نامه صنایع پوشاك به ستاد مبارزه با قاچاق

مقابل واردات پوشاك بایستید

مقابل واردات پوشاك بایستید

تاكسی مدرن: انجمن صنایع پوشاك در نامه ای به ستاد مبارزه با قاچاق كالا مطرح شدن بحث واردات برای تنظیم بازار پوشاك را یك اتفاق تعجب آور و زیان بار برای صنعت پوشاك كشور توصیف كرد.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، انجمن صنایع پوشاک ایران در نامه ای به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز خواهان جلوگیری از واردات پوشاک جهت افزایش توان تولید داخل شد.
در این نامه مطرح شدن بحث واردات برای تنظیم بازار پوشاک کشور به عنوان یک اتفاق تعجب آور و زیان بار برای صنعت پوشاک کشور توصیف شده است.
متن کامل نامه به این شرح است:
جناب آقای سردار مویدی خرم آبادی
ریاست محترم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز
با نهایت احترام به استحضار حضرتعالی می رساند، به رغم آن که طی سالیان گذشته صنعتگران عرصه پوشاک کشور در پاسداری از منافع ملی هر چه در توان داشتند برای مبارزه با قاچاق به کار گرفتند اما هنوز قاچاق پوشاک تولید ایرانی را به اشکال گوناگون تهدید می کند و در انتظار موقعیتی است که سهم خودرا در بازار ایران و چنبره بر ثروت ملی کشور افزایش دهد. آمارهای رسمی کماکان میزان قاچاق پوشاک کشور را سالانه بطور میانگین تا ۲.۵ میلیارد دلار تخمین می زنند اما با قاطعیت می توان اظهار داشت که در سایه تغییر شکل یورش قاچاق به اقتصاد ایران ارقام بسیار بزرگ تری چشم طمع به بازار کشور دوخته اند که پیروزی آنها بی گمان تولید ایرانی پوشاک، تولیدکنندگان و یاریگران آنها در نهادهای رسمی را زمین گیر و هزینه های زیادی را به منافع ملی کشور تحمیل خواهدنمود. نمونه بارز این ماجرا در سیبل قرار دادن بازار ایران برای ارسال محصولات پوشاک بنجل و پوشاک موجود در انبار از طرف برخی کشورهای منطقه است که گمان می برند از این طریق، هم می توانند هزینه استهلاک و فرسودگی محصولات تولیدی خودرا جبران کنند و هم با افزایش ضریب سودآوری، آینده بهتری را باز هم برای خود رقم بزنند.
فقط کافی است تا سری به بازار آنلاین بزنیم تا به خوبی چهره تغییر یافته قاچاق را در عرصه پوشاک انباری از طرف برخی کشورهای منطقه ببینیم. حالا که این نامه در حال نگارش است اچ اند ام بعنوان یکی از برندهای شناخته شده اروپایی بیش از ۴ میلیارد دلار محصولات روی دست مانده خودرا از انبارها بیرون کشیده و در شبکه های مجازی در کمین تولید ایرانی نشسته است. چنین یورشی اگر قاچاق نیست چه نامی می توان روی آن گذاشت که نشان دهنده پیکانی جدید به سمت تولید پوشاک در ایران باشد؟ آن وقت در چنین شرایطی متأسفانه شنیده می شود که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز که همیشه یاریگر تولیدکنندگان در مقابله با قاچاق بوده است با برگزاری جلسات گزینشی یک دفعه دیگر بحث واردات برای تنظیم بازار پوشاک کشور را مطرح کرده است که به نوبه خود می تواند در شرایط فعلی اقتصاد کشور یک اتفاق تعجب آور و زیان بار برای تولید پوشاک در ایران باشد.
جناب آقای مویدی خرم آبادی، قرار بر این است که امسال سال جهش تولید باشد و در چنین سالی برای ارتقای سطح تولید ملی تنها راه ممکن پرداختن به نیازهای تولیدکنندگان و هموار کردن مسیر آنان برای خدمت به منافع ملی کشور است. در روزگار ما و در دورانی که اپیدمی کرونا خیلی از اقتصادهای جهان را تهدید می کند، بسیاری از کشورهای اروپایی و کشور آمریکا مرزهای خودرا به روی محصولات خارجی بسته اند تا بیشتر از هر وقت دیگری حامی تولید ملی خود باشند آن وقت ما در سال جهش تولید باید به واردات اندیشه نماییم و صنعت پوشاک را که پس از چند سال مبارزه با آفت قاچاق به ثروتی ملی تبدیل گشته است در معرض لطمه و زیان های شدید قرار بدهیم.
ما البته مخالف واردات نیستیم منتهی محکم می گوئیم در شرایط فعلی اقتصاد کشور که از یک سو تحریم های تحمیلی گره هایی را به وجود آورده اند و از طرف دیگر بازارچه های مرزی و مناطق آزاد نیز به گذرگاهی برای قاچاق تبدیل گشته اند، می توان بجای واردات اندیشی فکری به حال تامین مواد اولیه کرد تا تولیدکنندگان پوشاک بجای آن که زیر ظرفیت فعالیت کنند با به کارگیری توانمندی، صلاحیت ها و اندوخته های تجربی خود و افزایش سطح تولیداتشان به امکانی بزرگ برای اقتصاد ملی کشور تبدیل شوند.
صنعت پوشاک ایران در موقعیتی قرار دارد که می تواند به بازارهای جهانی فکر کند، پس بر عهده همه ماست که مسیر رشد و شکوفایی هر چه بیشتر این توانمندی ملی را هموار نماییم. این چشم انداز بی گمان به تحرکی قوی نیاز دارد که تکیه بر واردات بعنوان ساده ترین راه در رفع کاذب و روبنایی برخی مشکلات مصرفی که آن هم بعضاً به سبب کاهش قدرت خرید به وجود آمده اند امکان ظهور و حضور نخواهد داشت. برای همین از حضرتعالی تقاضا می شود که مانند همیشه یاریگر تولید باشید و در مقابل واردات پیشه گی بایستید.


منبع:

1399/03/26
15:10:39
5.0 / 5
2615
تگهای خبر: تولید , صنعت , محصول , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن