تاكید فخاری بر دوركاری كاركنان شهری

تاكید فخاری بر دوركاری كاركنان شهری

به گزارش تاكسی مدرن رئیس كمیته شورای شهر تهران خواستار اعمال دوركاری برای كاركنان شورا و شهرداری تهران شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، الهام فخاری با اشاره به اینکه آمار انتشار کرونا نگران کننده است، اظهار داشت: جایگزین کردن فرآیندهای اداری و دورکاری کارکنان شهرداری و شورای شهر تهران لازم است.
وی خواهان انجام دورکاری کارکنان شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران شد و اظهار داشت: همه گیری بیماری منحوس کرونا و آمار تکان دهنده مبتلایان و افزایش مرگ و میر ناشی از این بیماری در تهران بگونه ای است که بعضی از بیمارستان های پایتخت در بستری و درمان بیماران با دشواری های جدی روبرو هستند. برای شرایط پرفشار کارکنان بهشت زهرا هم از طرفی باید چاره ای اندیشیده شود. از طرفی می بینیم که هم چنان در بخش های گوناگون در تهران مراسم و نشست ها و برنامه ها به روال گذشته برگزار می شود! با یک صندلی فاصله گذاشتن که مسئله ی حضور پرشمار در مراسم های شهری و مناطق حل نمی گردد.
وی ادامه داد: شرایط پرخطر بگونه ای است که وزیر بهداشت به روشنی از پرشدن تخت ها و عدم بستری بیماران مگر برای بیماران اورژانسی سخن به میان آورده و رئیس ستاد کرونای تهران چندین بار درخواست برقرار ساختن محدودیت های جدی و کاستن رفت وآمدهای درون شهری و بین شهری در تعطیلی پیش رو را مطرح کرده اند که با موافقت رئیس جمهور در پنج شهر مهم ازجمله تهران در سه روز تعطیلی پیش رو رفت و آمدها ممنوع و محدودیت برقرار خواهد شد.
فخاری تاکید کرد: بیماری مرگ بار موضوعی نیست که درباره ی آن بی توجهی شود، برای زنده و سالم ماندن مردم باید با قاطعیت محدودیت ها انجام شوند. کادر بهداشت و درمان از یک سو و کادر نگهداشت و مدیریت شهرها ماه هاست که یکسره و بی وقفه در حال کار در شرایط بسیار پرخطر هستند. شرایط توان فرسا و فرسودگی بدنی و روانی خطر بزرگی است که باید نسبت به آن هشیار باشیم.
وی افزود: انتظار این است که شورا هم درباره ی کارکنان شورای شهر و هم برای کارکنان شهرداری تصمیم موثر پیشگیرانه داشته باشد. باتوجه به نوع کار، سلامت تن و روان کارکنان شهرداری و شورای شهر همواره نگرانی و مسئله ی اعضای شورا بخصوص کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر بوده است.

بنابراعلام روابط عمومی شورای شهر، وی اظهار داشت: بعد از موج همه گیری در زمستان ۹۸ و تعطیلی ها، باید برای جایگزین کردن روش های کارآ و اثربخش که احتیاج به حضور جمعی در مکان های کاری ندارند، اندیشیده می شد. ما هنوز به روش های پیشاکرونا داریم کار و زندگی خویش را پیش می بریم و گویی همه به آمار هولناک مرگ و میر عادت کرده اند.
وی اظهار داشت: باید نوآورانه و چابک به جایگزین کردن و ایجاد برخی کسب و کارها متناسب با شرایط پرداخت و در پیشبرد کارها در دنیایی متفاوت از آنچه تا سال قبل بود، برنامه ریزی نمود. برای نمونه دورکاری کارکنان شهرداری و شورا بگونه ای که هر دو هفته تنها ۵۰ درصد از نیروی انسانی در محل کار خود باشند، شدنی و ضروریست.
منبع:

1399/07/23
00:12:02
5.0 / 5
1644
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن