بخشنامه ثبت اطلاعات و پرداخت های كاركنان در دو سامانه در دستور كار هیات وزیران

بخشنامه ثبت اطلاعات و پرداخت های كاركنان در دو سامانه در دستور كار هیات وزیران

تاكسی مدرن: در جلسه اصلی كمیسیون امور اجتماعی و دولت الكترونیك هیات و سازمان برنامه و بودجه كشور بحث و تصمیم گیری شد. از مهمترین تصمیمات این جلسه، تصویب بخشنامه ثبت و بروزرسانی اطلاعات و پرداخت های كاركنان در دو سامانه بود، این بخشنامه برای ستاندن تصمیم نهایی در دستوركار جلسه اصلی هیات وزیران قرار گرفت.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، در این نشست، اعضای کمیته اصلی ضمن موافقت با آئین نامه «ثبت و به روز رسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در سامانه های کارمند ایران و ثبت حقوق و مزایا»، موضوع «تفویض اختیارات، مسئولیت ها و وظایف وزیران و معاونان رئیس جمهور در بعضی موارد به وزیر کشور» را برای اصلاح به وزارت کشور عودت نمودند، هم چنین دیگر پیشنهاد این وزارت در زمینه «درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو در صورت فوت یا مرگ مغزی به دلیل تصادفات رانندگی» جهت بررسی مجدد به کمیته تخصصی ارجاع شد.

تصویب آئین نامه ثبت و بروز رسانی اطلاعات و پرداخت های کارکنان در سامانه های کارمند ایران و ثبت حقوق و مزایا
سازمان برنامه و بودجه کشور آئین نامه اجرایی «ثبت و بروز رسانی اطلاعات و پرداخت ها به کلیه کارکنان دستگاه های اجرایی در سامانه کارمند ایران و سامانه ثبت حقوق و مزایا» را با هدف ساماندهی نیروی انسانی و کارکنان دولت و ایجاد انضباط مالی ارائه نموده است که با اصلاحاتی تصویب گردید و برای ستاندن تایید نهایی در دستورکار جلسه اصلی هیات وزیران قرار گرفت.

عودت پیشنهاد تفویض اختیارات و وظایف وزیران و معاونان رئیس جمهور به وزیر کشور
وزارت کشور به منظور تراکم زدایی و تسهیل در اجرای وظایف دولت و خدمت رسانی به مردم پیشنهاد نموده تا کلیه اختیارات، مسئولیت ها و وظایف وزیران و معاونان رئیس جمهور شامل موافقت، تأیید، صدور گواهی، پروانه و کلیه مجوزهای لازم جهت تصمیم گیری در مورد اجرای طرح ها و پروژه های سرمایه گذاری به وزیر کشور بعنوان نماینده ویژه رئیس جمهور محول گردد. پیشنهاد مذکور در کمیته اصلی، مطرح و با عنایت به ابهامات آن مقرر شد مجدداً به وزارت فوق عودت و متن پیشنهادی جدید ارائه شود.

بازگشت پیشنهاد درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو، به کمیته تخصصی
مطابق ماده (۱۶) آئین نامه صدور انواع گواهینامه های رانندگی، موارد مندرج در گواهینامه رانندگی بر طبق تشخیص راهنمایی و رانندگی تعیین می شود. از آنجایی که نزدیک به نیمی از موارد مرگ مغزی بدنبال حوادث ترافیکی اتفاق می افتد و اطلاع یافتن خانواده متوفی از رضایت وی در مورد اهداء عضو موثر می باشد، وزارت کشور پیشنهاد اصلاح این ماده به منظور "درج نشان موافقت دارنده گواهینامه رانندگی به اهدای عضو در صورت مرگ مغزی به دلیل تصادفات رانندگی" را ارائه نمود. این پیشنهاد با نظر اعضای کمیسیون برای اصلاح به کمیته تخصصی ارجاع شد تا بعد از بازبینی، باردیگر در دستورکار کمیته اصلی قرار بگیرد.
جلسه اصلی کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک به ریاست جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش، علی محمد فلاح زاده، دبیر کمیسیون و دیگر نمایندگان وزارت خانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، صمت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان اداری و استخدامی کشور و معاونت حقوقی رئیس جمهور روز یکشنبه ۵ مرداد ماه ۱۳۹۹ به میزبانی دفتر هیئت دولت نهاد ریاست جمهوری تشکیل شد.
منبع:

1399/05/07
14:43:01
5.0 / 5
2260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن