در شورای شهر تهران صورت گرفت

بررسی نامه وزارت كشور در مورد اساسنامه شركت ساماندهی مشاغل مزاحم تهران

بررسی نامه وزارت كشور در مورد اساسنامه شركت ساماندهی مشاغل مزاحم تهران

تاكسی مدرن: اعضای شورای اسلامی شهر تهران نامه سازمان شهرداری ها در مورد اصلاح اساسنامه شركت ساماندهی مشاغل را بررسی كردند.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر نامه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در مورد مصوبه اساسنامه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران را بررسی کردند و حسن رسولی خزانه دار شورا ضمن قرائت ایرادات سازمان شهرداری و دهیاری ها اظهار داشت: همانطور که می دانید شورای شهر تهران اساسنامه نمونه شرکت هاو سازمان ها را تصویب کرده و وزارت کشور نیز آنرا جهت بررسی بیشتر به سازمان شهرداری ها و دهیاری ها ابلاغ کرده است و حالا جمالی نژاد درنامه ای ایراداتی به اساسنامه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم و آلاینده شهر تهران را گرفته است که ما آنها ار در کمیسیون تخصصی بررسی نموده و متوجه شدیم که ایرادات به این اساسنامه وارد است.

وی با بیان این که یکی از ایرادات درباره بخشنامه استخدامی بود که از نظر ما نیز باید اصلاح گردد اضافه کرد: مورد دیگر درباب تعدد سهامداران این سازمان بود که در نامه اعلام شده است که با این شرکت ها باید به مانند شرکت های دولتی رفتار شده و ۱۰۰ درصد سهام باید برای شهرداری تهران باشد.

وی ادامه داد: مهمترین ایراد در مورد حذف کلمه مزاحم بود. چونکه در زمان بررسی اساسنامه این شرکت پیشنهاد شد که عنوان مزاحم از این شرکت برداشته شود. اما وزارت کشور اعلام نموده که اگر کلمه مزاحم از عنوان این شرکت حذف شود معنا و مفهوم این است که این شرکت اجازه دارد که به همه عرصه های صنایع و کارگاه های شهری وارد شود و بنا بر این اصرار دارد که لفظ مزاحم و آلاینده در عنوان این شرکت باقی بماند و از آن جایی که شهرداری تهران سازمان ذی صلاح برای همه کارگاه ها و مشاغل نیست ما نیز موافق اضافه شدن کلمه مزاحم و آلاینده بعنوان این شرکت هستیم.

وی ادامه داد: همه ایرادات وزارت کشور به اساسنامه شرکت ساماندهی مشاغل مزاحم و آلاینده درست است و از اعضا می خواهم که به نظر کمیسیون رای مثبت بدهند تا این دور باطل رفت و برگشت اساسنامه خاتمه یابد.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با رای مثبت خود به پیشنهادات کمیسیون برنامه در مورد پاسخ به نامه سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور درباب مصوبه اساسنامه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم و آلاینده رای مثبت دادند.

منبع:

1399/07/29
20:01:40
5.0 / 5
1671
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن