سازمان امور مالیاتی اعلام كرد:

درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات بر نقل و انتقال سهام

درآمد ۱۰ هزار میلیارد تومانی دولت از مالیات بر نقل و انتقال سهام

به گزارش تاكسی مدرن سازمان امور مالیاتی از كسب درآمد حدودا ۱۳ هزار میلیارد تومانی مالیات بر ثروت در ۶ ماهه نخست سال جاری اطلاع داد كه بیشتر از ۹.۹ هزار میلیارد تومان آن به مالیات بر نقل و انتقال سهام مربوط می شود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، سازمان امور مالیاتی اعلام نمود: در نیمه نخست سال ۹۹ بیشتر از ۸۵ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شد که ۵۴ هزار و ۹۵۵ میلیارد تومان درآمد مالیات مستقیم از بخش های مختلف اقتصادی بوده است.
عمده ترین بخش مالیات بر ثروت که حدود ۱۳ هزار میلیارد تومان (۱۲ هزار و ۹۴۰ میلیارد تومان) بوده به مالیات بر نقل و انتقال سهام داران بورسی باز می گردد که با عنایت به روند صعودی شاخص بورس و ارزش بازار سهام در نیمه نخست سال، درآمد ۹ هزار و ۹۲۱ میلیارد تومانی را به خزانه داری کل واریز کرد.
در بخش مالیات بر نقل و انتقال املاک و نقل و همینطور مالیات بر انتقال سرقفلی هم به ترتیب ۸۱۴ و ۸۷۹ میلیارد تومان درآمد به حساب خزانه واریز شد.
درآمد مالیاتی از محل خودرو ها و خانه های لوکس (خودروها واحدهای مسکونی گران قیمت) ذیل بند ۱ تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۹ نیز صفر اعلام شده است.منبع:

1399/08/23
14:01:12
5.0 / 5
688
تگهای خبر: املاك , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن