رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران:

تهران با مشكلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به روست

تهران با مشكلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به روست

به گزارش تاكسی مدرن رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر ضرورت تجدیدنظر در نظام حكمرانی منطقه ای استان تهران، اظهار داشت: تهران بعنوان پایتخت با مشكلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به رو است.


مسعود شفیعی در گفتگو با ایسنا، در تشریح ضرورت تجدیدنظر در نظام حکمرانی منطقه ای استان تهران اظهار داشت: با عنایت به این که استان تهران بعنوان پایتخت سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور با مشکلات عمده ساختارسازمانی دستگاه های اجرایی رو به روست، لازم است در نظام حکمرانی منطقه ای آن تجدید نظر شود.
به قول وی، در این استان حجم بالای فعالیت وجود دارد و ساختار نیروی انسانی مناسب برای پاسخگویی به آنها وجود ندارد و امروزه شاهد آن هستیم که برخی دستگاه ها خارج از روال قانونی دولت مبادرت به ساختار سازی برای ادارات خود کرده و سطوح مدیریتی خاص برای خود تعریف کرده اند، این در حالیست که ما در دولت با محدودیت های قانونی در سطوح مدیریتی به بن بست خورده ایم و از این جهت استان تهران به یک برنامه ریزی و توجه ویژه نیاز دارد.
وی با تاکید بر وجود قوانین مشخص در حوزه ساختار سازمانی در کشور که با یک مجموعه ای از معیار ها محدوده این ساختار را بر مبنای جمعیت، پهنه جغرافیایی و خدمات گیرندگان مشخص می کند، اضافه کرد: استان تهران از منظر ساختار سازمانی نسبت به سایر استان ها با عنایت به تعداد خدمات گیرندگان و کارکنان از نظر کمیت و کیفیت پست ها شاهد فاصله معنا داری با دیگر استان های کشور است.
وی با اشاره به پیشنهاد تشکیل کمیته ای متشکل از مدیران وکارشناسان سازمان اداری و استخدامی کشور و مسئولین امر در استان تهران در حوزه اصلاح و بهبود ساختار اداری، اظهار داشت: این کمیته می تواند به دستور مستقیم رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور تشکیل گردد و مشخصا به موضوعات سرمایه انسانی، ساختار، نیروی انسانی، مدیریت مشاغل و بحث پیاده سازی دولت الکترونیک بپردازد. پرداختن به موضوعات سرمایه انسانی بدون توجه به کیفیت ساختار نیروی انسانی کار آمدی لازم نخواهد داشت.

شفیعی افزود: امروز نیاز است با کمک سازمان اداری و استخدامی و اتخاذ تدابیر لازم مبحث کمبود نیروی انسانی را حل نماییم و همزمان با برنامه ریزی و تدقیق لازم مشکلات ساختار مدیریتی و سازمانی را هم برطرف نماییم. در صورت نبود ساختار مدیریتی مناسب با بالا رفتن تعداد نیروی انسانی در اجرا و پیشبرد برنامه ها با مشکلات جدی رو به رو خواهیم شد.
منبع:

1399/07/26
14:04:37
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: خدمات , سازمان , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن