لزوم افزایش آگاهی سلامت باروری در سراهای محله؛

تولدهای لاكچری زودهنگام، تضییع حقوق فرزندان است

تولدهای لاكچری زودهنگام، تضییع حقوق فرزندان است

به گزارش تاكسی مدرن رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران در مورد تولد زودهنگام نوزادان به علت تاریخ لاكچری ۹۹.۹.۹ واكنش نشان داد.


ناهید خداکرمی در گفت و گو با ایسنا، در مورد تمایل برخی خانواده ها برای به دنیا آمدن فرزندشان در تاریخ رُند ۹۹.۹.۹ با بیان اینکه چنین تفکری که یک نفر به خاطر یک عدد رند می خواهد فرزندش را زودتر از موعد مقرر به دنیا بیاورد نشان دهنده جهالت و نادانی است و این نشان داده است که هنوز زنان و خانواده هایی وجود دارند که متوجه عمق فاجعه در به دنیا آمدن قبل از موعد فرزندانشان نیستند و می خواهند با هر روش مداخله ای، در زمان تولد فرزندشان تعجیل ایجاد کنند و این سبب می شود که فرزند آنها در معرض خطر و بیماری ها در آینده دور و نزدیک باشد.
وی که رئیس انجمن علمی مامایی ایران هم هست با بیان اینکه دقت داشته باشیم که زایمان یک عمل طبیعی و نه لاکچری است، اظهار نمود: نوزادان از هفته ۳۸ تا ۴۱ می توانند به صورت طبیعی به دنیا بیایند و همان گونه که نمی گردد جلوی تولد یک جنین آماده را گرفت، اجازه نداریم که نوزادی را حتی یک روز زودتر از بروز علائمی همچون درد و پاره شدن کیسه آب به دنیا آوریم و باید همه علایم برای زایمان بموقع وجود داشته باشد نه این که صرفاً برای یک عدد فرزندمان را زودتر به دنیا بیاوریم.
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با تکیه بر این که انجام روش های مداخله ای برای تولد قبل از موعد یک جنین تنها به خاطر یک تاریخ لاکچری پایمال کردن حق و حقوق جنین و مادر است، خاطرنشان کرد: فکر نکنید که این تولد قبل از موعد تنها برای نوزاد خطرناک می باشد، چون که این عمل قبل از موعد به بدن مادران آبستن هم شوک وارد کرده و امکان دارد سبب بروز برخی ناتوانی ها و بیماری ها در بلندمدت در زنان شود.
خداکرمی با بیان اینکه امکان دارد با تولد زودهنگام، یک جنین به ظاهر سالم باشد، اما امکان دارد دستگاه گوارش، اعصاب و غیره آن هنوز به مرحله ی رسیدگی کامل نرسیده باشد و زمینه بروز برخی بیماری ها همچون آسم، مشکلات تنفسی، چاقی و دیابت و غیره در کودک ایجاد می شود.
خداکرمی تصریح کرد: خانواده ها باید بدانند که به خاطر یک عدد رُند ۹۹.۹.۹ نباید فرزندانشان را در معرض مادام العمر بیماری ها قرار دهند و بطور قطع فرزندان هم در مواجهه با این بیماری ها والدین شان را نخواهند بخشید که به ازای یک تاریخ تولید لاکچری، بیماری های زیادی را به آنها هدیه می کنند.
وی اظهار داشت: برخی مادران می خواهند فرزندشان را با آمپول فشار یا عمل سزارین در این تاریخ به دنیا بیاورند اما دقت داشته باشید که زایمان یک فرایند آنی و لوکس نیست که فقط به خاطر یک تاریخ از آن سوء استفاده نماییم.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه باید رسانه ها، شهرداری ها و پارلمان های محلی برای افزایش و ارتقاء سطح آگاهی های زنان وارد شوند، اظهار نمود: ما در تهران ۳۶۰ سرای محله داریم که در آن پرستاران و ماماها فعال می باشند و باید در مورد سلامت باروری و تولدهای لاکچری و تأثیر آن بر سلامت جنین آموزش هایی را به خانواده ها بدهند تا از این طریق سطح آگاهی مردم افزایش یابد و خودشان تمایلی برای به دنیا آوردن قبل از موعد فرزندشان داشته باشند نه این که سیستم درمانی کشور مجبور شود که محدودیت هایی را ایجاد نماید.
خداکرمی در ادامه تصمیم سازمان ثبت احوال برای ثبت تاریخ ۹.۹.۹۹ برای متولدین اول تا۱۵ آذر اظهار داشت: این تصمیم سازمان ثبت احوال هم جالب و عجیب است چونکه افراد برای داشتن تاریخ تولد لاکچری فرزندشان، تاریخ زایمان را جلو می اندازند که این خطرات زیادی دارد و اگر واقعا ثبت احوال می خواهد کمک نماید باید نهم به بعد را در شناسنامه به همان تاریخ رند درج کند تا مردم راغب شوند که فرزندشان را در موعد مقرر بدنیا بیاورند.1399/09/06
16:50:44
5.0 / 5
1157
تگهای خبر: آموزش , تولید , سازمان , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن