یك مقام مسئول خبر داد

بازار سرمایه میزبان دو عرضه اولیه بزرگ در هفته آینده

بازار سرمایه میزبان دو عرضه اولیه بزرگ در هفته آینده

تاكسی مدرن: معاون وزیر اقتصاد، از آغاز عرضه یك صندوق سرمایه گذاری با ارزش70 هزار میلیارد تومان در هفته آینده آگاهی داد.به گزارش تاکسی مدرن به نقل از مهر، عباس معمارنژاد در حاشیه جلسه تشریح نحوه عرضه صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه (ETF) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تا ۳۱ اردیبهشت ماه، پذیره نویسی باقیمانده سهام دولت در سه بانک و دو شرکت بیمه ادامه دارد و افرادی که کد بورسی ندارند در شعب ۱۴ بانک می توانند پذیره نویسی کنند.
وی اضافه کرد: هنوز آمار تجمیعی از تعداد افرادی که پذیره نویسی کرده اند، جمع آوری نشده؛ اما تابحال حدود دو هزار میلیارد تومان از ۱۷ هزار میلیارد تومانی که برای فروش این واحدهای سرمایه گذاری در نظر گرفته بودیم، پذیره نویسی شده است.
معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان ثبت نام واحدهای صندوق سرمایه گذاری با نماد دارا یکم تمدید نخواهد شد، گفت: کسانی که در پذیره نویسی این صندوق از تخفیف استفاده می نمایند، در پذیره نویسی صندوق های بعدی امکان استفاده از تخفیف را ندارند.
معمارنژاد مدیریت صندوق دارای یکم را در اختیار شرکت تامین سرمایه بانک مسکن عنوان نمود و اظهار داشت: این شرکت ETF های دیگری را نیز مدیریت کرده و از این نظر مدیریت این صندوق را به شرکت مذکور دادیم.
وی در پاسخ به پرسشی درباب اینکه برمبنای قانون بودجه سال جاری تا سقف ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان دولت می تواند از دارایی های خودرا در بازار سرمایه عرضه کند، اما برمبنای اعلام های گذشته، تا آخر سال چند ده هزار میلیارد تومان در چارچوب ETF عرضه خواهد شد که آیا این با قانون بودجه منافات ندارد؟ اشاره کرد: آنچه در قانون بودجه آمده پیش بینی درآمدها است نه ارقام واقعی؛ بلکه امکان کسب درآمد بیشتر از موارد مذکور در قانون بودجه نیز وجود دارد.
معاون امور بانک و بیمه وزارت اقتصاد اشاره کرد: تابحال ۱۱ میلیون کد بورسی صادر شده و با ورود سهام عدالت به بازار سرمایه تعداد افراد دارای کد بورسی به ۵۰ میلیون نفر خواهد رسید.
معمارنژاد افزود: یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون یونیت در صندوق سرمایه گذاری دارایی یکم عرضه می شود و برآورد ما این است که در ایام پایانی پذیره نویسی، استقبال بیشتری صورت بگیرد؛ ضمن اینکه اگر مازاد بر پذیره نویسی از مردم جمع آوری شود به کسانی که تا ۳۱ اردیبهشت ثبت نام کنند ارقام اضافه برگردانده خواهد شد.
وی تاکید کرد: امسال بانک ها مکلفند تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان از دارایی های خودرا عرضه کنند که در دوران ابتدایی امسال تابحال هفت هزار میلیارد تومان سهام بانک ها عرضه شده است.
معاون وزیر اقتصاد در مورد سایر واگذاری های اظهار داشت: گروه سرمایه گذاری امید متعلق به بانک سپه با ارزش ۷۰ هزار میلیارد تومان تا اختتام امسال به صورت مرحله ای عرضه می شود که نخستین عرضه آن از هفته آینده آغاز خواهد شد.
معمار نژاد اشاره کرد: گروه توسعه ملی وابسته به بانک ملی با ارزش ۲۳ میلیارد تومان و شرکت صنایع شیمیایی ایران به ارزش ۱۰ هزار میلیارد تومان از عرضه های بعدی سهام دولت در بازار سرمایه خواهد بود.


منبع:

1399/02/23
23:30:15
5.0 / 5
2323
تگهای خبر: ثبت نام , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن