محسن هاشمی:

صنعت آتش نشانی ویژه و گران است

صنعت آتش نشانی ویژه و گران است

به گزارش تاكسی مدرن رئیس شورای شهر تهران با تاكید بر اینكه صنعت آتش نشانی یك صنعت ویژه و گران است، اظهار داشت: بعضی از این تجهیزات و امكانات منحصر به فرد است و در بعضی از كشورها تولید می شود؛ اما فعالیتهایی در زمینه ساخت داخل شروع شده است.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در حاشیه همایش رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات آتش نشانی كه بامداد امروز در محل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اجرا شد، اظهار نمود: امروز بامداد از نمایشگاه رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی بازدید كردیم كه با همت روسای سازمان آتش نشانی برگزار شده است. طی دهه گذشته فعالیت ها در این حوزه به صورت جدی شروع شده است.
وی اظهار نمود: آتش نشانی تهران خوشبختانه در این دهه تجهیز شده البته هنوز این تجهیزات كافی نیست و باید این تجهیزات به روزتر شود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه باید به تعداد محله های شهر تهران ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد اضافه كرد: هم اكنون ۱۳۰ ایستگاه آتش نشانی در شهر تهران فعالیت می نمایند. تعداد این ایستگاه ها با عنایت به اینكه در تهران ۳۵۰ محل وجود دارند باید همچنان افزایش پیدا كند. اگر بتوانیم به این مرحله برسیم كه در هر محله یك ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد می توانیم بگوییم اوضاع خوب است.
هاشمی با تاكید بر اینكه صنعت آتش نشانی یك صنعت ویژه و گران است اظهار داشت: بعضی از این تجهیزات و امكانات منحصر به فرد است و در بعضی از كشورها تولید می شود؛ اما فعالیتهایی در زمینه ساخت داخل شروع شده است. امروز كه من بازدید می كردم متوجه شدم كه خوشبختانه در همه زمینه ها صنعتگران ما وارد شدند و در خیلی از موارد هم توانستند با نمونه خارجی رقابت كنند و نمونه های بهتری را در داخل بسازند كه مورد توجه افرادی كه ساخت و ساز انجام می دهند قرار گرفته است.
رئیس شورای شهر تهران افزود: سازمان آتش نشانی هم باید این تجهیزات را تایید كند تا در ساختمان ها مورد استفاده قرار گیرد. برگزاری چنین نمایشگاهی را باید غنیمت شمرد چونكه ارتباط بسیار تنگاتنگی بین سازمان آتش نشانی و این گونه صنعت برقرار می شود و افراد راحت تر می توانند از این تجهیزات استفاده كنند.
وی با اشاره به اینكه مهمترین نكته اعلام حریق است اظهار داشت: در زمینه اعلام حریق توانسته ایم طی مدت زمان وضعیت مناسبی را پیدا نماییم. اعلام حریق در بعضی از مواقع تبدیل به یك چوپان دروغگو شده است و گه گاهی سوت الكی می كشد و وقتی آتش نشانان به محل رجوع می كنند متوجه می شوند كه خبری نیست به مرور زمان امكان دارد توجه خویش را از دست بدهند. این دستگاه ها باید با دقت بالا تولید شوند تا به صورت بی هوده اعلام حریق نكنند. صنعتگران در این جهت در حال حركت هستند.
هاشمی با اشاره به اینكه در زمینه تجهیزات فلزی در رابطه با حریق به خودكفایی رسیده ایم، خاطرنشان كرد: در گذشته این نوع تجهیزات از خارج وارد می شد اما امروز توسط تولید كنندگان داخلی تولید می شود.
وی با تاكید بر اینكه تجهیزات روز به روز در حال ارتقاء است، اظهاركرد: یكی از مراحل گرفتن آخر كار یا حتی دریافت پروانه به آتش نشانی مربوط می شود و با حضور سازمان آتش نشانی بطور حتم این تجهیزات بیشتر از پیش مورد استفاده قرار می گیرد. آتش نشانی باید زمینه را فراهم آورد تا شهروندان نسبت به خرید این تجهیزات اقدام نمایند.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه نوع اطفاء حریق هم حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: اطفاء حریق در بعضی از موارد توسط پودرهایی انجام می شود كه نوع گیاهی و آبی دارد كه خوشبختانه در این نمایشگاه در ارتباط با تجهیزات آب پاش خوب عمل شده است. تولیدگران ایرانی، در زمینه تولید لباسهای مخصوص آتش نشانی همچون ماسك و دستكش خوب عمل كردند البته هنوز زمینه ساخت پارچه فراهم نشده است، اما امیدواریم كه همانند چادر مشكی بتوانند پارچه های مخصوص آتش نشانی را هم تولید كنند.

هاشمی در ادامه اظهار نمود: در ارتباط با سازمان آتش نشانی امروز نظرها تفاوت پیدا كرده و بودجه مناسب تری برای آنها در نظر گرفته شده پس از حادثه پلاسكو و آن دختر خانمی كه از یكی از ساختمان های خیابان جمهوری سقوط كردند نقطه عطفی در تامین اعتبارات آتش نشانی به وجود آمد و بعد از آن دو درصد از عوارض ساختمانی به صورت مستقیم به حساب آتش نشانی منتقل می شود و از نظر مالی امكانات خوبی دارند. بعنوان مثال خوشبختانه سال قبل قبل از گران شدن ارز و حمله اقتصادی ترامپ توانستند نردبان هایی را خریداری كنند. هم اكنون آتش نشانی تهران مجهز به ۴۲ نردبان با سایزهای مختلف است كه می تواند برج های پایتخت را پوشش دهد.
محسن هاشمی همینطور در همایش رونق تولید ملی در حوزه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی با اشاره به اینكه سابقه آتش نشانی به حدود یك قرن پیش برمی گردد، اظهاركرد: امروز درباره نخستین سالی كه آتش نشانی در تهران افتتاح شده است سوال پرسیدم اما هر كسی یك سال را بیان نمود. به نظرم بهتر است آمار خویش را در این خصوص دقیق تر نماییم. همینطور پرسیدیم چرا این نمایشگاه برگزار شد؟ اما اینطور به نظر می آمد كه چون زمینه برای برگزاری نمایشگاه در دی ماه فراهم بوده، پس این اقدام انجام شده است.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به اینكه دی ماه یك ماه مهمی است اظهار داشت: ۱۶ سال قبل زلزله بم كه یك حادثه دلخراش بود در دی ماه اتفاق افتاد، همینطور حادثه پلاسكو هم در دی ماه صورت گرفت و به نظر می آید مقرر است حوادث شهری در دی ماه اتفاق بیفتد.
وی افزود: می توانیم این ماه را به صورت ثابت برای برگزاری این همایش در نظر بگیریم حوادثی همچون سیل زلزله و آتش سوزی اجتناب ناپذیر هستند اما با آمادگی كافی تجهیزات لازم نیروی انسانی و آموزش می توانیم به سمتی حركت نماییم كه صدمه پذیری را كاهش دهیم و خوشبختانه سازمان آتش نشانی بعنوان یك سازمان پیشرو در این حوزه عمل می كند.
هاشمی با اشاره به اینكه در سیل فروردین ماه سازمان آتش نشانی بعنوان گروهی پیشرو برای كمك به سیل زدگان لرستان، خوزستان و گلستان اقدام نمود، اظهار داشت: همینطور در سیل اخیر نیروهای آتش نشانی از تهران به اهواز اعزام شدند و حضور آنها بسیار موثر بود.
رئیس شورای شهر تهران با اشاره به نقش تجهیزات در زمینه ایمنی و آتش نشانی، اظهار داشت: اگر تجهیزات مناسب وجود داشته باشند آتش نشانان در كنار شجاعت و جسارت می توانند مبارزه بهتری داشته باشند تا جانشان به خطر نیفتد. در همین راستا باید توجه به تولید تجهیزات مورد نیاز در كشور داشته باشیم.
هاشمی افزود: امسال به دستور مقام معظم رهبری سال رونق تولید ملی نامگذاری شد و ایشان تاكید نمودند باید موانع رونق تولید برداشته شود این مورد سبب می شود تولیدگران داخلی از مسیر صنعت جدا و ناامید نشوند، در شرایط تحریم فعلی باید موانع بگونه ای برداشته شود كه نقش تحریم كنندگان كم رنگ تر شود و صنعتگران با شدت و كیفیت بهتری به كار خود ادامه دهند.
وی با اشاره به اینكه دی ماه برای خانواده ما هم ماه خوبی نبود، اظهار داشت: جا دارد از آیت هاشمی رفسنجانی یادی نماییم كه به سالگرد رحلت ایشان نزدیك می شویم، ایشان را مرد بحران ها می نامیدند، چونكه كه در دهه نخست انقلاب بحران هایی كه برای تثبیت انقلاب وجود داشت همچون ترورها و جنگ تحمیلی تحت مدیریت ایشان مرتفع می شد. ما در آبان ماه هم بحران جدیدی داشتیم كه می توانستیم آنرا بهتر هدایت نماییم، لازم است با عقلانیت راه انقلاب را ادامه دهیم.

1398/10/03
12:52:38
5.0 / 5
4338
تگهای خبر: آموزش , ایستگاه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن