رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای:

بانك ها برمبنای پیوست مهارت تسهیلات اشتغال زایی می دهند

بانك ها برمبنای پیوست مهارت تسهیلات اشتغال زایی می دهند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اعلان اینکه مهارت افزایی مهمترین رکن اشتغال است، اظهار داشت: بانک ها برمبنای پیوست ارائه شده فنی و حرفه ای از این پس وام اشتغال زایی می دهند.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، علی اوسط هاشمی ظهر چهارشنبه در نشست شورای مهارت استان سمنان به میزبانی استانداری با اعلان اینکه استفاده از ظرفیت های مختلف مهارت آموزی تضمین کننده اشتغال است، بیان کرد: یکی از این ظرفیت ها آموزش های فنی و حرفه ای است که در سطح استان های کشور می بایست تقویت شود.
وی با اعلان اینکه مشوق هایی برای سوق دادن متقاضیان تسهیلات اشتغال زایی به سمت مهارت آموزی می بایست وجود داشته باشد، اضافه کرد: بانک ها اگر برمبنای پیوست مهارت تسهیلات پرداخت کنند، بطور قطع افراد نسبت به مهیا کردن پیوست آموزشی و مهارتی اقدام خواهند کرد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اعلان اینکه تسهیلات بانکی زمانی مفید هستند که فرد بتواند از آن برای اشتغال و تولید استفاده نماید که این دو مقوله به آموزش و مهارت نیاز دارند، بیان کرد: اگر کار آفرین مهارت داشته باشد پرداخت تسهیلات بدون مشکل و کار موفقیت آمیز خواهد بود و تاکید ما نیز بر این منظور است.
هاشمی درباره مهارت افزایی در سطح کشور، توضیح داد: ایران از لحاظ دانش آموختگان در رتبه ۴۶ جهان قرار دارد از بین ۱۳۴ کشور جهان از لحاظ بیکاری دانش آموختگان در جایگاه ۱۱۹ قرار دارد و این نشان میدهد که کوشش های بیشتری باید در زمینه بیکاری دانش آموختگان با توجه به مهارت افزایی در کشور صورت گیرد.
وی ارائه آموزش مهارتی متناسب با نیاز بازار را یکی از مهمترین مسائل در رابطه با حوزه مهارت و اشتغال زایی دانست و اشاره کرد: مهارت باید سبب بالندگی و خلاقت و همین طور ارتقا شود پس از این جهت دارای اهمیتی به سزایی است.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اعلان اینکه ارائه آموزش های مهارتی باید با پیشرفت فناوری همراه شود، اظهار داشت: در صورت همراهی آموزش ها با فناوری می توانیم شاهد ایجاد و تقویت مراکز تخصصی تری مثل شرکت های دانش بنیان، مراکز تخصصی هوش مصنوعی، نانو تکنولوژی و… باشیم.
هاشمی با اعلان اینکه فقدان تناسب مهارت و نیاز بازار دیگر موضوعی است که باید به آن توجه داشته باشیم برای اینکه همین مورد، شکاف بزرگی را در کشور به وجود آورده است، بیان داشت: هدایت، راهبری و سرمایه ملی رکن اصلی توسعه شمرده می شود اما باید توجه داشت که بازبینی در نگرش ها نسبت به مهارت، یکی از نیازهای امروز ایران اسلامی شمرده می شود.
وی با اعلان اینکه استان سمنان از لحاظ توسعه نیروی انسانی در رتبه چهارم کشور قرار دارد، ابراز کرد: رویکرد سازمان فنی و حرفه ای کشور توجه به ایجاد مراکز تخصصی ارائه مهارت و فاصله گرفتن از ارائه آموزش های مهارتی است که این امر یکی از موضوعات مطلوب از مسئولان فنی و حرفه ای استان سمنان و دیگر استان های کشور است.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اعلان اینکه مهارت افزایی به روز متناسب با بازار و فناوری، نیاز است، اشاره کرد: به دنبال حضور بخش های آزاد و آموزشگاه های خصوصی در زمینه تناسب مهارت افزایی باتوجه به فناوری های روز هستیم که در صورت تحقق این امر می توانیم به ارتقای مهارت آموزی امیدوار شویم.
هاشمی با اشاره به توافق نامه فنی و حرفه ای با استانداری سمنان برای ایجاد چهار یا پنج مرکز تخصصی ارائه آموزش های مهارتی به جوانان، اشاره کرد: در صورت تحقق این امر، سمنان می تواند یکی از استان های پیشرو در زمینه مهارت افزایی تخصصی باشد.
وی همین طور با تاکید بر اینکه ریزش نیروی کار به سبب فقدان تطبیق با بازار جدید است، اظهار داشت: لازمه توسعه و رشد و بالندگی، همراهی تولید و فناوری است، از طرف دیگر در جهان پیش بینی شده که تا دو سال دیگر یعنی شروع سال ۲۰۲۲ با پیشرفت فناوری ۱۳۳ میلیون شغل جدید ایجاد خواهد شد و پس باید نتیجه گرفت که هر میزان مهارت دانش آموختگان در این راه قرار گیرد نرخ بیکاری کاهش پیدا می کند و این اهمیت مهارت افزایی است.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای از میزبانی دو رویداد مهارتی در سمنان نیز آگاهی داد و بیان کرد: مرکز رصدخانه مهارت برای نخستین بار در کشور در این استان ایجاد خواهد شد که رسالت و وظیفه آن رصد تناسب بازار با مهارت های مورد نیاز در سطح استان خواهد بود تا از کارهای کم اثر کاسته شود.
هاشمی از میزبانی سمنان در مسابقات ملی آزاد مهارت اصناف و مسابقات ملی آزاد قطعه سازی نیز آگاهی داد و اظهار داشت: باتوجه به ظرفیت هایی که در زمینه های مختلفی مانند قطعه سازی در این استان وجود دارد می توان شاهد جذابیت رویدادهای مذکور بود که امیدواریم نتایج خوبی نیز از این رویدادها حاصل شود.


منبع:

1399/10/19
12:56:12
0.0 / 5
1045
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن