معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور:

شهرداری ها به استارتاپ ها برای دانش بنیان كردن تولید میدان دهند

شهرداری ها به استارتاپ ها برای دانش بنیان كردن تولید میدان دهند

به گزارش تاكسی مدرن معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای كشور با تاكید بر اینكه موتور اصلی حركت كشور در بخش های عمرانی، اقتصادی، صنعتی، ... بخش خصوصی است، اظهار داشت: باید در عرصه های مدیریت شهری و روستایی زمینه حضور بیشتر بخش خصوصی را برای اجرای پروژه ها و تقویت اقتصاد شهر و روستا فراهم آوریم.


به گزارش تاکسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در حاشیه بازدید از شهرستان کلات در استان خراسان رضوی با تاکید بر کاهش اتکای مدیریت شهری و روستایی به درآمد حاصل از فروش نفت و کمک های دولتی، اضافه کرد: هم اکنون همراهی شوراها، شهرداریها و دهیاریها با حضور بابرنامه و موثر، بخش خصوصی یک گردنگیر است و نباید نسبت به حضور سرمایه گذاران و بخش خصوصی فضای منفی وجود داشته باشد.
جمالی نژاد با اعلان اینکه حضور موثر و برنامه محور بخش خصوصی در عرصه امور اجرایی و همین طور مدیریت شهری و روستایی کشور می تواند بخش زیادی از مشکلات را حل و امور متوقف شده را به حرکت در آورد، اظهار داشت: در سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در حال رفع مشکلات حضور بخش خصوصی و سرمایه گذاران در پروژه های عمران شهری و حمایت قانونی از این مساله هستیم.
ایشان سپس با اعلان اینکه مدلهای جدید کسب و کار موجب پیشرفت و رونق تولید در بخش های اقتصادی، صنعتی، عمرانی، .... شده، اظهار نمود: هم اکنون نسل جدیدی از کارآفرین ها به طور جدی در حال فعالیت هستند که نگاه و تفکرات و دغدغه هایشان با دست اندرکاران قدیمی متفاوت می باشد و باید در عرصه برنامه ریزی و امور اجرایی از صاحبان جوان این تفکرات بعنوان سرمایه های انسانی جدید بهره ببریم تا بتوانیم سرعت پیشرفت امور را افزایش دهیم.
جمالی نژاد افزود: در دورانی که با تحریم های ظالمانه مقابل کشورمان مواجهیم، برای ساختن آینده مطمئنی برای کشور و اداره بهتر شهرها و روستاها باید به سرمایه های جوان این مرزوبوم متکی باشیم و شهرداری ها هم باید به استارتاپ ها برای هوشمندسازی و دانش بنیان کردن تولید در ساختار مدیریت شهری و ایجاد تحول در ساختارهای قدیمی با هدف افزایش رضایت شهروندان و راندمان بیشتر میدان دهند.
وی با اشاره به وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری و میراث فرهنگی و تاریخی شهرستان کلات، اظهار داشت: با تقویت و ایجاد زیرساخت ها، بسترها و امکانات رفاهی لازم و اطلاع رسانی و معرفی گسترده، صنعت گردشگری می تواند وضعیت اقتصادی منطقه کلات را متحول و درآمد و اشتغال پایدار ایجاد نماید و در معاونت عمرانی وزارت کشور و سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از کلات حمایتهای لازم را به عمل می آوریم.
رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور همین طور از حمایت این سازمان ازپروژه های عمرانی شهرداری شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت با عنوان پروژه های ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: از پروژه هایی حمایت خواهد شد که دارای طرح مشخص در قالب اعلام شده باشد و پروژه حتما تا اختتام کار دولت تمام شود.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، معاون عمرانی وزیر کشور همین طور تصریح کرد: دولت در حال برنامه ریزی برای جبران خسارتهای ناشی از شیوع ویروس کرونا در بخش های مختلف همچون مدیریت شهری و روستایی، صنایع مختلف و حتی بخش خصوصی است تا با تدابیر اتخاذ شده بخش های مختلف کشور کمتر گرفتار لطمه شوند.
منبع:

1399/03/31
15:09:29
5.0 / 5
2225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن