مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران خبرداد

تحصیل ۴۷۰ هزار دانش آموز تبعه خارجی در كشور

تحصیل ۴۷۰ هزار دانش آموز تبعه خارجی در كشور

به گزارش تاكسی مدرن مدیر كل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تحصیل ۴۷۰ هزار دانش آموز تبعه خارجی در كشور اطلاع داد.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، محمد صیدلو امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران اظهار داشت: بودجه ای كه در اختیار آموزش و پرورش قرار می گیرد تنها صرف حقوق می شود بنابراین نمی توانیم این بودجه را به نحو احسن در بخش های دیگر هزینه نماییم.

وی افزود: شوراهای آموزش و پرورش تابحال كمك خوبی كردند و اگر آنها نبودند نمی توانستیم به فعالیتهای خود ادامه دهیم. این شوراها باید توسط مدیران دستگاه ها جدی گرفته شوند چونكه هر بار یك نماینده را به این جلسات می فرستند كه باعث عدم تمركز در جلسات شده است.

مدیركل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران تصریح كرد: از ظرفیت قانونی شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران به خوبی استفاده نشده در حالیكه از آن می توان استفاده مفیدی داشته باشیم. هم اكنون ۴۷۰ هزار دانش آموز اتباع خارجی در كشور ما تحصیل می كنند كه از این میان ۱۱۷ هزار نفر از آنها در مدارس استان تهران حضور دارند.

وی اضافه كرد: گاها هزینه تحصیل این دانش آموزان هم پرداخت نمی گردد و با آنها همانند دانش آموزان ایرانی برخورد می شود. طرح هایی در خصوص یادگیری از راه دور به اتباع خارجی و افرادی كه امكان تحصیل ندارند، در دستور كار داریم همینطور حضور این دانش آموزان در مدارس غیردولتی خیریه محقق شده است.

به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه گودرز شاهمرادی - مدیر یادگیری از راه دور آموزش و پرورش - هم اظهار داشت: ظرفیت های بسیار بزرگی در مراكز آموزشی غیردولتی وجود دارد كه با مشاركت نهادهای مختلف می توان از آنها به درستی بهره گرفت.

وی اضافه كرد: از سال ۱۳۸۳ آموزش و پرورش، یادگیری از راه دور در پایه اول و دوم متوسطه را انجام داده است و در این پروژه هم موفق بوده ایم. هنگامی كه در كرمانشاه زلزله رخ داد انقلابی در آموزش و پرورش محقق شد به شكلی كه بعد از ۷۲ ساعت بعد از زلزله آموزش به صورت الكترونیك و آنلاین به زلزله زده ها عرضه شد.

شاهمرادی تصریح كرد: در آموزش اتباع خارجی برخی از آنها درگیر كار هستند كه می توان از راه آموزش آنلاین از راه دور و مدارس غیردولتی خیریه زمینه تحصیل آنها را فراهم نمود. آموزش آنلاین از راه دور هر دانش آموز ۵۰۰ هزار تومان هزینه دارد كه این هزینه برای هر نیم سال باید برای دانش آموزان تامین گردد.
1398/09/19
14:27:07
5.0 / 5
4152
تگهای خبر: آموزش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن