تولید ۸۶۹ هزار تن تحم مرغ در سال ۹۸

تولید ۸۶۹ هزار تن تحم مرغ در سال ۹۸

به گزارش تاکسی مدرن مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار در سال ۱۳۹۸، ۸۶۹ هزار تن تخم مرغ تولید کردند که نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۹۶ هزار تن (۲۹ درصد) افزایش پیدا کرد.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مرکز آمار ایران، پرورش مرغ به شکل صنعتی در ایران از سال ۱۳۳۳ با وارد کردن جوجه مرغ های یک روزه یا تخم مرغ های نطفه دار از نژادهای اصلاح شده خارجی شروع شد و توسعه آن در این زمان به حدی بوده که امروز توانسته بخش قابل توجهی از پروتئین حیوانی مورد نیاز کشور را فراهم آورد.
در حال حاضر واحدهای مختلف مرغداری در سطح وسیع و در همه نقاط ایران توسعه یافته است.
مرکز آمار ایران، در تیر و مرداد سال ۱۳۹۹ آمارگیری از فعالیتهای چهارگانه این صنعت شامل مؤسسات جوجه کشی، مؤسسات مرغ مادر، مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی را انجام داد.
بر اساس نتایج آمارگیری مرکز آمار کشور از مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار کشور که به صورت تمام شماری انجام شد، در سال ۱۳۹۹ تعداد یک هزار و ۶۲۵ مرغداری پرورش مرغ تخمگذار در سطح کشور وجود داشته که یک هزار و ۲۶۸ مؤسسه فعال و بقیه (۳۵۷ مؤسسه) غیر فعال بوده است.
همچنین مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار در سال ۱۳۹۸، ۸۶۹ هزار تن تخم مرغ تولید کردند که نسبت به سال ۱۳۹۶ حدود ۱۹۶ هزار تن (۲۹ درصد) افزایش پیدا کرد.
تعداد کل کارکنان شاغل در مرغداری های پرورش مرغ تخمگذار در سال گذشته، ۱۱ هزار و ۴۶۰ نفر بوده که از این تعداد ۹ هزار و ۴۸۵ نفر شاغلان با مزد و حقوق و بقیه (۱۹۷۵ نفر) شاغلان بدون مزد و حقوق بوده اند. همینطور ۹۵ درصد شاغلان این مؤسسات مرد بوده اند.


منبع:

1399/11/11
13:46:02
0.0 / 5
689
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن