وزیر كشور:

می توانیم روزانه ۴ میلیون ماسك صنعتی تولید نماییم

می توانیم روزانه ۴ میلیون ماسك صنعتی تولید نماییم

به گزارش تاكسی مدرن وزیر كشور با اشاره به اینكه سال ۹۸ سالی پرمشغله برای نیروی انتظامی بود، به ایفای نقش پلیس در مقابله با كرونا پرداخت و اظهار داشت: نیروی انتظامی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در پیشانی مواجهه با مردم بود و مدبرانه عمل كرد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بیست و چهارمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و مدیران ناجا اظهاركرد: جلسه امروز نشستی با فرماندهان، مدیران و مسؤلان ناجا در سرتاسر كشور بود و بنده برای عرض خداقوت در جمع این عزیزان حضور پیدا كردم چون كه معتقدم سال ۹۸؛ سالی بسیار پرمشغله برای نیروی انتظامی بود و فرماندهان و كاركنان تلاش گر این نیرو توانستند ماموریتها را به نحو احسن عملیاتی كنند.
وی با اشاره به تنوع ماموریتهای ناجا پارسال اضافه كرد: از آغاز سال قبل با وقوع سیل، نقش نیروی انتظامی علاوه بر انجام وظایف و مأموریت های ذاتی پررنگ بود و این ایفای نقش در مأموریت معنوی و عظیم راهپیمایی بزرگ اربعین، ناآرامی های آبان ماه، حوادث دی ماه، تشییع پیكر شهید سلیمانی و همرزمانش، برگزاری انتخابات و... ادامه داشت. این در شرایطی است كه ناجا در این طیف گسترده ماموریتی به درستی ایفای نقش كرد.
وزیر كشور با اشاره به شیوع كرونا در كشور و ورود ناجا به میدان عمل برای كمك به دولت و وزارت بهداشت تصریح كرد: همچنان كه معتقدیم پارسال هر مسئولیت و ماموریتی كه به ناجا واگذار شد این نیرو توانست به خوبی از عهده آن برآید، در جریان مقابله با ویروس كرونا هم پلیس اقدامات موثری داشت. همچون این اقدامات برخورد با محتكران، شناسایی انبارهای احتكار كالاهای مورد نیاز مردم، برخورد با شایعه سازان فضای مجازی و... بود كه توانست در این مأموریت هم مدیریت صحیح و خوبی داشته باشد و با دستگیری محتكران در بخش پیشگیری از احتكار نیازهای اساسی مردم عملكرد خوبی داشته باشد.
وزیر كشور با اشاره به ایفای نقش ناجا در پیشگیری از اجتماعات و تجمعات خاطرنشان كرد: نیروی انتظامی در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی در پیشانی مواجهه با مردم بود و مدبرانه عمل كرد.
رحمانی فضلی با اشاره به تصمیمات ستاد ملی مقابله با كرونا تصریح كرد: محدودیت و كنترل ترددها یكی از تصمیمات این ستاد بود و باید در این بیشتر از ۳ هزار نقطه از كشور ورودی و خروجی شهرها را در سه شیفت كنترل می كردیم كه نیروی انتظامی در این مأموریت هم با كمك بسیج توانست به خوبی ایفای نقش كند.
وی خاطرنشان كرد: نیروی انتظامی در كنترل ترددها نه تنها توانست به درستی ایفای نقش كند بلكه این ایفای نقش نارضایتی مردمی را هم به دنبال نداشت البته این سطح از شعور و آگاهی مردم برای همكاری با پلیس واقعا قابل تقدیر است.
وزیر كشور در تشریح سایر اقدامات نیروی انتظامی خاطرنشان كرد: محدودسازی مشاغل پرخطر، پرریسك و كنترل آنها هم یكی دیگر از اقدامات شایسته ناجا است كه با نظارت میدانی به صورت دقیق و بموقع اجرایی شد البته باید بگویم طیف فعالیت های این عزیزان در این برهه از زمان بسیار گسترده بود.
وی افزود: در چنین شرایطی فرایند كنترل مرزها هم بخصوص در مواجهه با قاچاق و اقدامات تروریستی به خوبی صورت گرفت و باید بگویم مرزبانان با هوشیاری و درایت از مرزها صیانت كردند.
رحمانی فضلی تصریح كرد: امید است این رویكرد موفق ناجا در اجرای ماموریتها با شدت و قدرت بیشتری تداوم یابد، بار دیگر تاكید می كنم كه در هر روزهایی مسئولیتی به ناجا واگذار شد این نیرو به خوبی از پس آن برآمد.
وزیر كشور همینطور با سخنرانی در بیست و چهارمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، روسا و مدیران ناجا كه به صورت ویدئوكنفرانس برگزار گردید ضمن تبریك سال جدید و اعیاد شعبانیه از فعالیت ها و زحمات ناجا پارسال تشكر و قدردانی كرد و اظهار داشت: بحمداله ناجا در انجام مأموریت های محوله سربلند بیرون آمده؛ انصافا سال قبل یكی از سال های پرموضوع برای كشور و خصوصا ناجا بود كه بحمداله خوش درخشیدید و موفق عمل كردید.
وی به اقدامات مطلوب نیروی انتظامی در كنترل وقوع سیل، زلزله، ایام ۲۲ بهمن و... اشاره نمود و اضافه كرد: اربعین حسینی سال قبل هم به علت حذف روادید و اضافه شدن یك مرز برای تردد همچون دغدغه های ما بود چون كه پیشبینی كرده بودیم شاهد جمعیت زیادی در مرزها خواهیم بود كه به لطف خدا و اقدامات امنیتی و انتظامی، ناجا در این مأموریت عملكرد مطلوبی داشت.
جانشین فرمانده معظم كل قوا در امور ناجا با تاكید بر اینكه امنیت عمومی در كنار امنیت فنی حائز اهمیت می باشد به مبحث افزایش قیمت بنزین اشاره و خاطرنشان كرد: بحمداله در این رابطه پیام تاریخی مقام معظم رهبری، باعث یك تحول عظیم شد كه در حضور مردم در صحنه هم بسیار موثر بود.
وزیر كشور با اشاره به شهادت سردار رشید اسلام "حاج قاسم سلیمانی" در سال گذشته، اظهار داشت: ایشان انسانی ولایی و معتقد و در حوزه نظامی و استراتژیست بودند و زمانی كه كلام ایشان جاری می شد بسیار اثرگذار بود؛ شهادت"حاج قاسم سلیمانی" برای ما حادثه ای بزرگ و ناگوار بود این در شرایطی است كه با اقدامات و برنامه ریزی های ناجا مراسم خاكسپاری پیكر مطهر این شهید عالی مقام در سرتاسر كشور به نحو مطلوبی برگزار گردید.
رحمانی فضلی در ادامه به انتخابات اسفندماه سال قبل اشاره نمود و اظهار داشت: دشمن در تلاش بودكه فضای انتخابات را امنیتی جلوه دهد اما با اقدامات مطلوب نیروی انتظامی بحمداله شاهد انتخاباتی بی حادثه بودیم.
وی به مبحث شیوع كرونا در كشور و اقدامات عظیم ناجا در این رابطه اشاره نمود و اظهار داشت: این بیماری ناشناخته است به صورتی كه در ایام اول با كمبود اقلام بهداشتی روبه رو بودیم اما با گذشت دو ماه از این بیماری حالا می توانیم روزانه ۴ میلیون ماسك صنعتی تولید نماییم و در مورد تجهیزات و اقلام بهداشتی هم هیچ گونه مشكلی نداریم.
وزیركشور افزود: كنترل ورودی و خروجی شهرها، تعطیلی مشاغل و... همچون اقدامات مطلوبی بود كه برای مقابله با كرونا اجرایی و در ستاد ملی مقابله با كرونا هم بر انجام آن تاكید شد.
رحمانی فضلی تصریح كرد: برای مقابله با این ویروس منحوس باید به یك جمع بندی واحد برسیم و پیشبینی های لازم را داشته باشیم كه البته نیروی انتظامی در تصمیم گیری ها، مشاركت خوبی داشته است.
وزیر كشور افزود: ناجا از نظر اعتبار مالی جزء مظلوم ترین دستگاه ها است كه به علت مأموریت های مختلف این امر باید مورد توجه قرار بگیرد.
جانشین فرمانده معظم كل قوا در امور ناجا با تاكید بر اینكه در سال ۹۹ هم باید كماكان آمادگی های لازم را داشته باشیم، اظهار داشت: اساس امنیت كشور رضایت مندی مردم است و همه شما بزرگواران باید در كنار امور انتظامی تلاش كنید این رضایت مندی افزایش یابد.
وزیر كشور با اشاره به اینكه دشمن با تقویت جریان تروریستی به دنبال ضربه زدن به امنیت مرزهاست، اظهار داشت: در این رابطه از سردار"قاسم رضایی"؛ فرمانده مرزبانی تشكر می كنم چون كه وی دارای دیپلماسی مرزی و مدیریت مطلوبی در امور مرزهاست.
بر مبنای اعلام سایت پلیس، وی با اشاره به اینكه نخستین تصویر در ذهن مردم از نیروی انتظامی، اقدامات راهنمایی و رانندگی است، عنوان كرد: از شما خواستارم كه با هر روش نوینی كه می توانید انتظامات ترافیكی را رعایت و بار ترافیكی را كاهش دهید.
وزیر كشور در انتها از فرماندهان ناجا تقدیر و تشكر كرد و اظهار داشت: امیدواریم خداوند توفیق عنایت كند تا بتوانیم سپاسگزار واقعی عنایات خداوند باشیم.
1399/02/01
23:53:05
5.0 / 5
2862
تگهای خبر: ترافیك , تردد , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن