رییس هیات امنای امامزادگان عینعلی و زینعلی تاكید كرد:

ضرورت مشاركت مردم برای توسعه شهر

ضرورت مشاركت مردم برای توسعه شهر

تاكسی مدرن: رئیس هیات امنای امامزادگان عینعلی و زینعلی(ع) بر ضرورت جذب مشاركت شهروندان در توسعه شهر تاكید نمود.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، اسماعیل رحیم صفوی در آیین اختتامیه و نمایشگاه آثار مسابقه طراحی محیطی ارتباط پیاده راه امام زادگان عینعلی و زینعلی (ع) با روددره فرحزاد و بخش شرقی آن كه در محل خانه استاد لرزاده برگزار شد، اظهار داشت: افرادی همچون لرزاده ارزش ها و ستون های فرهنگی ما محسوب می شوند. استاد لرزاده آثار بهادار و اقدامات بسیاری را در حوزه شهرسازی و معماری انجام داده است.
وی ادامه داد: مهندسان ما در این مسابقه نشان دادند كه می توانند كارهای بسیار زیبایی را انجام دهند. طراحی های آنها را هنگامی كه دیدم، گفتم درود به شما مهندسانی كه با مهندسان اروپایی بلكه بسیار بهتر از آنها رقابت می كنید. شما مهندسانی كه فضای عمومی تهران را می شناسید پس برای طراحی هایی كه كرده اید به شما تبریك می گویم.
وی افزود: امامزادگان زینعلی و عینعلی در پونك قرار گرفته اند كه بعد از كشته شدن آنها بقعه ای برای آنها ساخته شد كه 800 سال است این بقعه كوچك در پونك قرار گرفته و مردم آنرا زیارت می كنند. یك دفعه برای زیارت این امامزادگان در آن محل بودم كه به من پیشنهاد دادند عضو هیات امنای آنجا شوم و به همراه آقای صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی و جمعی دیگر كار را آغاز كردیم.
رئیس هیات امنای امامزادگان زینعلی و عینعلی (ع) افزود: سال قبل شهردار تهران آقای حناچی به آنجا آمدند و چند كار اساسی همچون طراحی پل ارتباطی میان روددره فرحزاد و این امامزاده را انجام دادند. این امامزادگان می توانند تبدیل به قطب فرهنگی و مكانی برای آرامش روحی دردمندان و نیازمندان باشند.
وی ادامه داد: از نظر من بعنوان یك شهروند تهرانی درخواستی از شهرداری تهران دارم. شهر تهران باید در 20 سال آینده به شهر خلاق تبدیل گردد كه چهار شاخصه اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را در این راه داشته باشد.
رحیم صفوی اشاره كرد: تهران به واسطه حضور اقوام مختلف در بعد فرهنگی ظرفیت های بسیاری دارد كه مشاركت فعال و خلاقانه همه اقوام و شهروندان در ارتباط با شهر، زمینه ساز اقدامات بزرگی خواهد بود. بی شك بدون مشاركت مردم شهر ساخته نمی گردد و این حس تعلق افراد به فضای شهری است كه می تواند توسعه آنرا به همراه داشته باشد. در حقیقت مردم باید مشاركت كنند و پول بدهند تا شهر آباد شود.
وی افزود: از نظر من شهرداری باید بتواند از ظرفیت های علمی و استعدادهای شهروندان برای آبادانی و توسعه پایدار شهری بهره بگیرد. شهرداری باید در اموری كه مردم در شهر دارند تلاش كند از ظرفیت فناوری های پیشرفت بهره بگیرد. در حوزه هایی همچون پسماند می توان با بهره گیری از فناوری های پیشرفته، هزینه ها را كم كرد. در تهران باید قابلیت انعطاف مسئولان بالا برود چونكه همه سلایق و قومیت ها در تهران حضور دارند. باید آستانه تحمل را بالا ببریم و به خود حقوق شهروندی و دسترسی آزاد به اطلاعات و همین طور بهبود یكپارچگی اركان مدیریت شهری تلاش نماییم.
وی اشاره كرد: در تهران شهرداری، آموزش و پرورش و برخی سازمان های دیگر، هر یك منطقه بندی جداگانه ای دارند در صورتیكه باید این منطقه بندی ها بر هم منطبق باشد و مردم در هنگام بروز مشكل، با مراجعه به یك جا، كارهای خودرا انجام دهند و این كار را شهردار تهران می تواند انجام دهد.
به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، در ادامه این مراسم گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران نیز اظهار داشت: فضاهای عمومی كه متصل به امامزادگان هستند در حقیقت دارای ظرفیت های تاریخی، مذهبی و فرهنگی هستند و امامزادگان زینعلی و عینعلی نیز ظرفیت های مذهبی، فرهنگی، هویتی و طبیعی ارزشمندی دارد كه از خاصیت های منحصر به فرد این محدوده قلمداد می شود.
وی ادامه داد: این امامزاده عرصه تلاقی ظرفیت های تاریخی، طبیعی، هویتی است و افرادی كه رتبه های برتر را در این مسابقه كسب كردند، به این موارد توجه داشته اند. امیدواریم در ادامه كار نیز اقدامی ماندگار برای مردم تهران به یادگار گذاشته شود كه به ارتقای فضای فرهنگی تهران كمك بیشتری می كند.
منبع:

1398/08/23
10:00:38
5.0 / 5
4267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن