خزانه دار شورای شهر تهران:

ایجاد واحد HSE در شهرداری به ساختار تشكیلاتی جدید نیاز ندارد

ایجاد واحد HSE در شهرداری به ساختار تشكیلاتی جدید نیاز ندارد

به گزارش تاكسی مدرن خزانه دار شورای شهر تهران اظهار داشت: ایجاد واحد HSE به ساختار تشكیلاتی جدید نیاز ندارد و شهرداری می تواند باتوجه به اختیارات قانونی كه دارد، با ادغام برخی ساختارها، چنین تشكیلاتی را بوجود آورد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، سید حسن رسولی خزانه دار شورا در جلسه امروز(یکشنبه) شورای شهر در جریان رسیدگی به یک فوریت طرح ایجاد اداره کل سلامت، ایمنی و محیط زیست(HSE )، اظهار داشت: آنچه که از پیشنهاد یک فوریت استنباط کردم، این است که این پیشنهاد برخلاف برنامه سوم است و پیام تشکیلاتی خلاف آنرا دارد.

وی افزود: عنوان کردند که تشکیل این اداره را با شهرداری هماهنگ کردند و شهرداری نظر موافق داده است. اجازه بدهید به صراحت عرض کنم نظرات شهرداری در این خصوص نفیا و اثباتا برای موضوع سازماندهی و تشکیلات، فاقد اعتبار است برای اینکه هر روز یک نظری دارد.

وی افزود: ما نیاز داریم که مجموعه واحدهای ایمنی یکپارچه، منسجم و کارآمد داشته باشیم. در این مسئله تردیدی نیست. الان در بخش های اجرائی و عملیاتی سازمان آتش نشانی متولی ارائه خدمات ایمنی هم هست.

وی اشاره کرد: طبق این یک طرح گفته می شود، یک اداره کل زیر نظر شهردار تصویب شود. دو ایراد بر این طرحی که فوریت هم ندارد، وارد است. نخست اینکه تفاوت فاحشی بین مثالی که در وزارت نیرو و نفت زدند به سبب دارا بودن تاسیسات عظیم پتروشیمی و پالایشگاهی با شهرداری که یکی از وظایفش ارائه خدمات در حوزه هشدار و اطفای حریق است، وجود دارد.

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران همین طور اشاره کرد: دوم اینکه نیازی به ارائه این لایحه نیست. چنانچه شهرداری اراده داشته باشد، برمبنای بند هفت بخشنامه استخدامی شهرداری، شورای اداری شهرداری می تواند بوسیله ادغام و انسجام بخشی در راه کار بین واحدهای ستادی و اداره کل یا واحدهای عملیاتی مثل آتش نشانی و سایر سازمان ها با سازماندهی مجدد، به شکلی حوزه ایمنی را تجدید ساختار کند که از گستردگی تشکیلاتی جلوگیری شود و شرایط ایجاد انسجام و هماهنگی بیشتر را فراهم آورد.

رسولی اضافه کرد: در این صورت بوسیله حذف و ادغام، همین طور ایجاد همبستگی بین مسئولیت واحدها، نیازی به اجازه از شورا ندارد. شورای اداری می تواند مشروط به پرهیز از گسترش تشکیلاتی، این کار را انجام دهد و پیشاپیش اختیار ماه 112 قانون نظام هماهنگی پرداخت را از سازمان اداری و استخدامی برای این مساله گرفته ایم.

وی افزود: با این مساله که انسجام مدیریت و وحدت در امر ایمنی داشته باشیم، موافقم اما ما که با کار مداوم، باوجود همه وظایف قانونی، پنبه اصلاح ساختار را زدیم، نباید همان روالی که در گذشته به وجود آمد و معاونت های غیر قانونی شکل گرفت را پیگیری نماییم.

خزانه دار شورا اشاره کرد: امروز هر ریالی که در حوزه معاونت مناطق هزینه می شود، مغایر با قانون است. همین طور پول های هزینه شده در حوزه معاونت اجتماعی و فرهنگی و معاونت منابع انسانی و بخش قابل توجهی از سازمان ها و شرکتها برخلاف قانون است. بدین سبب با فوریت آن مخالفم.

وی افزود: این رویکرد غیرمرتبط با بحث ساختار تشکیلاتی نتیجه ای جز فربه شدن شهرداری ندارد و هدفی که طراحان دنبال آن هستند را محقق نمی کند.
منبع:

1399/09/02
20:52:27
5.0 / 5
759
تگهای خبر: خدمات , سازمان , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن