به منظور خرید تجهیزات مقابله با كرونا

صندوق اوپك 500 هزار دلار به ایران كمك می نماید

صندوق اوپك 500 هزار دلار به ایران كمك می نماید

تاكسی مدرن: با پیگیری های وزارت اقتصاد، كمك 500 هزار دلاری صندوق اوپك برای توسعه جهانی به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بیمارستانی جهت مقابله با ویروس كرونا تصویب گردید.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، كمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با ویروس كرونای وزارت امور اقتصادی و دارایی اعلام نمود: با پیگیری های به عمل آمده از طرف وزارت اقتصاد، كمك ۵۰۰ هزار دلاری صندوق اوپك برای توسعه جهانی (OFID) به ایران برای خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس كرونا از طرف این صندوق تصویب گردید و صندوق اوپك برای توسعه جهانی (OFID) این كمك ۵۰۰ هزار دلاری را در اختیار سازمان بهداشت جهانی قرار داده تا خرید و توزیع تجهیزات بسیار ضروری بیمارستانی مورد نیاز جهت مقابله با ویروس كرونا در ایران عملیاتی شود.
بر اساس این گزارش، باتوجه به گستردگی و شدت شیوع ویروس كرونا در سطح جهان وزارت اقتصاد برای دریافت كمك های نقدی و غیر نقدی از بانكهای توسعه ای تلاش نموده و این كمك ۵۰۰ هزار دلاری صندوق اوپك برای توسعه جهانی (OFID) به دنبال اعلام آمادگی معاون وزیر اقتصاد و رئیس سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران برای دریافت كمك های بانكهای توسعه ای انجام شد.
شایان ذكر است موضوع دریافت كمك های نقدی و غیر نقدی از صندوق اوپك برای توسعه جهانی (OFID)، بانك جهانی (WB)، بانك توسعه اسلامی(IDB) و بانك سرمایه گذاری زیرساخت آسیا(AIIB) از طرف سازمان سرمایه گذاری و كمك های اقتصادی و فنی ایران از چهارده اسفند ماه ۱۳۹۸ در دست پیگیری است.
این گزارش می افزاید: این كمك ۵۰۰ هزار دلاری صندوق اوپك برای توسعه جهانی (OFID) در امتداد پشتیبانی از كوشش های ملی برای مقابله با ویروس كرونا انجام گرفته و صندوق مذكور در مواجهه با سیل سال ۱۳۹۸ نیز كمك فوری مشابهی به كشورمان اعطا نمود.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از مهر، برای نخستین بار در اجلاس سران سازمان كشورهای صادركننده نفت (اوپك) كه در سال ۱۹۷۵ میلادی در كشور الجزایر برگزار شد پیشنهاد تأسیس صندوقی بعنوان مجرایی برای اهدای كمك های توسعه ای سازمان اوپك به كشورهای در حال توسعه و كشورهای عقب مانده، توسط وزرای اقتصاد كشورهای عضو مطرح گردید. در همین راستا، صندوق اوپك برای توسعه جهانی (OFID) رسماً فعالیت خودرا در سال ۱۹۷۶ میلادی با مشاركت ۱۳ كشور عضو و با سرمایه ای بالغ بر ۸۰۰ میلیون دلار به صورت وقف آغاز نمود. هدف از تاسیس صندوق فوق كمك به رشد و توسعه اقتصادی و اجتماعی كشورهای در حال توسعه بوسیله اعطای كمك های بلاعوض و وام های ترجیحی می باشد.

1399/01/15
21:00:35
5.0 / 5
2962
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن