در صورت تصویب شورای شهر تهران صورت می گیرد

افتتاح موزه كودك در پایتخت

افتتاح موزه كودك در پایتخت

تاكسی مدرن: رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران از تدوین طرحی در شورا آگاهی داد كه بر طبق آن نخستین موزه تخصصی كودكان در پایتخت افتتاح می گردد.


ناهید خداكرمی در گفت و گو با ایسنا، با بیان خبر راه اندازی موزه كودك در تهران اظهار داشت: كمیسیون خدمات شهری شورای شهر طرحی را پیشنهاد داده است كه برمبنای آن موزه كودك در امتداد تعامل، هویت بخشی و آموزش به كودكان كه مدیران و مسئولان آینده هستند در پایتخت راه اندازی شود.
وی با بیان این كه امروزه موزه ها نقش های تخصصی دارند و از نقش قدیمی كه خود تنها جنبه سرگرمی داشتند خارج شدند، اشاره كرد: موزه ها مركز تعامل، هویت بخشی و آموزش هستند و می توانیم با راه اندازی یك موزه ویژه كودكان، این نقش ها را برای كودكان نیز تعریف نماییم.
رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان این كه هم اكنون در بیشتر از ۱۰۰ كشور موزه تخصصی كودكان به وجود آمده است، اظهار داشت: در این طرح پیش بینی شده است كه شهرداری تهران می تواند در چارچوب مشاركت با بخش خصوصی و مجموعه داران نسبت به راه اندازی یك موزه تخصصی برای كودكان اقدام نماید.
خداكرمی با بیان این كه این موزه ها می تواند در امتداد هویت بخشی ملی، تعامل و جلب مشاركت كودكان موثر واقع شود، افزود: در این موزه تمام تاریخچه ادبیات كودكان، وسایل بازی و هر آن چیزی كه مربوط به كودكان در گذشته و حال است در معرض دید كودكان قرار خواهد گرفت.
وی با بیان این كه موزه نسل سوم می بایست تحرك بخش باشد، اظهار داشت: می توان با همكاری وزارت آموزش و پرورش قسمتی از آموزش ها را از چارچوب كلاس ها خارج كرد و در این موزه ها برگزار كرد.
خداكرمی با بیان این كه هم اكنون این طرح در كمیسیون خدمات شهری شورا تصویب شده و در حال بررسی در كمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر است، اظهار داشت: امیدوارم هر چه سریعتر این طرح در دستور كار شورا قرار بگیرد تا بتوانیم در سال ۹۹ شاهد افتتاح نخستین موزه تخصصی كودكان در تهران باشیم و شهرداری تهران نیز می تواند با واگذاری مكان موزه به بخش خصوصی در راه اندازی موزه كمك نماید.

منبع:

1398/12/09
23:09:01
5.0 / 5
3796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن