رئیس مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران تاكید كرد

شكوفایی شهرها درگروی توسعه همكاری مراكز پژوهشی مجلس و مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران

شكوفایی شهرها درگروی توسعه همكاری مراكز پژوهشی مجلس و مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران

به گزارش تاكسی مدرن رئیس مركز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران اشاره كرد: شكوفایی شهرها درگروی توسعه همكاری مراكز پژوهشی مجلس و مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد حسین بوچانی در جلسه مشترک خود با امیر رضا شاهانی، معاون مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی و علیرضا رهایی، استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر با حضور تعدادی از معاونان و مدیران مرکز مطالعات در تشریح ساختار مدیریت های پژوهشی و کمیته های پژوهشی در پیوند با ساختار شهرداری تهران به ضرورت ایجاد ارتباط و همکاری با مرکز پژوهش های مجلس تاکید کرد و اضافه کرد: جوانه های شکوفایی در شهرها ظهور می کنند و توسعه همکاریهای فی درخلال در مقررات گذاری چاره توسعه و شکوفایی ملی شهرها خواهد بود.
وی افزود: خیلی از مسائل چاره حقوقی و قانونگذاری دارند، بنا بر این نقش و همکاری مرکز پژوهش ها در حل مسایل شهری بسیار حائز اهمیت می باشد. در دوره مدیریت شهری کنونی بازگشت به ژن بنیادین شهرها که همان انسان است بنیانگذاری شده است. بااینکه بواسطه رکود امکان شروع پروژه های بزرگ مقیاس امکان پذیر نیست، اما تلاش شده تا بوسیله بازگشت به پروژه های کوچک مقیاس مسائل شهری حل شود.

وی اشاره کرد: شهرهای آینده مستلزم برنامه ریزی هستند و شهر تهران از این لحاظ برای تامین نیازهای شهری نیاز به جراحی دارد. تحریم های ظالمانه و شرایط ناشی از کرونا بر مشکلات افزوده اند اما باور داریم که با همکاری و تلاش مضاعف می توانیم بر این مسائل غلبه نماییم و شهرها را به سمت توسعه و شکوفایی هدایت نماییم.
نگاه بخشی در ساختارهای اجرائی موجب خسارت می شوند
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، در این نشست معاون مرکز پژوهش های مجلس نیز فقدان استراتژی و عدم الزام به آنرا یکی از اشکالات اصلی دانست و اظهار داشت: نگاه بخشی در ساختار اجرائی موجب ایجاد خساراتی به کشور می شود و یکی از موانع تحقق برنامه ها شمرده می شود.
امیر رضا شاهانی با اشاره به حجم قوانین مصوب اضافه کرد: عدم کارآیی قوانین یکی از مواردی است که در سایه مدیریت بخشی به وجود آمده است.
وی با اشاره به طرح مسکن افزود: یکی از راهکارهای حل این مساله نوسازی بافت های فرسوده شهری است که باتوجه به برخورداری از زیرساخت های لازم می تواند در شهرها می تواند مفید واقع شود.
استفاده از پژوهشگران در حل مسائل شهری
به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه علیرضا رهایی، استاد دانشگاه صنعتی امیر کبیر نیز با اشاره به مسائل پیچیده در حوزه مدیریت شهری اظهار داشت: استفاده از ظرفیت تیم های تخصصی دانشگاهی در حوزه های مختلف عمران شهرسازی محیط زیست و حمل و نقل و.... لازم است.
وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت های چند جانبه مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران و مرکز پژوهش های مجلس با دانشگاه ها یکی از راهکارهای حل مسائل شهری است.
طبق گزارش روابط عمومی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران، در ادامه این جلسه، گزارشی از اهم پروژه های مطالعاتی مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران که مستلزم همکاری نهادهای قانونگذار برای به نتیجه رسیدن بودند توسط معاونان و مدیران ارائه شد.
منبع:

1399/07/15
23:19:44
5.0 / 5
1314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن