استاندار تهران تاكید كرد

ضرورت نقش آفرینی دهیاران در افزایش مشاركت در انتخابات

ضرورت نقش آفرینی دهیاران در افزایش مشاركت در انتخابات

تاكسی مدرن: استاندار تهران بر ضرورت نقش آفرینی دهیاران برای افزایش مشاركت مردم در انتخابات تاكید نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه هم اندیشی دهیاران استان تهران كه با سوژه افزایش سرمایه اجتماعی در محل استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: من بعنوان عضو ستاد انتخابات كشور باید در جلسه ستاد حضور پیدا می كردم و بی شك در این مقطع برای وزارت كشور و استانداری تهران، با اهمیت تر از انتخابات موضوعی نیست اما در بین شما حضور پیدا كردم تا صحبت های شما را بشنوم.
محسنی بندپی اضافه كرد: در حوزه روستایی، استان تهران باید حرف اول را بزند و دهیاران ما نشان دادند كه از توان علمی و تخصصی بالایی برخوردار می باشند.
وی اضافه كرد: ما یكی از سرنوشت سازترین برهه های زمانی تاریخ بعد از پیروی انقلاب انتخابات 98 را پیشرو داریم. برای ما این تكلیف وجود دارد كه با وجود پمپاژ ناامیدی توسط استكبار جهانی در مقابل دسیسه ها و توطئه هایی كه برای ما تدارك می ببینند، ایستادگی نماییم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه حوزه بخشداری روستایی كه بتوانند مشاركت بالای مردم را در انتخابات داشته باشند اساسا مورد تشویق قرار خواهند گرفت، اضافه كرد: اگر می گویم در كشور وفور سرمایه اجتماعی داشته ایم این برگرفته از عمل نكردن ما مسئولان به قانون است و این كه با مردم صادق نبوده ایم. پس باید تحول ایجاد نماییم تا مردم به ما اعتماد كنند و اساسا مشاركت مردم برای ما اصل است.
وی افزود: برای ما مشاركت حداكثری مردم مهمست كه در این انتخابات مشاركت مردم نشان از علاقه آنها به نظام خواهد بود. پس هر دهیاری و بخشداری كه بالاترین مشاركت را داشته باشد مورد تشویق قرار خواهد گرفت. همین طور پیوست فرهنگی استخدامی و ارتقاء به همراه خواهد داشت.
استاندار تهران با تاكید بر ضرورت شناخت كامل حیطه سرزمینی و جغرافیایی توسط دهیاران اظهار داشت: باید تسلط كاملی در ظرفیت های انسانی، جغرافیایی و توانمندی های روستای خود داشته باشیم شما دهیاران باید تسلط به قانون را در دستور كار خود قرار دهید ومطالباتتان مستند بر قانون باشد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه باید قانون در روستاها توسط دهیاران به درستی صورت گیرد، اضافه كرد: اگر در روستایی گفته شد دو طبقه ساخته شود مجوز سه طبقه ندهید تا گرفتار مشكل نشوید بی شك نباید برای درآمد زایی این بنای غلط را در روستاها بگذارید. نباید كالبد شهر و روستا را به هم بزنید. هتل آریانا یكی از این نمونه ها است كه من و وزیر در مورد آن مصاحبه كردیم و مالك آن به هزار جا می رود كه این بنا تخریب نشود، در صورتیكه حدود 2 الی 3 میلیارد هزینه تخریب آن است. البته این نیز نقص قانون است كه ابتدا باید بنا را تخریب نماییم و بعد از آن پول تخریب دریافت شود باید خود سازنده مكلف به تخریب شود.
محسنی بندپی اشاره كرد: دهیارانی كه بیشتر در حوزه عمرانی كار می كنند و در توسعه روستا فعالیت دارند مورد تشویق قرار خواهند گرفت؛ البته لزوم تغییر نگاه به توسعه پایدار روستاها در این دولت شروع شده است. بی شك خلاءهای قانونی نیز وجود دارد كه باید تجدید نظری در طرح های هادی روستایی صورت بگیرد. شما دهیاران برای توسعه روستاها باید برنامه 5 ساله داشته باشید و تاثیر چارت دهیاری ها توسط ما پیگیری خواهد شد.
وی اشاره كرد: باید شرایطی را فراهم نماییم كه بتوانیم مهاجرت معكوس داشته باشیم این مساله در كشور ما شروع شده و برنامه و تلاش شما و پیگیری شما می تواند شرایطی را فراهم آورد كه مهاجرت معكوس با سرعت بیشتری صورت گیرد.1398/09/20
17:24:34
5.0 / 5
4585
تگهای خبر: استانداری , عمرانی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن