۷۲ بوستان تهران مناسب سازی شد

۷۲ بوستان تهران مناسب سازی شد

رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی كشور اظهار داشت: تابحال حدود ۶۰ تا ۷۰ كیلومتر از معابر شهر تهران و ۷۲ بوستان در این شهر مناسب سازی شده و در طراحی پارك هایی كه جدید ایجاد می شود، مبحث مناسب سازی از آغاز طراحی لحاظ و با استانداردهای روز جهانی و كشور اجرا خواهد شد.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده برای مناسب سازی در شهر تهران توضیح داد: شهر تهران هم همانند سایر شهرهای کشور و البته در بعضی موارد بعنوان شهر پیشتاز در مناسب سازی بوده و دارای نماینده مستقل در کمیته های فنی و تحقیقاتی و دیگر کمیته های تخصصی در ستاد مناسب سازی است.
وی با اشاره به اینکه موارد خیلی از اقدامات مناسب سازی در معابر، پیاده راه ها، بوستان های شهری و اماکن عمومی تهران به اجرا درآمده و یا در مرحله اجرا است، اظهار داشت: پنج هزار کیلومتر مناسب سازی شهر تهران در دستور کار قرار گرفته و تابحال حدود ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر از معابر شهر تهران مناسب سازی شده است. همینطور در طرح جامع مناسب سازی شهر تهران مقرر است تا معابر بالای ۱۲ متر برداشت و برای این معابر برنامه مناسب سازی تهیه شود.
معاون وزیر کشور افزود: تابحال ۷۲بوستان شهری تهران مناسب سازی شده و در طراحی بوستان هایی که جدید ایجاد می شود، مبحث مناسب سازی از آغاز طراحی لحاظ و با استانداردهای روز جهانی و کشور اجرا خواهد شد.
۳۱ شهر پایلوت برای مناسب سازی
جمالی نژاد با اشاره به اینکه ستاد پیگیری و هماهنگی مناسب سازی کشور با حضور اعضای ستاد که منتج به مصوبات تصمیمات خوبی در زمینه مناسب سازی شهرهای کشور است به صورت منظم و ماهانه برگزار می شود، افزود: کمیته های تخصصی فنی و تحقیقاتی، حقوقی و نظارت، آموزش و اطلاع رسانی ذیل ستاد پیگیری و هماهنگی مناسب سازی کشور تشکیل شده است. علاوه بر این، ساماندهی ۳۱ شهرستان پایلوت برای مناسب سازی در ۳۱ استان کشور انجام و مناسب سازی شهر یزد بعنوان پایلوت شهر جهانی دسترس پذیر و مناسب سازی شده در کشور انتخاب شده است، همینطور مناسب سازی اردکان بعنوان دومین شهر مناسب سازی شده در استان یزد تصویب گردید.
رصد مداوم شهرداری های کشور
او با اشاره به اینکه قانون پشتیبانی از معلولان مصوب ۹۶/۱۲/۲۰ مجلس شورای اسلامی و آیین نامه های اجرایی قانون پشتیبانی از حقوق معلولان برای اجرا به استانداران کشور ابلاغ گردیده است، افزود: در همین راستا عملکرد ۶ ماهه شهرداری های سراسر کشور در اعمال چک فهرست مناسب سازی برای معلولان در پروانه های ساختمانی که دوبار در سال انجام می شود، رصد و گزارش ها دریافت می شود. همینطور استاندارد جهت بالابرها (بالابر تا ارتفاع ۲ متر) بعنوان مناسب سازی ساختمان ها برای معلولان هم تدوین و هفته گذشته هم هماهنگی برای تهیه چک فهرست (نشان دسترس پذیری) برای ساختمان های عمومی با کاربری های مختلف همچون آموزشی، فرهنگی، مذهبی، تجاری، ورزشی و فضای سبز انجام شد.
طبق گزارش سایت شهر، رئیس ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور، از تدوین سند استراتژیک مناسب سازی کشور با همکاری اعضای ستاد و ابلاغ آن برای اجرا به استانداران کشور اطلاع داد و بررسی های موردی از جانب تیم ارزیابی و راستی آزمایی کمیته فنی و تحقیقاتی درباره اقدامات دستگاه های عمومی مانند شهرداری ها و اعلام موارد و مشکلات به آنان را از دیگر اقدامات انجام شده در زمینه مناسب سازی عنوان نمود.1399/06/06
23:23:44
5.0 / 5
2023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن