خصوصیت های شهرهای سازگار با محیط زیست تا 2050

خصوصیت های شهرهای سازگار با محیط زیست تا 2050

به گزارش تاكسی مدرن تا سال ۲۰۵۰ حدود ۷۰ درصد از جمعیت جهان زندگی روزمره خویش را در شهرها می گذرانند و تمام كارهایی همچون غذا خوردن، رفت و آمد از خانه به محل كار و مدرسه، خنك شدن در تابستان های داغ و گرم شدن در زمستان را انجام می دهند كه یك زندگی معمولی را شكل می دهد.


به گزارش تاكسی مدرن به نقل از ایسنا، تمامی این تجربیات در حوزه انرژی هزینه آور است و هم اكنون این مصرف انرژی، تولید كربن زیادی را به دنبال دارد. به صورت كلی هم اكنون ساكنان شهرها مسئول سه چهارم انتشار گازهای گلخانه ای هستند اما می توان این ترتیب را تغییر داد.
در گزارش جدید "ائتلاف انتقال شهری" تاكید شده است كه با استفاده از فناوری ها و سیاست گذاری هایی كه امروزه وجود دارند، می توان میزان انتشار كربن در شهرها را تا سال ۲۰۵۰ تا ۹۰ درصد كم كرد. بیشتر مردم ساكن شهرها هستند و بیشترین میزان انتشار گازهای گلخانه ای از شهرها انجام می شود.
در صورت بهره مندی از این تكنولوژی ها و خط مشی ها می توان كاهش شدید انتشار گازهای گلخانه ای را تجربه كرده و حدود ۶۰ درصد از هدف تعیین شده در توافق نامه پاریس ۲۰۱۵ در جهت پیشگیری از افزایش بیش ازدو درجه سانتیگرادی دما محقق می شود.
در این گزارش آمده است: هم اكنون فناوری ها و سیاست هایی كه شهرهایی با وضعیت آب وهواییِ مناسب تر بسازند، وجود دارند. برای سازگار شدن هر چه بیشتر شهرها با وضعیت آب و هوایی مهم ترین اقدام ساخت ساختمان های بهتر یا بازسازی ساختمان های موجود به منظور كاهش هدر رفتن میزان انرژی است.
در این گزارش آمده است: حدود ۳۰ درصد از تولید گازهای گلخانه ای در شهرها در صورت ساخت ساختمان های كارآمدتر تا سال ۲۰۵۰ كاسته می شود. همینطور ۳۰ درصد دیگر از تولید گازهای گلخانه ای را می توان با كنار گذاشتن سوخت های فسیلی و جایگزین كردن آن با منابع تجدیدپذیر از قبیل انرژی باد یا خورشید كم كرد.
با اصلاح ساختمان ها می توان ۶۰ درصد از میزان كربن تولید شده را كم كرد. همینطور با استفاده از مواد و مصالح بهتر در ساخت ساختمان ها، وسایل نقلیه، جاده ها و راه آهن می توان از تولید ۱۵ درصد دیگر گازهای گلخانه ای كاست.
كاهش ۲۰ درصدی دیگر تولید گازهای گلخانه ای عدم وابستگی سیستم حمل و نقل به كربن است. در شهرها این كار با ایجاد سیستم های حمل و نقل عمومیِ مؤثر امكان پذیر است.
به گزارش نشنال جئوگرافیك، بیشتر از ۱۰ هزار شهر متعهد شده اند كه تا سال ۲۰۵۰ میزان انتشار كربن خویش را به طرز قابل ملاحظه ای كاهش دهند.1398/07/03
14:20:19
5.0 / 5
4548
تگهای خبر: تولید , جاده , حمل و نقل , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان تاكسی مدرن

تاکسی مدرن

تگهای تاكسی مدرن

taximodern.ir - حقوق مادی و معنوی سایت تاكسی مدرن محفوظ است

تاكسی مدرن

سفارش آنلاین تاکسی مدرن