طی ده مرحله حراج اوراق اتفاق افتاد؛

تامین مالی 50 هزار میلیارد تومانی دولت از انتشار اوراق بدهی

تامین مالی 50 هزار میلیارد تومانی دولت از انتشار اوراق بدهی

تاكسی مدرن: در ضمن ده مرحله حراج اوراق بدهی تابحال 49.800 میلیارد تومان بوسیله انتشار اوراق، تامین مالی شده است كه حدود 72 درصد بوسیله بازار پول و 28 درصد بوسیله بازار سرمایه اوراق فروخته شده است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی در ادامه اقدامات وزارت امور اقتصادی و دارایی برای تامین مالی اقتصاد کشور با هدف کاهش تبعات تورمی، خزانه داری کل کشور طی ماه های اخیر نسبت به انتشار و عرضه اوراق بهادار دولتی با بهره گیری از روش های مختلف همچون برگزاری ده مرحله حراج اوراق بدهی میان بانک ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی و نهادهای مالی فعال در بازار سرمایه (از قبیل صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین مالی) بوسیله کارگزاری بانک مرکزی و سیستم مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران اقدام نموده است. بر طبق این گزارش حسب تصمیمات اتخاذ شده در امتداد تامین مالی بهینه، در دهمین مرحله حراج اوراق مالی اسلامی که در تاریخ ۱۳۹۹/۵/۱۴ برگزار شد، بعد از ستاندن سفارش های خرید اوراق از متقاضیان مورد اشاره در سامانه های بازار بین بانکی کارگزاری بانک مرکزی و مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، مجموعاً مبلغ ۲.۷۸۰ میلیارد تومان اوراق به شرح جدول ذیل بفروش رسید.
این گزارش می افزاید، با احتساب مبلغ مندرج در جدول فوق، تابحال مجموعاً ۴۹.۸۰۰ میلیارد تومان بوسیله انتشار اوراق، تامین مالی شده است. حدود ۷۲ درصد بوسیله بازار پول و ۲۸ درصد بوسیله بازار سرمایه اوراق فروخته شده است. این گزارش خاطر نشان می سازد، طی برگزاری ۹ مرحله قبلی حراج اوراق بدهی دولت تا اختتام هفته اول مردادماه ۱۳۹۹، در مجموع معادل ۴۷، ۰۲۰ میلیارد تومان تامین مالی صورت گرفته بود که جزئیات آن در جدول ذیل ارائه می شود:
گفتنی است، وزارت امور اقتصادی و دارایی (معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور) حسب وظایف قانونی و تخصصی خود با استناد به نتایج تحلیل جامع "روند تحولات متغیرهای اقتصادی"و "روند سنجه های پایداری بدهی های دولت در چارچوب سناریوهای مختلف" و متناسب با برآورد جریان ورودی و خروجی منابع به عمومی و نیز با درنظر داشتن اولویت سازگاری سیاستی با چارچوب سیاست گذاری پولی هر هفته نسبت به ارزیابی و پذیرش پیشنهادات خرید اقدام می نماید. بدیهی است نتیجه رویکرد صدرالذکر حصول به اطمینان کامل از توانمندی دولت در بازپرداخت اصل و فرع تعهدات ناشی از انتشار اوراق مالی اسلامی در سررسید و در ادامه تعیین شاخصهای کلیدی در پذیرش پیشنهادات بوده و خواهد بود.


منبع:

1399/05/16
23:02:49
5.0 / 5
1820
تگهای خبر: سیستم , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن