معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام كرد

تمدید مهلت تسویه بدهی بدهكاران شبكه بانكی به مدت 6 ماه

تمدید مهلت تسویه بدهی بدهكاران شبكه بانكی به مدت 6 ماه

به گزارش تاکسی مدرن معاون اقتصادی رئیس جمهور اعلام نمود:  ستاد ملی کرونا با هدف مانع زدایی و پشتیبانی از تولید، با تمدید مهلت های تعیین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی به مدت 6 ماه موافقت نمود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از معاونت اقتصادی ریاست جمهوری، محمد نهاوندیان گفت: برمبنای مصوبه سال قبل ستاد ملی کرونا، مهلت های تعیین شده در قانون تسهیل تسویه بدهی، تا آخر سال ۱۳۹۹ اختتام می پذیرفت.
وی اشاره کرد: با پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، موضوع در دستور کار کارگروه آثار اقتصادی مقابله با کرونا قرار گرفت و در جلسه هفته قبل کارگروه، پس از بررسی و باتوجه به شرایط اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، تاکید شد این تمدید در جهت پشتیبانی از واحدهای تولیدی و تحقق شعار سال صورت پذیرد. پس موضوع در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و با موافقت اعضا، تاریخ های تعیین شده در مصوبه قبلی ستاد به مدت ۶ ماه تمدید گردید تا واحدهای تولیدی با شرایط مطلوب تری نسبت به تسویه بدهی اقدام نمایند.
معاون اقتصادی رئیس جمهور اظهار داشت: برمبنای قانون مذکور اشخاص حقیقی با تسهیلات زیر ۵۰۰ میلیون تومان و بنگاه های اقتصادی حقوقی با تسهیلات زیر ۲ میلیارد تومان، در رشته کارهای تولیدی شامل کشاورزی، شیلات، استخراج معادن، صنعت، ساختمان و تامین برق، آب و گاز مشمول این قانون هستند. جریمه تأخیر این تولیدکنندگان بخشوده می شود و بدهی آنان برمبنای نرخ قرارداد اولیه و بصورت ساده (و نه مرکّب) محاسبه می شود.
نهاوندیان اضافه کرد: تولید کنندگانی مشمول تسهیلات این قانون هستند که بخواهند بدهی غیرجاری خودرا نقداً تسویه کنند. دولت و ستاد ملی کرونا تصمیم گرفت در جهت پشتیبانی از تولید و تسهیل تسویه بدهی، نسبت به تمدید مهلت های تعیین شده در این قانون اقدام نماید.
وی اظهار داشت: برمبنای مصوبات ستاد اقتصادی دولت که به دستگاهها ابلاغ گردیده است، رفع موانع تولید و پشتیبانی از این بخش در دستور کار ستاد قرار گرفته و همه پیشنهادهای دستگاهها و بخش خصوصی و تعاونی، در جهت مانع زدایی و پشتیبانی از تولید برای تصویب در هیأت دولت و شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا در حال جمع بندی نهایی است و متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع:

1400/01/30
14:17:46
0.0 / 5
353
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن