بخشدار كهریزك عنوان كرد

برخورد و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز كهریزك

برخورد و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز كهریزك

تاكسی مدرن: بخشدار كهریزك با تاكید بر سو استفاده برخی زمین خواران از حفره های موجود در قانون و نظارت و كوشش برای تغییر كاربری اراضی كشاورزی، از عزم جدی بخشداری كهریزك برای برخورد و قلع و قمع ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی كشاورزی اطلاع داد.


امین بابایی در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند برخورد با ساخت و سازهای غیرمجاز در بخش کهریزک شهرستان ری، اظهار داشت: مبحث بحران ساخت و سازهای غیرمجاز در شهرستان ری و بسیاری حوزه های دیگر استان تهران تحت تأثیر حفره ها و خلاءهای قانونی و نظارتی است.
وی ادامه داد: برای مثال در مجموعه شهرستان ها برای اراضی کشاورزی و زمین های بالای ۳۰۰ متر، افرادی که به دنبال راه اندازی گلخانه هستند، از راه سایت پنجره که در اختیار نظام مهندسی جهاد کشاورزی است و ربطی به مجموعه سازمانی جهادکشاورزی ندارد؛ تحت تأثیر ظرفیت های قولنامه ای مبادرت به صدور مجوز گلخانه می کنند.
وی افزود: به واسطه صدور این مجوز، امکان ساخت بنا با سازه های سبک در گلخانه های قابل کشت فراهم می شود و فرض هم بر این است که به محض تکمیل ۳۰ درصدی این بنا با سازه سبک به منزله پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی پروژه گلخانه قلمداد می شود؛ بنابراین از این خلاء بسیاری افراد زمین خوار استفاده می نمایند.
وی تصریح کرد: بدین سان افراد سودجو اراضی به شکل قولنامه ای می برند و از سازمان نظام مهندسی بهره برداری انتفاعی می کنند و مجوز راه اندازی گلخانه دریافت می کنند و با اجاره سازه ها و یا خرید سازه های دست دوم فرصت ارسال پرونده به کارگروه زیربنایی را فراهم می کنند و به طبع آن مبادرت به دیوارکشی و ساخت ابنیه می کنند.
بخشدار کهریزک در بخش دیگری از صحبت های خود اظهارکرد: کارگروه زیربنایی، در زمان صدور دیوارکشی و ابنیه تازه متوجه می شود که زمین مورد بررسی فاقد سند است و برگشت داده می شود؛ بنابراین در این گپ زمانی افراد مبادرت به ساخت بنا و باغ ویلا می کنند که در همین مسیر عارضه ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری ها شکل می گیرد.
وی افزود: ملک اگر بیشتر از سه سال قدمت داشته باشد برای پرداخت جرائم سنگین صدور حکم خواهد داشت که باز هم دردی از حفظ اراضی کشاورزی دوا نمی کند و متاسفانه این عارضه ادامه پیدا می کند؛ البته اگر پیش از سه سال هم باشد با محوریت جهادکشاورزی مبادرت به تخریب بنا خواهد شد.
بابایی در تشریخ آخرین اجرای احکام قلع و قمع در بخش کهریزک هم اظهار داشت: قانون کلام اول در عملکرد و کارکرد ماست و در کنار حقوق مردم از خطوط قرمز بسیار مهم ما به حساب می آید. حقوق روستاییان و شهروندان برای ما تعارف بردار نیست و اجازه نمی دهیم برخی سودجویان حق آنها را تضییع کنند. روز گذشته با حکم قضایی مقرر شده بود ۶۶ ابنیه که غیر قانونی ساخته شده و در اراضی کشاورزی تعرض کرده بودند، تخریب شود.
وی با تاکید بر اجرای حکم قضایی آزادسازی ۸۲ هکتار از اراضی کشاورزی بخش کهریزک اضافه کرد: روند تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز ادامه دارد و بطور قطع افراد متخلف و سودجو نمی توانند با نابود کردن قابلیت های کشاورزی اراضی بخش کهریزک به اهداف اقتصادی خود برسند.
بابایی با اشاره به دستور قضایی برای تخریب ۶۶ مورد ساخت و ساز غیرمجاز در اراضی کشاورزی کهریزک خاطرنشان کرد: در جهت قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات، با دریافت دستور قضائی تبصره ۲ ماده یک در حدود ۶۶ مورد دستور قضائی دریافت شده که ۲.۸ از این میزان مبادرت به ساخت و ساز کردند و روز گذشته در حضور مسؤلان و مقام قضائی تخریب شد.1399/03/05
22:28:22
5.0 / 5
2569
تگهای خبر: باغ , ساخت و ساز , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن