عزم جدی وزارت كشور برای كمك به شهرستان های كمترتوسعه یافته

عزم جدی وزارت كشور برای كمك به شهرستان های كمترتوسعه یافته

به گزارش تاكسی مدرن رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور با اشاره به اینكه عزم وزارت كشور برای كمك به ۳۱ شهرستان كمتر توسعه یافته كشور جدی است، خاطرنشان كرد: برنامه های شهرداری ها و شوراهای هدف این طرح برای حركت در راه توسعه باید با برنامه های قبلی متفاوت و با اتكا به ظرفیت ها، فرصت ها، افكارنو، خلاقیت ها و برنامه ریزی برای كاهش اتكا به منابع دولتی پیگیری شود.به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا مهدی جمالی نژاد در كارگاه آموزشی شهرداران و روسای شوراهای ۳۱ شهرستان كمتر توسعه یافته در وزارت كشور اظهار داشت: وزارت كشور با جدیت پیگیر حق و حقوق شهرداری ها در دولت و مجلس است ولی توسعه واقعی و پایدار شهرها و روستاها با شناسایی منابع، امكانات، ظرفیت ها، فرصت ها و برنامه ریزی برای تامین درآمدهای جدید و تولید شغل با اتكا به ایده های جدید و دانش بنیان محقق می شود.

وی با تاكید براینكه تجربه نشان داده كه توسعه شهرها با لودر و كمپرسی و اختصاص كمك های دولتی و اعطای قیر، كه مقدار آنها محدود است، محقق نخواهد شد، اظهاركرد: شهرهای هدف طرح ۳۱ شهرستان كمترتوسعه یافته با عنایت به وضعیت اقتصادی موجود باید با عنایت به مزیت های رقابتی خود طرح ها و برنامه هایی برای جلب مشاركت مردم، بخش خصوصی و خیرین و جذب سرمایه گذار داشته باشند و این ذهنیت كه مدیریت دولتی توسعه را محقق می ك د را از یاد ببرند و به دنبال راه های جدید شناسایی و تولید درآمد و ثروت باشند.

وی با اشاره به اینكه شهرداران در اجرای این طرح باید دلسوزانه و با عشق به شهر، بهره گیری از خلاقیت ها و داشتن نگاه همه جانبه گرانه تلاش كنند و شوراها هم اتاق فكر توسعه باشند، اظهاركرد: شهرداری ها و شوراها در این راه باید از ظرفیت های سایر بازیگران ملی و محلی و خصوصی و عمومی بهره ببرند ولی شرط اصلی موفقیت آنها تغییر نگاه به توسعه و عوامل اثرگذار بر آن است و اعتقاد به این امر كه برای توسعه باید روی پای خود بایستند.

وی همینطور از اجرای ۴۰ هزار طرح زودبازده در روستاها و شهرهای كوچك توسط بسیج سازندگی بعنوان یكی از نمونه های موفق كمك به مناطق محروم و كمترتوسعه یافته یاد كرد.

جمالی نژاد با تاكید بر اینكه در وزارت كشور و سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور از شهرداری ها و دهیاری های هدف طرح ۳۱ شهرستان كمترتوسعه یافته در موارد مختلف حمایت خواهیم كرد، اظهاركرد: در این زمینه كارگاه های آموزشی تخصصی برگزار و تجربیات و الگوهای موفق را معرفی خواهیم كرد و به تشكیل هیات های اندیشه ورز در شهرها و روستاها كمك می نماییم.

وی همینطور از برنامه های وزارت كشور برای هماهنگی با وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط برای از بین بردن موانع حقوقی و اجرایی اجرای پروژه ها و همینطور كمك به شناسایی درآمدهای پایدار و جلب سرمایه گذار در این مناطق اطلاع داد.

جمالی نژاد اضافه كرد: شهرداری ها و دهیاری های هدف طرح ۳۱ شهرستان كمترتوسعه یافته می توانند از تسهیلات سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور برای اجرای طرح های اقتصادی و درآمدزای خود استفاده كنند.

در این جلسه همینطور مروج الشریعه - مشاور وزیر كشور و مدیراجرایی طرح ۳۱ شهرستان - در مورد این طرح و برنامه های در رابطه با آن مطالبی را بیان و گزارشی از اقدامات وزارت كشور در زمینه راهبری و پیشبرد اهداف سند در سطح شهرستان، ساختارسازی برای پیشبرد اهداف سند ارائه كرد.

همچنین سرهنگ محمد زهرایی - رئیس سازمان بسیج سازندگی كشور - هم ضمن بیان گزارشی در مورد اقدامات این سازمان در سیل اخیر واجرای پروژه ها با بهره گیری از توان گروه های جهادی از آمادگی بسیج سازندگی برای كمك به اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی و زودبازده در ۳۱ شهرستان كمترتوسعه یافته اطلاع داد.

دراین كارگاه آموزشی مطالب آموزشی در موضوعات "سیما، منظر و فضای سبز شهری" و " توانمندسازی، كارآفرینی و شناسایی فرصتها" از جانب استادان و پژوهشگران این عرصه برای حاضران ارائه و به پرسشهای مطرح شده پاسخ داده شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، همینطور تجربه بنیاد علوی در مورد شهرستان قلعه گنج و تجربه موسسه امام علی(ع) در مورد تسهیلگری و مشاركت مردم در مناطق كمتر توسعه یافته برای حاضران ارائه شد.

منبع:

1398/09/05
14:52:02
5.0 / 5
4247
تگهای خبر: آموزش , تولید , سازمان , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن