ضرورت توسعه كمربند سبز در اطراف شهرها

ضرورت توسعه كمربند سبز در اطراف شهرها

تاكسی مدرن: معاون عمرانی وزیر كشور اعلام نمود كه مدیریت شهری و روستایی توسعه فضای سبز و كمربند سبز حاشیه شهرها و اجرای موثر قانون هوای پاك را در اولویت قرار دهد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد در پیامی به مناسبت « ۱۵ اسفند روز درختكاری »، از مجموعه مدیریت شهری و روستایی كشور خواست تا ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز شهری و روستایی و گسترش كمربند سبز حاشیه شهرها؛ اجرای موثر مفاد قانون هوای پاك و بخشنامه اجرایی آنرا در اولویت كاری خود قرار دهند.
وی در این پیام نوشت: در جهان امروز، حفظ و گسترش فضای سبز بعنوان یكی از فاكتورهای توسعه پایدار و اركان مهم برنامه ریزی در مدیریت شهری و روستایی، اثر قابل توجهی در كنترل، تعدیل و بهبود هوای شهرها و روستاها، افزایش رطوبت نسبی و كاهش آثار پدیده گردوغبار، توسعه فضاهای فراغتی و كمك به ایجاد روحیه نشاط و سرزندگی شهروندان دارد كه این مهم با ترویج فرهنگ درختكاری و تقویت روحیه مشاركت تمامی اقشار جامعه در كاشت و نگهداری از درختان و فضای سبز در سراسر كشور امكان پذیر است.
در ادامه این پیام آمده است: با توجه به قانون هوای پاك و تكلیف وزارت كشور بر تدوین بخشنامه اجرای ماده ۲۲ قانون هوای پاك، ضمن تشكر از همكاری وزارتخانه های نیرو، جهادكشاورزی، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست در تهیه و تصویب آن درهیأت وزیران، انتظار می رود با تعامل و همكاری دستگاه ها با شهرداری ها شاهد تحقق اهداف پیش بینی شده در قانون و بخشنامه اجرایی آن همچون كاشت درختان با نیاز آبی كم، مقاوم، بومی و سازگار با محیط زیست با تاكید بر استفاده از پساب تصفیه شده، باشیم.
جمالی نژاد همین طور در این پیام نوشت: در این راستا شایسته خواهد بود برنامه ریزی لازم در جهت گسترش و توسعه فضای سبز بیش از پیش مورد توجه دست اندركاران این حوزه و شهروندان قرار گیرد و از مجموعه مدیریت شهری و روستایی كشور شامل شهرداری ها، دهیاری ها و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها انتظار دارم ضمن برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم برای توسعه فضای سبز شهری و روستایی و گسترش كمربند سبز حاشیه شهرها؛ اجرای موثر مفاد قانون هوای پاك و بخشنامه اجرایی آنرا در اولویت كاری خود قرار دهند.
بنا براعلام روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور، او همینطور در پیام خود آورده است: وزارت كشور برای دستیابی به این مهم و اهداف پیش بینی شده در قانون هوای پاك، پویش سراسری درختكاری را با شعار درخت دوستی بنشانیم را با همكاری شهرداریها و سازمان های مردم نهاد، رسانه ها، دستگاه های دولتی و غیردولتی در دستور كار خود قرارداده است. امیدواریم با تلاش تمامی اقشار جامعه این مشاركت همگانی و فعالیت اثربخش، محیطی زیبا را جهت زندگی سالم جامعه به ارمغان آورد.
منبع:

1398/12/15
22:09:23
5.0 / 5
3703
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن