هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد

هوای پایتخت وارد چهارمین روز آلودگی شد

برپایه اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت برای چهارمین روز پی در پی آلوده بخصوص برای گروه های حساس شد و تداوم این شرایط تا فردا (۲۷ آذرماه) دور از انتظار نخواهد بود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در بامداد امروز (۲۶ آذر ماه) با عدم وزش باد مؤثر و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودرو ها، آسمان بیشتر مناطق شهر غبارآلود و کیفیت هوا در محدوده ناسالم و ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفته است.

به تدریج طی روز با افزایش ناپایداری جوی و رشد ابر تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. در اواخر وقت هم با تداوم این وضعیت جوی و احتمال بارش باران در بعضی ساعات، پراکندگی ذرات معلق در بیشتر مناطق پیشبینی می شود و به تبع آن کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار خواهد گرفت.

صبح فردا (۲۷ آذر ماه) عدم وزش باد مؤثر و آغاز تردد خودرو ها سبب می شود در بیشتر مناطق پرتردد غلظت آلاینده ها افزایش یابد و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

طی روز هم شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند همینطور پیشبینی می شود افزایش نسبی تندی باد در شامگاه فردا (۲۷ آدر ماه) سبب کاهش غلظت ذرات معلق شود و با وجود افزایش ترافیک در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۳۷ بود و هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۱۴ است و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس است.

در چنین شرایطی سفارش می شود مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان و کودکان فعالیتهای طولانی و سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

منبع:

1399/09/26
13:49:25
5.0 / 5
986
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن