افزایش غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت

افزایش غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت

به گزارش تاكسی مدرن برپایه اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت طی دو روز آینده در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد داشت و با افزایش آلاینده «ازن» همراه می شود.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، بر مبنای پیشبینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا در صبحگاه امروز (۲۷ مهر ماه) کیفیت هوای برخی مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد که ناشی از افزایش ترافیک، حاکمیت جو پایدار و انباشت آلاینده ها طی ساعات گذشته است.

طی روز هم با عنایت به عدم وزش باد مؤثر و آسمان صاف شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم نخواهد شد همینطور با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» شاهد افزایش غلظت این آلاینده خواهیم بود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت امشب (۲۷ مهر ماه) پیشبینی می شود با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت آلاینده ها افزوده شود و در بیشتر مناطق پایتخت کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

با وزش باد مؤثر در اولین ساعات فردا (۲۸ مهر ماه) تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد، هرچند با آغاز تردد خودرو ها انتظار می رود غلظت ذرات معلق افزایش پیدا کند و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار بگیرد.

برقراری جو آرام طی روز سبب تجمع آلاینده ها خواهد شد و مشابه روز قبل در مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده «ازن» سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. با افزایش ترافیک شامگاهی و تداوم پایداری جوی تا ساعات پایانی فردا (۲۸ مهر ماه) بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس پیشبینی می شود.

به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۱۰۷ بود و هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص الان «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۹ است و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.
1399/07/27
12:42:53
5.0 / 5
1772
تگهای خبر: آلاینده , ترافیك , تردد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن