رییس سازمان مدیریت استان تهران تاكید كرد

ضرورت نظارت جدی بر پرداخت تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی

ضرورت نظارت جدی بر پرداخت تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی

به گزارش تاكسی مدرن رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاكید بر ضرورت نظارت جدی و همگانی بر روند پرداخت تسهیلات توسعه و اشتغال روستایی، اظهار داشت: نهادهای حمایتی و بانك های عامل برای پیشبرد برنامه های اشتغال روستایی باید تعامل نزدیك و موثری داشته باشند.


مسعود شفیعی در گفت و گو با ایسنا، در تشریح روند توسعه در روستاهای سطح استان تهران، اظهار نمود: بی شک تعامل نزدیک دستگاه های حمایتی و بانکهای عامل برای جذب منابع در نظر گرفته شده بمنظور ایجاد و توسعه اشتغال در مناطق روستایی تاثیر بسزایی دارد.
بگفته وی، برای نظارت بر چگونگی اعطای تسهیلات اشتغال زایی در مناطق روستایی، نباید از نظارت همگانی غفلت شود. اگر دسترسی به اطلاعات مربوط به این طرح با جزئیات در اختیار همه مردم قرار گیرد و بطور مستمر به جامعه گزارش دهیم، اساسا می توان از نظارت همگانی نیز در مراحل انجام طرح برخوردار شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران، اضافه کرد: تابحال پنج مرحله تسهیلات در استان تهران توزیع شده که باید عملکردها تا پایین ترین سطوح در گزارشها ارائه و به صورت عمومی منتشر شود، چه بسا برخی مواقع بواسطه اطلاعات میدانی خود مردم در جریان مغایرتهایی قرار بگیریم و بتوان جلوی برخی انحراف ها را گرفت. اساسا برای بهبود عملکرد در نحوه استفاده از تسهیلات باید اقداماتی همچون شفافیت و اطلاع رسانی عمومی و بموقع و ایجاد زمینه برای تعامل نزدیکتر نهادهای حمایتی و بانکهای عامل را در اولویت قرار داد.

وی افزود: اشتغال پایدار و استقرار جمعیت پایدار در روستاها از اهداف اصلی است که پیگیری می نماییم اما باید بررسی نماییم که چه میزان از منابعی که در اختیار نهادها قرار دادیم، سبب شده است در وهله نخست جمعیت روستایی استان ثبات پیدا کند و ترمیم یابد و در درجه دوم آیا تغییر محسوسی در مؤلفه های توسعه روستاها به وجود آمده است؟ قسمتی از کار نظارتی و گزارش عملکرد ما باید به این جنبه ها معطوف شود.

وی اشاره کرد: باید بررسی نماییم که چه میزان موفقیت ما از جهت رسیدن به هدف اصلی که همان ایجاد توسعه پایدار در نقاط روستایی است محقق شده چونکه ممکنست منابع زیادی جذب شود، اما همچنان توسعه پایدار رخ نداده باشد. برای مثال احتمال دارد بنگاههای بزرگی در روستاها شکل بگیرد، اما اشتغال قابل توجهی را در روستاها ایجاد نکنند یا حتی به برخی مشاغل دیگر لطمه بزنند که منجر به مهاجرت روستاییان شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر ضرورت مراقبت برای عدم توازن در مناطق روستایی، اظهار داشت: ممکنست سهم هایی که برای بخش های کشاورزی، صنعت، گردشگری در نظر گرفته بودیم محقق نشود و یکی از دلیلهای آن می تواند افزایش میزان تقاضا نسبت به ظرفیت باشد که سبب شده توازن رعایت نشود.
وی ادامه داد: هم اکنون با دو مولفه مهم نرخ تورم که در سرانه های ایجاد اشتغال استان اثر میگذارد و شیوع بیماری کرونا، در کشور مواجه هستیم که بی شک برای ایجاد و توسعه کسب و کارها موثر هستند و باید در ارزیابی ها تأثیر اینگونه عوامل به درستی لحاظ شود.

منبع:

1399/06/28
15:05:15
5.0 / 5
1392
تگهای خبر: سازمان , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن