به میزبانی تركیه انجام شد؛

برگزاری نشست موافقت نامه تجارت ترجیحی كشورهای دی ۸ با حضور ایران

برگزاری نشست موافقت نامه تجارت ترجیحی كشورهای دی ۸ با حضور ایران

به گزارش تاکسی مدرن نشست مقامات گمرکی موافقت نامه تجارت ترجیحی کشورهای عضو دی -۸ به صورت مجازی به میزبانی ترکیه با شرکت هیأت هایی از ایران، ترکیه، پاکستان، نیجریه، بنگلادش، مالزی و اندونزی برگزار گردید.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از گمرک ایران، نشست مقامات گمرکی موافقت نامه تجارت ترجیحی کشورهای عضو دی -۸ (D۸) در تاریخ ۳ فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ مارس ۲۰۲۱ به صورت مجازی به میزبانی ترکیه با شرکت هیأت هایی از ۸ کشور در حال توسعه عضو شامل جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، نیجریه، بنگلادش، مالزی و اندونزی برگزار گردید.
در این نشست در مورد مسائل گمرکی موافقت نامه تجارت ترجیحی خصوصاً قواعد مبدا، معرفی نقاط تماس و گواهی های مبدا و دوره های آموزشی مربوطه بحث و تبادل نظر شد.
از طرف گمرک ایران هم رئیس کل به همراه رئیس گروه امور سازمان جهانی گمرک و کارشناس ارشد دفتر همکاریهای بین الملل در این جلسه مشارکت فعال داشتند.
از طرف گمرک ایران همینطور پیشنهاداتی در مورد گواهی مبدا، تسهیل تجارت و امضای تفاهمنامه فیمابین دی -۸ و سازمان جهانی گمرک عرضه شد که مورد استقبال قرار گرفت.
شایان ذکر است هیئت های شرکت کننده انتخاب ایران و اندونزی را بعنوان مراکز آموزش منطقه ای سازمان جهانی گمرک تبریک گفتند و ابراز امیدواری کردند از این ظرفیت در چارچوب دی -۸ استفاده گردد.


منبع:

1400/01/08
12:15:31
0.0 / 5
494
تگهای خبر: آموزش , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن