رییس شورای عالی استانها در نامه ای به دبیر هیات دولت خواستار شد

اصلاح آئین نامه های داخلی شوراهای اسلامی جهت برگزاری جلسات غیرحضوری

اصلاح آئین نامه های داخلی شوراهای اسلامی جهت برگزاری جلسات غیرحضوری

تاكسی مدرن: رئیس شورای عالی استانها با ارسال نامه ای به دبیر هیئت دولت با اشاره به اینكه بخشنامه های شوراهای كشور عمدتاً در سال های ۷۸ و ۸۴ به تصویب رسیده است خواهان اصلاح بخشنامه های مذكور بمنظور امكان برگزاری جلسات شوراها و كمیسیون ها به صورت غیر حضوری و یا ویدئو كنفرانس شد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، متن این نامه رئیس شورایعالی استانها به دبیر هیات دولت به شرح ذیل است:

"جناب آقای دكتر حسین صراف
دبیر محترم هیات دولت
با سلام و احترام
همانگونه كه استحضار دارید؛ آئین نامه های داخلی شوراهای اسلامی در همه سطوح ؛ شامل شورایعالی استانها، شورای استان، شهرستان، بخش و روستا مصوب هیئت دولت می باشد. این آئین نامه ها مبنای اداره جلسات، رای گیری وتصمیم گیری شوراها بوده و به واسطه اقتضائات سال های گذشته به تصویب هیات دولت رسیده است. متاسفانه در این آئین نامه ها مقرراتی در مورد نحوه و چگونگی تشكیل جلسات در شرایط خاص و ویژه مانند شرایط حاضر (بیماری كرونا) كه عملا برگزاری جلسات حضوری امكان پذیر نمی باشد، پیشبینی نگردیده است.
از طرفی ضرورت استقرار امور و خدمات عمومی به وسیله شوراها پیشگیری از تعطیلی امور عمومی از راه برگزاری جلسات وتصمیم گیری در جهت اصل یكصدم قانون اساسی پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی و سایر امور رفاهی از راه همكاری مردم با عنایت به اقتضائات محلی هم مهم و انكار ناپذیر است."

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورایعالی استانها، در ادامه این نامه آمده است: "لذا از آنجائیكه آئین نامه های مذكور عموما مصوب سال های ۷۸ و ۸۴ هیات وزیران است در آنها پیشبینی امكان برقراری جلسات شوراهای مذكور وكمیسیون ها و هیات رییسه آنها به صورت غیر حضوری (برخط) و یا ویدئوكنفرانس به عمل نیامده است، اعمال اصلاحیه در آئین نامه های مذكور ضروری به نظر می آید. ازاین رو خواهشمند است چنانچه اصلاحیه یا تصمیم جدیدی در این خصوص از جانب هیات محترم دولت اتخاذ گردیده است اعلام تا بر مبنای آن اقدام گردد. در غیر این صورت اصلاح آئین نامه های مربوطه و دارای اولویت كه به پیوست این نامه ارسال می گردد و با فوریت وضرورت در دستور كار هیات محترم وزیران قرار گیرد."

منبع:

1399/01/27
23:10:01
5.0 / 5
3324
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن