عضو شورای شهر تهران:

بودجه 1400 شهرداری بیشتر رویایی بسته شده است

بودجه 1400 شهرداری بیشتر رویایی بسته شده است

به گزارش تاکسی مدرن عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا ضمن اشاره به اینکه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران بیشتر رویایی بسته شده است، اظهار داشت: باید میزان تحقق بودجه سال ۹۹ را بررسی و بر مبنای آن بودجه سال آینده را مورد تصویب قرار دهیم.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، حجت نظری، عضو شورای شهر در جریان دویست و شصت و ششمین جلسه شورا ضمن اشاره به عرضه لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران، اظهار داشت: این بودجه ۱۴۰۰ نسبت به بودجه سالجاری از چند جهت قابل بررسی است. نخست اینکه ما باید میزان تحقق بودجه سال ۹۹ را بررسی و بر مبنای آن بودجه سال آینده را مورد تصویب قرار دهیم.
وی افزود: آن طور که به نظر می آید در بخش تحقق درآمدها نسبت به برآوردهای اولیه عقب هستیم و حتما باید در تصویب بودجه میزان تحقق بودجه سال جاری چراغ راه ما باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با اشاره به اینکه انحرافات بودجه ناشفاف است، افزود: در مناطق، سازمان ها و شرکت ها ردیف هایی پیشبینی شده اگر در محلی که باید اختصاص پیدا می کرد اختصاص نیافته باید به شورا گزارش داده شود و اگر انحرافی از بودجه وجود دارد یا ندارد، گزارش داده شود.
حجت نظری اظهار داشت: نحوه کسب درآمد مبحث دیگری است که باید به آن توجه گردد. چند ماه پیش فهرست املاک شهرداری برای فروش به شورا آمد و قرار شد درآمدها به حساب خزانه واریز شود اما یکی از آن املاک به خانه شهرداران تهران فروخته شده و مشخص نیست خریدار چه کسی است و با چه عددی این خانه فروخته شده است.
نظری با تکیه بر اینکه شفافیت در بودجه باید با گزارش دهی صورت گیرد تصریح کرد: بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ بر مبنای اعداد و ارقام اعلام شده، رؤیایی بسته شده و احتمال آنکه سال آینده محقق شود ضعیف است، ازاین رو از همکارانم تقاضا دارم در شورا نسبت به آن تأمل کرده یا کلیات را رد کنند یا این لایحه را عملیاتیتر کند‪.‬
وی تصریح کرد: کمیته تخصصی تخصیص بودجه، همچنان غیر قانونی تشکیل می شود که در فصل بررسی بودجه به این مهم باید توجه گردد.
منبع:

1399/11/05
21:50:08
0.0 / 5
764
تگهای خبر: املاك , سازمان , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن