتر و بیشتری بین مجلس و دولت به ویژه در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم نماییم.
قوامی با تاکید بر این مطلب اظهار داشت: بزرگترین حوزه در بخش پارلمانی دولت، حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی است و مسائل متنوع زیادی در این عرصه مطرح می شود.
وی اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تعامل با این حوزه، از وام های خرد گرفته تا تامین مالی پروژه های شرکتها در استان های خودرا پیگیری می کنند کما اینکه همچنان از ظرفیت ماده ۵۶ قانون اجرای احکام مدنی برای تامین مالی پروژه ها در حوزه های خود استفاده می نمایند.
قوامی اشاره کرد: در همین خصوص، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سالانه بیش از دو هزار مکاتبه با بانکهای بزرگ کشور در بخش های مختلف دارند.
معاون امور حقوقی و مجلس وزارت اقتصاد گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در زمینه گمرک و مالیات، واگذاری ها، اموال تملیکی، سرمایه گذاری خارجی، بیمه ها و مسائل استانها که امور متنوعی را شامل می شود و همین طور از ستاد وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز تقاضاهایی دارند که در قالب ملاقات با مدیران سازمان های زیر مجموعه و وزیر امور اقتصادی و دارایی مطرح می شود.
معاون وزیر اقتصاد اضافه کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی همین طور تذکرهایی را که در طول هفته نسبت به اوضاع این حوزه های تحت تکفل این وزارتخانه همچون بورس، مالیات و تامین مالی بانک ها در قالب سوال یا تحقیق و تفحص مطرح می کنند.
وی اشاره کرد: این اقدام نمایندگان، کار را در حوزه معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی، دشوار می کند و این دشواری در سال آخر دولت و مصادف با سال اول دوره جدید مجلس، بیشتر شده است.
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت امور اقتصادی و دارایی ابراز امیدواری کرد: با هم افزایی و ارائه پاسخ درست و بموقع به نمایندگان مجلس بتوان تعامل بهتر و بیشتری بین مجلس و دولت به ویژه در حوزه وزارت امور اقتصادی و دارایی فراهم نمود.
قوامی اظهار داشت: ما به رغم تنوع و تعدد حوزه های کاری، دارای هدف واحد هستیم و حتما باید با همکاری مسؤلین امور مجلس سازمان های تابعه در آخر دولت دوازدهم گزارشی تهیه نماییم که در طول هشت سال، آماری از سوالات، مکاتبات نمایندگان، تذکرات، استیضاح یا تحقیق و تفحص و سایر موارد در آن موجود باشد تا گزارش نهایی آماده و بوسیله معاونت پارلمانی ریاست جمهوری به رئیس جمهور تقدیم شود.
مدیرعامل یک بانک شبه دولتی: با وجود تحریم ها، از سرافرازان بانکداری در دنیا هستیم
این گزارش حاکی می باشد، مدیرعامل بانک مذکور نیز طی سخنانی در ادامه این هم اندیشی اظهار داشت: انتظارات نمایندگان مجلس برای حل مشکلات اقتصادی در سطح ملی و منطقه ای، انتظارات درستی است و باید برای آن چاره پیدا نماییم.
وی نظام بانکی را گره گشای مشکلات اقتصادی کشور خواند که با وجود تحریم ها، در زمینه بانکداری الکترونیک در دنیا سربلند است.
حجت اله صیدی اضافه کرد: متوسط زمان انجام تراکنش بانکی در اروپا هشت و در نظام بانکی ایران پنج ثانیه است؛ بدین جهت نظام بانکی کشور با وجود تحریم ها از سرافرازان بانکداری در دنیا است و نشان داده است که کارش را به خوبی انجام می دهد.


منبع:

1400/02/04
10:05:03
0.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن