پیشنهاد سخنگوی شورای شهر تهران برای بكارگیری پرستاران در سرای محلات

پیشنهاد سخنگوی شورای شهر تهران برای بكارگیری پرستاران در سرای محلات

به گزارش تاکسی مدرن سخنگوی شورای شهر تهران با طرح پیشنهاد استفاده از ظرفیت سراهای محله و خانه های سلامت برای فعالیت پرستاران اظهار داشت: این کار به کاهش بار کاری بیمارستان ها در وضعیت کنونی کمک خواهدنمود.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، علی اعطا در تذکر قبل از دستور خود ضمن تبریک وز پرستار با اشاره به دیدار روز گذشته اش با رئیس و اعضای هیات مدیره نظام پرستاری اظهار داشت: در ماه های اخیر همه اعضای کادر درمان و پرستاران در خط مقدم مبارزه با کرونا بودند و از جان خود مایه گذاشتند و در این یکسال هم شاهد جان باختن تعداد زیادی از پرستاران بودیم، بطوریکه تاب و توان کار از آنها گرفته شده است.
وی اظهار داشت: نخستین تذکرم به دولت و وزارت بهداشت درباره شیوه مواجهه با پرداخت معوقات و حق و حقوق جامعه پرستاری است.
وی با اشاره به افزایش درخواست گواهی مهاجرت پرستاران به استناد به مطالب مطروحه در جلسه روز گذشته با نظام پرستاری تهران، یکی از دلیلهای آنرا بحث های مالی و عدم پرداخت بموقع حق و حقوق و معوقات آنان دانست و اظهار داشت: این در شرایطی است که در فروردین سال ۹۹، مبلغ یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ملی با موافقت مقام معظم رهبری به موضوع کرونا اختصاص یافته است و بخش مهمی از این ارقام برای جبران کاهش درآمد بیمارستان ها و پرداخت معوقات بوده است و در چنین شرایطی هم، هنوز معوقات بموقع پرداخت نمی گردد و مشکلاتی ایجاد کرده است.
سخنگوی شورای شهر تهران با اشاره به انتشار اخباری درباره پیشنهاد وزارت بهداشت در خصوص اینکه قطارها به مناسبت روز پرستار در ۳۰ آذر ماه صوت بزنند، اظهار داشت: این پیشنهاد با واکنش تندی از طرف تشکل ها و فعالان این حوزه روبه رو شده است.
وی با اعلان اینکه نکته دیگر در رابطه با نوع همکاری بین مدیریت شهری و جامعه پرستاری است، اظهار داشت: قسمتی از ابعاد فعالیت پرستاری معطوف به خدمات محلی و خانگی است که شهرداری باتوجه به در اختیار داشتن شبکه مدیریت محلی بوسیله سراهای محله و خانه های سلامت، این امکان را دارد که از این ظرفیت استفاده نماید و سراها و خانه های سلامت می توانند بعنوان مرکزی برای توزیع این خدمات فعالیت کنند.
اعطا بیان کرد: از طرف دیگر گفته می شود که ۵۰ هزار پرستار بیکار در سطح کشور داریم که اگر ده درصد آنها در تهران باشند، ۵۰۰۰ پرستار بیکار در تهران هستند و پیش بینی این ساز و کار، توزیع خدمات محله ای است که به کاهش بار کاری بیمارستان ها در وضعیت کنونی کمک خواهدنمود.
وی اظهار داشت: در این خصوص نامه ای خطاب به شهردار تهران تنظیم و پیشنهاد را ارائه کرده ام.
منبع:

1399/09/30
18:28:58
5.0 / 5
1031
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن