جمالی نژاد در همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری مطرح كرد

ساختار لابی رانتی كار را در كشور سخت كرده است

ساختار لابی رانتی كار را در كشور سخت كرده است

به گزارش تاكسی مدرن رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به این كه ساختار لابی رانتی متأسفانه كار را در كشور سخت می كند، اظهار داشت: این ساختار رضایتمندی را بسیار می كاهد و بدین منظور اصلاح فرایندها باید مورد توجه قرار گیرد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، قاضی زاده هاشمی در اولین همایش ملی بهره وری درمدیریت شهری كه بامداد امروز چهارشنبه در سالن مجموعه رایزن برگزار شد، اظهار داشت: بهره وری بعنوان یكی از مسائل مهم در شرایط امروز مطرح می شود. در حقیقت بهره وری سهم به سزایی در افزایش ارتقاء كیفیت خدمات دارد.
وی ادامه داد: بیشتر از 100 مقاله و ترجمه به دبیرخانه همایش ارسال شده است. از میان شهرهایی كه مقالاتی را به دبیرخانه ارسال كردند تهران، اصفهان و شیراز بیشترین تعداد مقالات ارسالی را داشتند.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه این همایش مهدی جمالی نژاد رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور هم با بیان این كه در شرایط سخت اقتصادی مسئله بهره وری از اهمیت بسزایی برخوردار است، اضافه كرد: در بهره وری دو عامل را باید در نظر داشته باشیم. نخست عوامل داخلی به این معنا كه شهرداری و شورای شهر می توانند در حوزه ی بهره وری بسیار اثرگذار باشند.
وی افزود: عامل دیگر عوامل خارجی هستند و به معنای سیستمی است كه شهرداری در آن كار می كند و داشتن ارتباط سیستماتیك در این عرصه اهمیت بسیاری دارد.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور افزود: سه عنصر نیروی انسانی، سرمایه و فناوری را باید در حوزه ی بهره وری مورد توجه قرار دهیم. نیروی انسانی بعنوان ثروت اصلی در مدیریت شهری مطرح است. نیرویی كه عاشق كار و مسئولیت پذیر باشد. قابل كتمان نیست كه سرمایه ای قابل توجه است و البته فناوری كه امروزه باید پا به پای آن پیش رفت.
معاون عمرانی وزیر كشور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه ساختار لابی رانتی متأسفانه كار را در كشور سخت می كند، اضافه كرد: این ساختار رضایتمندی را بسیار می كاهد و بدین منظور اصلاح فرایندها باید مورد توجه قرار گیرد.
وی ادامه داد: كنترل كیفیت خدمات مسئولیت پذیری در كلیه مأموریت ها، توجه به محصول بهره وری در مدیریت شهری، استقرار نظام شفافیت حداكثری به خصوص برای پیاده سازی حكمرانی شهری، دانش محور بودن اقدامات، اتكا به آخرین دستاوردهای نوین، كاهش هزینه ها و هوشمند سازی را باید از عوامل مهم این حوزه برشمرد.
جمالی نژاد تصریح كرد: هیچ دستگاهی همانند شهرداری ارتباط مستقیمی با حیات و ممات شهروندان ندارد و بدین منظور نباید در این سیستم رضایتمندی كاهش پیدا كند.
رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با تاكید بر این كه الان اصالت میراث و گذشته باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه كرد: مادامی كه این مسئله رعایت نشود بهره وری نخواهیم داشت. متاسفانه در شرایط فعلی مدیران ما بسیار عجول شده اند و به پیشینه تاریخی شهرها دقت نمی كنند. نداشتن معماری ایرانی اسلامی به همین خاطر روی داده است. نگاه كنید در قدیم سیستم های پیشرفته ای در حوزه های باد، آب، خاك، معماری و در مجموع انرژی با رعایت اصل بهره وری وجود داشته است.1398/09/06
23:50:49
5.0 / 5
4078
تگهای خبر: خدمات , سازمان , سیستم , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن