با اعلام وزارت كشور و یونیسف:

تهران پایلوت شهر دوستدار كودك شد

تهران پایلوت شهر دوستدار كودك شد

تاكسی مدرن: تهران به همراه 11 شهر دیگر ایران با رأی كمیته ملی ابتكار شهر دوستدار كودك وزارت كشور بعنوان پایلوت «شهر دوستدار كودك» معرفی گردید.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، بیش از ۷۰ شهر ایران با ارسال مدارک و کارهای خود متقاضی دریافت نشان شهردوستدارکودک از یونیسف بودند که ۴۵ شهرجهت ارزیابی و طرح در کمیته مورد پذیرش اولیه قرار گرفتند اما در تاریخ ۱۳ خرداد با برگزاری جلسه "کمیته ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک" متشکل از نمایندگان وزارت کشور، یونیسف، سازمان شهرداری های کشور و...، شهر تهران بنابر پیشنهاد و پیگیری اداره کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران در کنار ۱۱ شهر دیگر ایران همچون رشت، بندرعباس، تبریز، سمنان، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یزد و اوز (در استان فارس) بعنوان پایلوت (نمونه/پایگاه) شهرهای دوستدار کودک عرضه شدند.

براساس اعلام این کمیته ی ملی، مرحله پایلوت شهر دوستدار کودک بطور رسمی بعد از امضای تفاهمنامه میان شهرداری های این شهرها و وزارت کشور شروع می شود.

عنوان شهر دوستدار کودک به شهر یا اجتماع محلی گفته می شود که در آن نظرها، نیازها، اولویت ها و حقوق کودک بعنوان بخشی جدایی ناپذیر از سیاست ها، برنامه ها و تصمیم های عمومی تلقی می شود.

این ابتکار با حمایت دولت های ملی و محلی، سازمان های مردم نهاد، بخش خصوصی، رسانه ها، دانشگاه ها و با همکاری یونیسف، بیش از ۳۰ میلیون کودک را در ۳۰۰۰ شهر و جامعه محلی در بیش از 40 کشور تحت پوشش قرار داده است.

بر اساس گزارش اداره کل آموزش های شهروندی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، این گزارش می افزاید که دریافت نشان و برند «شهر دوستدار کودک» یونیسف، زمانی صورت می گیرد که شهر مورد نظر چرخه رسیدن به شهر دوستدار کودک را به صورت موفقیت آمیز تکمیل کرده باشد. در مرحله ی پایلوت، که تهران نیز از امروز در آن قرار می گیرد، شهرها بعنوان «شهر دوستدار کودک» به رسمیت شناخته نشده و نشان یا عنوان رسمی دریافت نمی کنند چونکه از امروز برای رسیدن به آن نشان، کوشش های شهری آغاز خواهد شد.

منبع:

1399/04/05
20:42:58
5.0 / 5
2272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن