آیین نامه جدید هوانوردی عمومی ابلاغ شد؛

هزینه هر نشست و برخاست ایرتاكسی 9 هزار كیلویی در مهرآباد 12 دلار

هزینه هر نشست و برخاست ایرتاكسی 9 هزار كیلویی در مهرآباد 12 دلار

تاكسی مدرن: دولت تعرفه های جدید هوانوردی عمومی و همین طور خدمات پاویون و نیز پروازهای عبوری را به وزارت راه و شركت فرودگاه ها با هدف افزایش رقابت پذیری و توسعه هوانوردی عمومی ابلاغ نمود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری مصوبه ۲۷ مهر هیئت دولت درباب بخشنامه اجرائی جدید ماده ۶۳ قانون وصول برخی درآمدهای دولت و مصرف آن در موارد معین مصوب سال ۱۳۷۳ درباب وصول درآمدهای خدمات فرودگاهی را به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ نمود.
بر اساس این بخشنامه، هزینه خدمات فرودگاهی برای رونق هوانوردی عمومی شامل مسافری، آموزشی، باری و هواپیماهای شخصی با وزن حداکثر ۹ هزار کیلوگرم هنگام برخاست، که به حساب شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران واریز می شود، با تخفیف روبه رو شده است.
هواپیماهای نظامی، همین طور هواپیماهای غیر نظامی دارای مجوزهای خاص و هواپیماهای اختصاصی مقامات درجه یک (رؤسای دیگر کشورها) از پرداخت خدمات فرودگاهی معاف هستند.
بر اساس این بخشنامه، فرودگاه های امام خمینی (ره)، مهرآباد، مشهد، شیراز، کیش، اهواز، اصفهان، تبریز و آبادان گروه یک، بندرعباس، کرمانشاه، یزد، کرمان، بوشهر، رشت، زاهدان، ساری و ارومیه گروه دو و سایر فرودگاه های کشور، گروه ۳ هستند.
طبقه بندی هواپیماهای زیر ۹ هزار کیلوگرم هنگام برخاست هم برمبنای وزن آنها انجام شده که بر این اساس، هواپیماهای تا ۲۵۰۰ کیلوگرم در گروه یک، ۲۵۰۰ تا ۵۷۰۰ کیلوگرم در گروه دو و ۵۷۰۰ تا ۹۰۰۰ کیلوگرم در گروه ۳ قرار دارند.
همچنین هزینه هر بار نشست و برخاست هواپیماهای زیر ۲۵۰۰ کیلوگرم در فرودگاه های گروه یک، معادل ریالی ۶ دلار، ۲۵۰۰ تا ۵۷۰۰ کیلوگرم معادل ریالی ۹ دلار و ۵۷۰۰ تا ۹۰۰۰ کیلویی ها ۱۲ دلار است.
اما فرودگاه های گروه های ۲ و ۳ از انواع هواپیماهای مذکور به ترتیب ۳، ۶، و ۹ و همین طور ۲، ۴ و ۸ دلار بابت هر بار نشست و برخاست ستاندن می کنند.


منبع:

1399/08/08
23:13:31
5.0 / 5
1716
تگهای خبر: آموزش , تاكسی , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن