یك فعال صنعت حمل و نقل:

حمل و نقل ریلی به اوراسیا از حمل جاده ای مزایای بیشتری دارد

حمل و نقل ریلی به اوراسیا از حمل جاده ای مزایای بیشتری دارد

به گزارش تاکسی مدرن فعال صنعت حمل و نقل ریلی با اشاره به ناشناخته بودن این صنعت میان بازرگانان اظهار داشت: ارسال کالا با قطار به اوراسیا مزایای بیشتری از حمل جاده ای خواهد داشت.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، مصطفی اقدم فعال حمل و نقل ریلی عصر امروز در پنل لجستیک همایش فرصت های اقتصادی ایران و اتحادیه اوراسیا با اشاره به مشکلات کامیون داران برای تردد از کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و CIS اظهار داشت: بعنوان مثال ترکمنستان برای تردد کامیون ها ۱۵۰۰ دلار غیر از تعرفه گمرکی ستاندن می کند. همین طور در حمل و نقل جاده ای بحث سرمای روسیه و بلاروس را داریم در صورتیکه صنعت ریلی با چنین مشکلاتی مواجه نیست.
وی افزود: با این وجود صنعت ریلی در کشور ما میان تجار ناشناخته مانده و مدیران دستگاه دیپلماسی ما نیز رابطه خوبی با حمل و نقل ریلی ندارند، این در حالیست که ریل در دنیا و به خصوص در اوراسیا شاه کلید تجارت شمرده می شود.
اقدم به وجود کریدور ریلی چین به اروپا از شمال ایران با هزینه بالاتری از دریای خزر اشاره و اظهار نمود: در این کریدور، قطار از چین تا ترکیه ۱۶ روزه طی مسیر می کند این در حالیست که ما می توانیم از مسیر ترکمنستان به چین و حتی تا روسیه تردد ریلی داشته باشیم.
این فعال حمل و نقل ریلی اشاره کرد: گوجه پاکستان را توانستیم سال قبل با قطار از مرز میرجاوه تا سرخس و سپس روسیه حمل نماییم. به خصوص که ما با کشورهای همسایه مرز ریلی داریم که شامل میرجاوه، سرخس، اینچه برون، آستارا، سوداگر و ارمنستان می شود. در سالهای گذشته نیز قبل از فروپاشی شوروی سابق چهار میلیون تن کالا بوسیله مرزهای ایران با این اتحادیه جابجا می شد.
اقدم با اشاره به وجود بازار بکر در شرق روسیه که برخلاف مسکو که در غرب روسیه قرار دارد و رقبای زیادی شامل لهستان، هلند و ترکیه در آنجا داریم، اظهار داشت: شرق روسیه ۵۴ میلیون نفر جمعیت دارد و قیمت کالاها نیز تا دو برابر بیشتر از مسکو است و صیفی جات ایران در این منطقه خواهان زیادی دارد.
وی اشاره کرد: با سرمایه گذاری انجام شده در بخش ریلی توانسته ایم ۵۰۰ دستگاه کانتینر یخچالی خریداری نماییم و مشکل ارسال کالا به روسیه نخواهیم داشت.


منبع:

1399/11/10
16:39:42
0.0 / 5
1061
تگهای خبر: تردد , جاده , حمل و نقل , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن