اجرای طرح یاریگران زندگی در ۲۰ درصد مدارس كشور

اجرای طرح یاریگران زندگی در ۲۰ درصد مدارس كشور

تاكسی مدرن: معاون پرورشی آموزش و پرورش شهر تهران از اجرای طرح یاریگران زندگی در 20 درصد مدارس كشور آگاهی داد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، عبدالرسول كریمی در جلسه ستاد مبارزه با موادمخدر استان تهران و در تشریح طرح یاریگران زندگی، اظهار داشت: این طرح در حدود ۲۰ درصد مدارس آموزش و پرورش كشور اجرایی شده است. در حقیقت یكی از برنامه های سال جاری كه به صورت مشترك بین آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر اجرایی شده همین طرح بوده است.
وی ادامه داد: با اجرای این طرح دانش آموزان به سمت كاهش تمایل و پیش گیری از مصرف مواد مخدر هدایت می شوند. در حقیقت از اهدافی كه در امتداد پیش گیری از مصرف مواد مخدر دنبال می شود می توان به اجرای این طرح اشاره نمود. همین طور ترویج فرهنگ كارهای داوطلبانه و مشاركت محور در میان دانش آموزان با اجرای این طرح محقق می شود.
وی افزود: توانمندسازی گروه ها و تشكل های دانش آموزی با اجرای این طرح دنبال خواهد شد. شهر تهران هم اكنون ۱۹ كانون یاری گران زندگی دارد كه بالغ بر ۸۸ هزار دانش آموز در آزمون سلامت روان در سال قبل در چارچوب این طرح شركت كردند.
معاون پژوهشی آموزش و پرورش شهر تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به تهیه نقشه خطرپذیری شهر تهران اشاره نمود و اضافه كرد: این نقشه در شهر تهران تهیه شده و همه مدارس در مناطق مختلف می دانند كه با چه مشكلاتی در منطقه خود مواجه خواهند شد. همین طور كارگاه های توجیهی برای مدارس در چارچوب اجرای طرح یاری گران زندگی برگزار شده است و شبكه سازی كانون های یاری گران زندگی انجام شده است.
وی اشاره كرد: این طرح در ۲۰ درصد مناطق و در دوره های اول و دوم متوسطه اجرایی شده است كه در چارچوب آن ۸۵۰ مدرسه در چارچوب طرح یاری گران زندگی اقدامات لازم را انجام داده اند. امیدواریم تا آخر سال ۱۴۰۰ این طرح در تمامی مدارس اجرایی شود.
منبع:

1398/10/24
19:06:55
5.0 / 5
4188
تگهای خبر: آموزش , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن