رئیس كمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران تأكید كرد

ضرورت احیاء مجدد مركز پژوهش های شورای شهر تهران

ضرورت احیاء مجدد مركز پژوهش های شورای شهر تهران

به گزارش تاکسی مدرن رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران بر ضرورت احیاء مجدد مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تهران تاکید نمود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در جریان دویست و هفتاد و پنجمین جلسه صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران و بررسی ادغام دو معـاونـت برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورا و توسعه منابع انسانی ضمن اشاره به وضعیت مرکز پژوهش های شورای شهر تهران اظهار داشت: مساله توجه به پژوهش به خصوص در عرصه نظارت بر مدیریت شهری و قانون گذاری دارای اهمیت بوده و با تصمیم هیات رئیسه مرکز پژوهش های شورای شهر تهران سه سال است که تعطیل شده است.

وی ادامه داد: مرکز مطالعات شهر تهران بنا بوده تا استقلال داشته باشد و همه پژوهش های تهران را نه تنها در شهرداری بلکه کل شهر تهران انجام دهد.
فراهانی خاطرنشان کرد: باید ارزیابی نماییم که این کار درست بوده یا خیر؟ اما به نظر من غلط بوده است. مرکز پژوهش های مجلس زیر نظر رئیس مجلس و مرکز پژوهش های مرکز تشخیص مصلحت نظام زیر نظر این مرکز است. مساله پژوهش بسیار مهم می باشد. باید کارها، قانون گذاری، نظارت ها و اجراها مبتنی بر پژوهش و مطالعه باشد و اصلی ترین ایرادهای ما بر پروژه های عمرانی و... این بوده که مبتنی بر پژوهش و مطالعه نیست.

رئیس کمیته بودجه ونظارت مالی شورای شهر تهران اظهار داشت: امروز حداقل این پژوهشها باید جهت بررسی لوایح در اختیار ما قرار می گرفت. حقیقت این است که افول پژوهش در شأن شورای پنجم نیست و باید ارتقاء پیدا کند و پیشنهاد احیاء مجدد مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر تهران را می دهم و باید این مرکز مستقل برای پشتیبانی نمایندگان مردم باشد. متأسفیم خیلی از کلان شهرها شوراهایشان مرکز پژوهشها دارد و ما به دست خودمان این مرکز را تعطیل کردیم.

منبع:

1399/12/05
14:00:22
0.0 / 5
564
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن