معاون وزیر اقتصاد خبر داد

سهم 35درصدی صنعت و معدن از تسهیلات بانكی

سهم 35درصدی صنعت و معدن از تسهیلات بانكی

تاكسی مدرن: معاون امور بانكی، بیمه و شركت های دولتی وزارت اقتصاد اظهار داشت: تا آخر اردیبهشت ۹۹ سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد بوده كه این عدد نسبت به سال قبل ۲.۸ درصد رشد داشته است.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از خانه ملت، عباس معمارنژاد، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی درباره اعطای تسهیلات بانکی به بخش صنعت، معدن، اظهار داشت: تا آخر اردیبهشت ماه سالجاری سهم بخش صنعت و معدن از تسهیلات اعطایی ۳۴.۸ درصد است که این عدد پارسال ۳۲ درصد بود؛ افزایش ۲.۸ درصدی تسهیلات عرضه شده نسبت به سال گذشته، نشان داده است عملکردها در جهت عرضه ۴۰ درصد از تسهیلات به بخش صنعت و معدن است.
وی اضافه کرد: بر مبنای قانون باید تا آخر برنامه ششم توسعه ۴۰ درصد از تسهیلات بانک ها به بخش صنعت و معدن تخصیص یابد، تمام تلاش ها هم در جهت تحقق این مهم می باشد.
معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: برپایه اصول اقتصادی، تخصیص اعتبار به بخش های مختلف باید برپایه ارزش افزوده آن بخش باشد، اما در جهت پشتیبانی از تولید سهم بخش صنعت و معدن در ایجاد ارزش افزوده حدود ۲۸ درصد است؛ ازاین رو بسیاری معتقدند که سهم این بخش از تسهیلات نباید بیشتر از ۲۸ درصد باشد.


منبع:

1399/05/05
14:44:20
5.0 / 5
1919
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن