در هشتمین جلسه كارگروه خانواده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با كرونا مطرح شد؛

استفاده ازظرفیت دانش آموزان و شادجهت انتقال پیام های كرونایی

استفاده ازظرفیت دانش آموزان و شادجهت انتقال پیام های كرونایی

تاکسی مدرن: هشتمین جلسه کارگروه خانواده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا با ریاست مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده اجرا شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، فریبا نظری مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در هشمین جلسه کارگروه خانواده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا اظهار داشت: متاسفانه با شکل گیری موج چهارم کرونا، نیازمند رعایت بیشتر پروتکل های بهداشتی مصوب ستاد ملی هستیم.

وی ادامه داد: معلمان بعنوان یکی از گروه های مرجع، دارای جایگاه والای اجتماعی بوده و در نهادینه شدن سفارش های کرونایی نقش موثری دارند و مطابق گزارش نماینده وزارت آموزش و پرورش تا کنون هم این قشر نقش بسیار مطلوبی در هدایت سفیران سلامت دانش آموزی و همکاری با مدافعین سلامت در بسترهای آموزش مجازی مانند سامانه شاد ایفا کرده اند.

نظری با تشکر از اقدامات وزارت ورزش و جوانان و توجه به ورزش همگانی و ترویج نشاط اجتماعی تاکیدکرد: توجه به گسترش ورزش همگانی برای گروه های درگیر بیماری های خاص و معلولان باید مورد توجه ویژه قرار گیرد. هم اکنون، با عنایت به انتشار ویروس کرونا؛ این گروه ها امکان استفاده از محیط های عمومی همچون پارک ها و باشگاه های ورزشی را ندارند، بنابراین نیازمند برنامه ریزی برای این قشر خاص هم می باشیم.

وی در همین راستا اضافه کرد: بدیهی است سلامت و نشاط اجتماعی یک جامعه، نتیجه نشاط اجتماعی همه اقشار و گروه های شهروندان آن می باشد.

نظری در ادامه ضمن برشمردن اقدامات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در غیر حضوری کردن برخی خدمات مورد نیاز شهروندان اضافه کرد: اقدامات این وزارتخانه در کمک به قطع زنجیره مبتلا شدن به کرونا اثرگذار بوده و عرضه خدمات غیرحضوری شرایط خوبی را برای توسعه دولت الکترونیک فراهم آورده است.

مشاور وزیر کشور تصریح کرد: به دور از موازی کاری و با هم افزایی و همفکری می توانیم پیشنهادهای کارشناسی شده و مهم در حوزه زنان و خانواده را بعنوان دستور کار اولویت دار به قرارگاه عملیاتی عرضه نماییم.
درهمین زمینه، نماینده وزارت بهداشت پیشنهاد کرد که در کلیه مراکز درمانی از به کار گیری زنان آبستن و شیرده در بخش های پرخطر اجتناب شود و هم زنان شاغل که دارای فرزند خردسال و یا دارای فرد سالمند در منزل می باشند، از ظرفیت دورکاری به صورت کامل استفاده کنند.

طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ؛ نظری خاطرنشان کرد: همچنان باید روی ترویج شعار کارگروه با بهره مندی از ظرفیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج، استانداری ها، صدا و سیما، وزارت بهداشت و تشکل های غیر دولتی در خصوص "پرهیز از تجمع های غیر ضروری، پرهیز از دور همی های خانوادگی، رعایت فاصله اجتماعی، رعایت دستورالعمل های بهداشتی" متمرکز شویم.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: مرجع رسمی و قانونی بخشنامه ها، ستاد ملی کرونا بوده و توجه دادن پرسنل سازمانی به پیام های رسمی و مختلف به رعایت قواعد ابلاغی از جانب ستاد ملی مبارزه با کرونا در جهت مدیریت بحران گامی موثر است.

همینطور در ابتدای این جلسه نماینده وزارت آموزش و پرورش ضمن تشریح اقدامات اظهار داشت: اجرای طرح سفیران سلامت با استفاده از ظرفیت دو میلیون و پانصد هزار دانش آموز ادامه دارد و از سامانه شاد برای انتقال پیام های کرونایی استفاده می شود. فعالیتهای ورزشی برای دانش آموزان، توانمند سازی معلمان و انتقال آموخته ها به دانش آموزان در حوزه سلامت در دوران شیوع کرونا و هم برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری دانش آموزی همچون اقدامات شاخص وزارت آموزش و پرورش بوده است.

نماینده وزارت ورزش و جوانان هم ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته تصریح کرد: پشتیبانی از مجموعه های ورزشی صدمه دیده از شیوع کرونا به صورت مستمر در دستورکار بوده و توجه به ترویج ورزش همگانی با رعایت فاصله اجتماعی، مورد تاکید می باشد.

نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این نشست اظهار داشت: اقدامات این وزارتخانه در محورهای کمک به غیر حضوری کردن خدمات با هدف قطع زنجیره انتقال خدمات، خدمت رسانی از راه تخصیص امکانات درمانی به بیماران مبتلا به کوید ۱۹، پشتیبانی از مَشاغل صدمه دیده متاثر از شیوع کرونا با امهال حق بیمه برخی مشاغل و یا تقسیط جریمه و پرداخت بیمه های بیکاری، ابلاغ شیوه نامه های ستاد ملی کرونا به کلیه کارگاه ها با هدف کنترل و جلوگیری از شیوع کرونا در دستور کار قرار گرفته است. همینطور سازمان بهزیستی هم بسته های حمایتی شامل کمک های مالی و اقلام مصرفی بهداشتی و غذایی برای زنان سرپرست خانوار در نظر گرفته است.
منبع:

1399/12/07
12:19:55
0.0 / 5
782
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن