استاندار تهران تشریح كرد:

مشكلات 4 شهرستان ورامین، قرچك، پیشوا و پاكدشت

مشكلات 4 شهرستان ورامین، قرچك، پیشوا و پاكدشت

به گزارش تاکسی مدرن از تهران استاندار تهران با تشریح معضلات ۴ شهرستان ورامین، قرچک، پیشوا و پاکدشت اظهار داشت: سرانه بودجه ۱۴۰۰ استان تهران باتوجه به رشد جمعیت و زیرساخت ها افزایش یابد.


انوشیروان محسنی بندپی ظهر پنج شنبه ۲۳ بهمن ماه در جلسه جمع بندی سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به شهرستان های جنوب شرق استان تهران که در فرمانداری ورامین برگزار شد، اظهار نمود: امروز مشکلات و معضلات و پروژه های منطقه جنوب شرق استان تهران را با عنایت به خصوصیت های این منطقه از لحاظ سرعت تحولات جمعیتی نسبت به شهرستان های دیگر استان مشاهده کردیم.
محسنی بندپی ضمن اشاره به اینکه رشد جمعیت استان تهران ۱.۲۴ است، اظهار داشت: داریم این مناطق رشد جمعیت ۱.۷۱ صدم درصد است و طبق آمار سال ۹۵ در قرچک ۶۹ هزار نفر، پیشوا ۸۶ هزار نفر، پاکدشت ۳۵۰ هزار نفر و در ورامین ۲۸۳ هزار نفر افزایش جمعیت داشته ایم که مجموعاً جمعیت در این ۴ شهرستان ۹۹۰ هزار نفر شده است.
وی با اشاره به اینکه کشاورزی استان تهران در این ۴ شهرستان وجود دارد و از مجموع ۱۸۰ هزار هکتار اراضی ۸۶ هزار هکتار آن در این ۴ شهرستان قرار گرفته است، اضافه کرد: اگر جمعیت استان تهران ۶ درصد آن روستایی باشد در این ۴ شهرستان ۲۴ درصد روستایی داریم که مزیت به حساب می آید.
استاندار تهران اظهار داشت: به جمعیت ۴ شهرستان باید جمعیت اتباع هم افزوده شود که یک رقم بالایی می باشد چنانکه در سرشماری سال ۹۵ به میزان ۵۵۰ هزار نفر اتباع در کل استان تهران داشته ایم و برآورد ما این است یک میلیون ۷۰۰ نفر از این اتباع فاقد آمار و سرشماری هستند و در پیشوا حدود ۶۵ هزار نفر اتباع داریم که در آمایش سرزمینی پاکدشت، پیشوا، ورامین و قرچک منطقه ۴ هستند.
محسنی بندپی در مورد پیشران های توسعه در این ۴ شهرستان اظهار داشت: در قرچک دهکده سفال، قطب بومگردی و قطب مصالح ساختمانی را داریم و در ورامین تغییر الگوی کشت آبیاری، در پیشوا تأسیس ورزشگاه و احیای و بازآفرینی شهرک صنعتی و در پاکدشت هم تولید نهال زینتی و قطب گل های زینتی و پایانه صادرات و بسته بندی گل را داریم.
وی با اشاره به اینکه قدم های خوبی در استان تهران در حال دنبال کردن هستند، اظهار داشت: پروژه آبرسانی از تصفیه خانه هفتم به شهرستان ورامین و پاکدشت هم در دست بررسی و اجراست که از این طریق ۳۰ میلیون متر مکعب آب آشامیدنی تأمین می شود که آن مبحث ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمند است و ۳۳ درصد پیشرفت داشته است و بحث جمع آوری و انتقال آب از شهرک های جنوب شرق استان تهران را هم داریم که ۷۰ درصد و معادل ۵۸ میلیون متر مکعب آب جمع آوری شده است.
استاندار تهران اظهار داشت: تأسیسات تصفیه خانه های جمع آوری فاضلاب ۴ شهرستان غیر از پیشوا که ۶۲ درصد پیشرفت دارد بقیه شهرستان ها از پیشرفت ۳۲ تا ۳۳ درصدی برخوردار می باشند که نیازمند توجه و اعتبارات هستند و پروژه افتتاح تصفیه خانه جنوب دشت ورامین یکی از پروژه های زیربنایی به حساب می آید که ۲۸۳ میلیون متر مکعب از پساب دشت ورامین که ۳۰ میلیون متر مکعب آن برای ری و ۲۵۳ میلیون متر مکعب برای دشت ورامین می باشد که دارای پیشرفت خوبی تست.
وی اظهار داشت: در هر یک از این شهرستان ها مشکلی داریم که نیازمند مساعدت است و یکی از آنها نبود بیمارستان در پیشوا است که دانشگاه آزاد نزدیک به ۱۰ سال است که زمین برای راه اندازی بیمارستان تحویل گرفته و یک سال گذشته اعلام نموده که نمی تواند کار را انجام دهد و پذیرفته که طی یک تفاهم نامه ای آموزش رشته های پزشکی و پیراپزشکی شهرستان ها را بر عهده بگیرند و پروژه‬ را با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دانشگاه علوم پزشکی تهران بدهند.
محسنی بندپی بیان نمود: مبحث دیگر بحث مترو ورامین و قرچک است که از مسیر خارج شده اما درخواست مردم است که این پروژه در دست اجرا قرار بگیرد، در پاکدشت کمربندی شهر بیشتر از ۱۰ سال معطل مانده و لازم است که به صورت آزادراهی در بیاید تا با سرعت بیشتری کار صورت بگیرد.
استاندار تهران با انتقاد از بودجه در نظر گرفته شده برای سال ۱۴۰۰ استان تهران اظهار نمود: عدد و رقم پروژه هایی که ردیف اعتباری در بودجه سال ۱۴۰۰ در پیشنهادی دولت وجود دارد برای این پروژه ها کم است، بعنوان مثال سرانه در نظر گرفته شده برای بهداشت و درمان مردم شهرستان های استان تهران در سال ۱۴۰۰ به میزان ۸ دهم میلیون ریال به ازای سرانه است یعنی استان تهران در ردیف بیست و نهمین قرار گرفته که با عنایت به رشد و نیاز به ایجاد زیرساخت ها به تناسب جمعیت لزوم دارد که سهم استان نسبت به سرانه افزایش یابد.
منبع:

1399/11/24
18:45:54
0.0 / 5
715
تگهای خبر: آزادراه , آموزش , تولید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن